Pytanie o ruter Cisco

To ci nic nie da. Potrzebujesz pary transmiterów. Zrób pomiar sygnału na pietrze programem inSSIDer.

dziękuje teraz już wszystko wiem

Czyli co już wiesz?

TL-PA201KIT mam takie da sie coś z tym zrobić pod ruter czy już jest lipa

Raczej PA2010kit. Oczywiście że da radę tym zestawem zrobić most. Wszystko jednak zależy od tego jaką prędkość internetu chcesz przepchnąć. Ta para jest z rodziny AV200 a więc do 200Mb.

Da radę tylko do pokoju będziesz musiał dodać jakiś AP. Może być to np WR740N lub WR841N

czyli co mam zrobić żeby mi działało bez kabli na 1 pietrze wyjaśnij to jak to zrobić a będę wdzięczny ci

Tam na parterze gdzie jest Cisco umieszczasz jedną sztukę PA201, podłączasz ją do gniazdka i łączysz kablem lan z Cisco.
Drugi PA201 umieszczasz na piętrze i parujesz urządzenia przyciskiem pair (trzeba nacisnąć go na obu urządzeniach).
Do drugiego PA201 możesz podłączyć komputer kablem żeby sprawdzić czy działa internet, jak chcesz żeby działał internet przez WiFi to musisz do tego dodać punkt dostępowy (AP).
Jako punkt dostępowy może być dowolny router WiFi z wyłączonym DHCP, a kabel RJ45 podłączony do portu LAN

PA201 czy pod to da się podłączyć sam ruter jak będę miał to na 1 pietrze żeby wykorzystać go jako wifi czy inaczej można to zrobić ??????????????

Kolego dostałeś już wyczerpującą odpowiedź od kolegi Heinz jak masz to zrobić. innej alternatywy co do tego połączenia nie ma.