Pytanie o ruter Cisco

Cisco EPC3925 mam ten ruter czy da się podłączyć 2 ruter z innej firmy bez kabla modemu czy nie da ???

przeniosłem do odpowiedniego działu CHACA

A jakiej firmy router masz zamiar połączyć?

mam do zakupienia TL-WDR3500 lub coś mocniejszego ale neiwiem jaki kupić zeby pasował do tego rutera

W jakim celu chcesz podłączyć dwa inne routery? Chcesz mieć WIFI w innej części mieszkania ?!

chce mieć wifi tez na 1 pietrze jak słucham z komórki to mi 1 kreska mam zasięgu jak podchodzę do rutera to mam 5/5 a tak na 1 pietrze mam 1/5

WDR3500 może działać jako dodatek dla Cisco. Najlepiej jako AP choć jako Repeater też zadziała. wszystko zależy od możliwości.

albo daj jakiś pomysł jaki kupić do tego rutera i jak go skonfigurowac

Ja bym pokusił się o kupno WR1043ndv2. Ustawił bym go na piętrze i podłączył go kablem do Cisco. Ustawiony jako AP.
Jak nie można kablem to najlepiej wgrać gargoyle i konfiguracja jako most bezprzewodowy/przekaźnik.

Możesz zastosować transmiter sieciowy i przerzucić sygnał po sieci elektrycznej na I piętro i tam dać router z nazwą sieci jaką sobie wymyślisz.
Jak masz słaby zasięg od Ciso to sam drugi router na I piętrze jako most siecni nic nie da.

ale słyszałem ze upc niemożna zmieniać rutera a ja chce tak zrobić ze bez kabla podłączyć 2 ruter na piętrze bo od rutera 1 głównego mam 50 metrów i nie chce kabla ciągnąć

Routera nie zmienisz. Możesz dołączyć AP lub repeater, choć najstabilniejsze rozwiązanie bez ciągnięcia kable to będzie te zaproponowane przez kolegę:

Są PLC z wbudowanym AP - np WPA4220

Oooo właśnie instalowałem ten model jakiś czas temu - ok 2 tygodni temu i bardzo mi się spodobał ten produkt. Łatwy w konfiguracji i działa wyśmienicie.

WPA4220 jak to włoze do gniastka to musze ciągnąć kabel do głwnego rutera czy nie

Mogę jedynie potwierdzić słowa przedmówcy gdyż sam takiego używałem. Dodam tylko że mit o pracy na jednej fazie w tym przypadkujest obalony. Jedynie od odbiornika umieszczonego w gniazdku trzeba pociągnąć kabelek.

czyli z 1 pietra muszę cignac kabel do rutera gównego zeby mieć zasieg na 1 pietrze tak

Nie bo i o to chodzi aby nie ciągnąć kabli.

Czytaj j/w :wink:

http://www.ted.net.pl/sieci-wlan/wzmacniacz-sygnalu-wifi-repeater-8level-wrp-300.html

taki ale od tplinka mam taki i czy da sie go wykozystać bez kabli zeby go podłaczyć na 1 pietrze czy musze kabel cignac do rutera

Pamiętaj że kabel to zawsze duża stabilność plus do tego na końcu jakiś AP lub router bezprzewodowy. Nic nie piszesz o poziomie sygnału z tego Cisco na piętrze. Przydały by się jakieś pomiary ale z aplikacji a nie "kreskami".

8level to słabizna :o
Zadziała pewnie, ale wzmacniacze działają kosztem pasmo i prędkości. Coś za coś.