Router bezprz. 3G/4G 150Mbps T

Włóż kartę do tel i na telefonie wyłącz PIN .

Skończyło się tylko darmowe LTE za 30 zł . Usługa LTE za 45 cały czas jest aktywna .

Wyłączenie pinu jest przez sieć dla abonentów orange zablokowane w trosce o bezpieczeństwo abonenta tak mi odpisali i rzeczywiście w telefonie też nie da się go wyłączyć można tylko go zmienić .

W wersji HiLink modem sprawuje się lepiej tzn.prędkości ms trochę mniejsze ale nie traci neta podczas ściągania choć zauważyłem że router na moment traci połączenie z modemem ale po paru sekundach sam przywraca połączenie natomiast nie HiLink jak już stracił połączenie to nie nawiązał trzeba było wyłączyć prąd na moment.Potestował bym z Gargulcem ale zauważyłem że tam modem LTE trzeba inne ustawienia dać niż modem 3G bo czasem używam dwóch modemów a w fabrycznym firmware tylko przepinam czasem inny modem i każdy łączy automatycznie.

Tak musisz ustawić modem jak na sreenie .

Modem jako HiLink lepiej współpracuje z routerem bez względu jakie firmware siedzi w routerze czy gargulec czy tp.

Tutaj masz jeszcze wady i zalety modemu w wersji Hilink i nie Hilink
HiLink
zalety

  • mniejsze obciążenie urządzenia (routera, komputera etc.), łatwiejszy w użyciu, możliwość automatycznego wznawiania połączenia, konfiguracja przez web, łatwość instalacji w systemach windows piszą że sprowadza się tylko do włożenia w usb gdzie instalują się maks 3 sterowniki, ponoć działa stabilnie, większa wydajność (wyższe transfery) i czułość (lepszy poziom sygnału) np. względem Huawei E398 zarówno w HSPA-DC jak i LTE.
    wady
  • brakuje ręcznego wyboru częstotliwości np. UMTS900/2100 o czym pisałem w poście nr 10 oraz informacji o BTS (LAC i CID) choć z czasem może to się przeskoczy, przeglądając rosyjskie fora widzę że panowie już z tym tematem działają
  • wbudowany nat, czyli we współpracy z routerem mamy podwójny nat, brak możliwości łączenia się z zewnątrz
  • problemy z uruchomieniem na androidzie
    Zwykły
    zalety
  • pełna kontrola wszystkich parametrów, co w pewnych okolicznościach może mieć kluczowe znaczenie, wsparcie i modyfikacje openwrt, głównie Cezary np. Aero2 - automatyzacja resetowania połączenia
  • o jeden nat mniej co w przypadku wykupienia u operatora publicznego IP, prawdopodobnie daje możliwość łączenia się z zewnątrz
  • większe prawdopodobieństwo uruchomienia na androidzie
    wady
  • bardziej skomplikowana instalacja konfiguracja, chyba że jest już gotowiec i można wyklikać np. Gui Gargoyle
  • za wznawianie połączeń odpowiada oprogramowanie sterujące zainstalowane w komputerze lub routerze
  • większe obciążenie routera, większe tendencje do nagrzewania się (pewnie zależy od modelu), ponoć mniejsze transfery ?
  • cena zwykle jest droższy od hiLink
    Tekst skopiowany z forum eko.one.pl

Według mnie zanim wgrałem HiLink transfery miałem trochę wyższe nawet o 10 mega a przy przeglądaniu stron a o 2 mega przy pobieraniu filmów w sieci play no ale być może teraz jest trochę wolniejszy bo tam zakończyli promocje LTE i przechodzą na inne stawki i taryfy straszny bałagan się zrobił jak można przeczytać na forum play-ja.

Tak zgadza się transfery coś spadły , ale miejmy nadzieję że się z tym uporają .

Ostatnio testuję router bez HUB-a i jak na razie jest ok.być może jest niepotrzebny ,gdy miałem modem bez HiLink to hub stabilizował połączenie a w HiLingu nie widzę różnicy jak na razie ,może zamiast huba trza było lepszy router kupić bo i wifi tego modelu też słabiutkie 5 metrów przez dwie ściany ledwo jedna kreska zasięgu.