Router bezprzewodowy dwuzakresowy a dlna

Kabel zdecydowanie lepszy.
Ja wychodzę z założenia że podczas budowy sieci w domu staramy się podłączyć sprzęty stacjonarne kablem, a mobilne na wifi.
Bierz WR1043ND, będziesz zadowolony.

Tak od początku myślałem, ale były pokusy :)... Musiałem po prostu wyjaśnić wszystkie wątpliwości...
Dzięki za wszystko...

Router 1043ND v2 dotarł.
Teraz pytanie:
zostać na oryginalnym firmware czy wrzucić Gargoyla?
Gargoyla znam i umiem konfigurować - tylko czy w nim działa funkcja speed boost?
A jeśli nie i lepiej zostać na oryginalnym to jak ustawić go jako AP tak, żeby mieć wszystkie porty LAN dostępne a do WAN podpinać kabel od routera ADSL

Twój router ADSL ma pracować jako router czy bridge?

Ma być podłączony do routera adsl i działać jako AP dla WiFi i innych urządzeń podpiętych do LAN

No to możesz spróbować z typową konfiguracją jako AP na WR1043v2 -


bez portu WAN

lub jako typowy router WAN-owy -

Gargoyle ma fajne rozwiązania, ale nie widziałem w konfiguracji włączania funkcji speed boost, więc pewnie jej w nim nie ma, a szkoda z niej rezygnować w tym routerze...

SpeedBoost to taka marketingowa nazwa od tplink dla użycia prędkości 450Mbps. W gargoyle po włączeniu szerokości kanału na 40 MHz 450Mbps jest dostępne automatycznie.

No i bosko :slight_smile: Takiej odpowiedzi oczekiwałem :slight_smile: Instaluję więc Gargoyla...
Zobaczymy jak się będzie sprawował. Musi obsłużyć dwa NASy, TV i multiroom na kablu. Z usb może czasami skorzystam, za print serwer mi służy Zyxel, ale może kiedyś tam również miejsce zajmie TP-Link. Teraz się muszę pozbyć Asusa i Zyxela, ale raczej marne szanse. Nikt nie chce kupować używanych sprawnych routerów...

Spróbować nie zaszkodzi. Jak będziesz ustawiał router jako AP to w menu konfiguracja podstawowa. Ustaw port WAN na wyłączony i wpisz odpowiednie adresy IP.

Narazie hula. Siła sygnału WiFi na poziomie -39/-41dBm według inSSIDer-a. Laptop jest oddalony od routera może ze 2,5 metra. Myślę, że ujdzie, byle stabilny sygnał był i żeby nie zrywało

Witam
Ogólnie wrażenia pozytywne - łącze stabilne, ale...
Ostatnio strasznie mi internet zwolnił - to odczucia przede wszystkim teścia, ale on jest podpięty bezpośrednio do routera Zyxela.
Jeżeli chodzi o mnie.
Zainstalowałem na WR1043nd Gargoyla... Na początku było wszystko ok, ale ostatnio zaczęły się dziwne rzeczy...
Internet w TV przycina, nie można w nim włączyć youtube, traci połaczenie, chociaż idzie po kablu. Parę razy stracił zupełnie połączenie z routerem - tzn połaczenie niby było, ale SmartTV nie działało.
A w laptopie połączonym bezprzewodowo z routerem też dziwne rzeczy się dzieją. Wprawdzie internet działa jako tako, to jeżeli chodzi o niektóre programy - przestały działać. Dostaję komunikat typu: Port jest zamknięty.(Wciąż możesz pobierać). Chodzi generalnie o seriale kryminalne, które kocham i chciałem skorzystać z możliwości obejrzenia starych sezonów. A tu kicha. Przy Asusie, którego miałem, poza stabilnością wifi tego typu problemów nie miałem. Zastanawia mnie, czy nie zainstalowałem jakiegoś programu, który mi poblokował portów. Zaznaczam, że nie mam żadnego firewalla w systemie, a antywirus to eset.

Zaloguj się na Zyxela i podaj parametry łącza. Może tu wina jest z ADSLem a nie z siecią LAN.

Tu może być problem z niewyrabianiem się z routingiem zyxela.
Sprawdź jak działa sieć w domu.
Na komputerze uruchom kilka okien z wierszem poleceń ( cmd.exe) i wpisz w każdym po jednym poleceniu:
ping IPzyxela -t
ping IPtplinka -t
ping 8.8.8.8 -t
i porównuj czy na wszystkich pakiety przechodzą tak jak być powinno. Jeśli w którymś będzie "upłynął limit czasu" itp to napisz przy jakim poleceniu i w ilu oknach to wyskoczyło.

w żadnym nie wyskoczyło upłynął limit czasu.
na tplinku czas to 2-4ms
na zyxelu czas to 28-350ms
na 8.8.8.8 czas to 28-360ms
tak mniej więcej, bo były to wartości różne

Jakie parametry linii ADSL są na zyxelu?

O które parametry chodzi. Tam nic nie zmieniałem? Internet jest z Neostrady

Nieznam zyxela, ale gdzieś muszą być parametry linii ADSL. Tłumienie/Attenuation, Margines szumu/SnR margin itp.

Szukam, ale nie mogę znaleźć.
To jest Zyxel sprzed 6 lat, może nie podawali takich rzeczy

Zawsze gdzieś były
Przeważnie zakładka status.
Podaj model zyxela.

P-660HN-F1Z