Router 3g TP LINK MR3220 i modem D LINK DWM 156

Witam mam duzy problem nie mogę utworzyć sieci wi-fi za pomocą tego rutera i modemu . Na pudełku pisze ,że ten modem jest kompatybilny jednak po konfiguracji wygląda to tak:

tak nie wiem z 15 minut trzymałem najdłużej . Proszę o pomoc ,bo męczę się już z tym 3 dzień , jeżeli do soboty nie poradzę sobie z tym będę musiał oddać router do sklepu :confused: Od razu mówię ,że aktualizowałem oprogramowanie do najnowszego ze strony Tp link .

Modem znajduje się na liście kompatybilnych urządzeń 3G na stronie TP-linka?

Na stronie nie , ale na pudełku tak . Informacją na pudełku kierowałem się zakupem tego routera . Dodatkowo pisałem do pomocy technicznej i nic nie mówili o niekompatybilności . Jak zainstalowałem stare firmware to pisało konkretnie ,że router nie wykrywa modemu "/

Po instalacji na komputerze jaki masz poziom sygnału na modemie? Co to za dostawca internetowy?

Mam sieć Play zasięg dobry 4 kreski

Może być problem z komunikacją. Uaktualniałeś soft w tp-linku? Na stronie firmowej niestety tego modemu nie ma na liście kompatybilności z MR-em.

Nic z softem nie robiłem , uaktualniłem tylko firmware . Mógłbyś mi powiedzieć jak uaktualnić soft ? Jeszcze tego nie próbowałem .
Co do kompatybilności to właśnie nie wiem bo na pudełku jest lista modemów i między innymi mój , a w wsparci technicznym też nic nie pisali .

Wg danych to działa on na Gargoyle. Dla pewności prześlij jeszcze system tools - system log z routera.

log systemu

Wg logu to modem jest rozpoznany. Sprawdź konfigurację w Network - 3G/4G.
Najlepiej wyślij screen.

Naprawdę nie wiem co robię źle , może to mój komputer coś blokuje ? może antenę źle przykręciłem , z boku wejścia USB jest przycisk WIFI może on ma jakieś znaczenie ? Pierwszy raz w życiu mam kontakt z ruterem 3g i kompletnie się na tym nie znam .

Na komputerze modem dobrze działa? Jaki masz zasięg z sieci?

Tak na komputerze modem działa dobrze , tzn komputer wykrywa go, pisze połączono ,ale wyżej pisze moja nazwa sieci WIFI i pisze brak dostępu .

Jest jakaś dioda na tym modemie? Jak ona się zachowuje gdy podłączy się modem do komputera, a jak zachowuje się po podłączeniu do routera.
Umiesz sprawdzić poziom sygnału 3G na modemie podłączonym do komputera?

Pali się pierwsza i cały czas miga 2 dioda w kształcie słoneczka bądź koła zębatego, 3 z kolei dioda wyglądem przypominająca zasięg wi fi pali się nie migając jak pierwsza . Oczywiście pali się też dioda jak podłącze kabel sieciowy do wejścia LAN na routerze . Jak podłączam modem do routera przez moment pali się też diodka USB potem gaśnie .
Masz może już jakieś koncepcje ? próbowałem już wielu rzeczy może powinienem sprawdzić ten soft modemu ?
Poziom sygnału USB na komputerze jest dobry są to 4 kreski na 5 możliwych nie ma podanych procentów ale można się domyśleć ,że jest to jakieś 80%

Chodziło mi o diody na modemie nie routerze.
Można by spróbować wgrać GargoylePL gdzie modem jest opisany jako działający.

Jeżeli chodzi o modem to zachowuje się normalnie pali się na żółto jak w komputerze . Ok mogę spróbować z GargoylePL możesz mi wyjaśnić jak wgrać ?

Sprawdź jaką masz wersję urządzenia:

Tak się instaluje:

Konfiguracja modemu:

ok wielkie dzięki poradzę sobie , jak skończę powiem co wyszło :wink: