Pytanie dotyczące zwiększenia zasięgu WiFi

Witam, szukając w googlach rozwiązania mojego problemu natrafiłem na temat:

Zainteresował mnie punkt 3. , czyli zakup dodatkowego zewnętrznego punktu dostępowego.

Opis mojego problemu:
W końcu udało mi się założyć internet WSK2 6Mb, z czego jestem bardzo zadowolony bo bardzo szybko chodzi :slight_smile: . Problem jednak zostaje ten sam: jak przesłać internet z zakładu do domu? Ta fotografia przedstawia drogę, jaką musiałby pokonać sygnał Wi-Fi :

Zdjęcie zrobione jest spod okna, na krórym znajdowałby się router, który przesyłałby sygnał do domu. Odległość w linii prostej między tym oknem, a moim pokojem ~50-60m. Co muszę kupić, aby w domu internet chodził "dobrze" ? Z internetem dostałem taki router: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WR740N , czy przyda mi się przy takiej konfiguracji? Niestety nie mogę przekopać kabla z jednego punktu do drugiego :frowning: . Czy kupienie takich dwóch zewnętrznych punktów dostępowych załatwiłoby sprawę.

Bardzo proszę o pomoc .

Czytałeś na temat anteny aktywnej WA-5210G? Na zdjęciu widać jednak troszkę przeszkód w postaci drzew. Może być to loteria.

Są drzewa, ale akurat tam, gdzie chcę mieć internet ich nie ma :slight_smile: .

Most bezprzewodowy 2x5210g i nie będzie żadnego problemu z taką szybkością. Anteny muszą się "widzieć".

Dokładnie dwie takie anteny załatwiają sprawę. Konfiguracja jest przejrzysta a z przesyłem sygnału na taką odległość nie będzie problemu.

Czyli tak: Router z zakładu -----> most bezprzewodowy na zakładzie -----> most bezprzewodowy w domu -----> router w domu. Zgadza się ?

Tak.
Na dobrą sprawę, przy takiej odległości, to by wystarczył router na parapecie i ap przy oknie.
Możesz na końcowym urządzeniu nie korzystać z trybu router, tylko wpiąć kabel zamiast do portu WAN to do LAN. Wtedy uzyskasz "jedną" sieć i wszystkie urządzenia będą się "widziały".

I siła sygnału będzie koło 2 kresek. Dla stabilności łącza radiowego nie ma co się kusić na dwa routery tylko porządnie to spiąć na antenach. Ruter odbiorczy stawiasz za anteną i dalej przy jego pomocy możesz rozsyłać sygnał. Na dobrą sprawę wystarczy też antena panelowa o zysku 12dB. Jest w tym przypadku jedno ale.. czy warunki atmosferyczne pozwolą na przesłanie linku bez przeszkód. Może być problem z zawieszaniem.
Jeszcze jedna sprawa która przychodzi mi do głowy otóż: można zbudować linie napowietrzną nie kopiąc w ziemi, przepuścić między obiektami kabel żelowany gdyż taki jedynie nadaje się na warunki atmosferyczne. Odległość która opisujesz nie jest odległością sztywną. W Twoim przypadku połączenie kablowe jest możliwe do zrobienia biorąc pod uwagę odległość między budynkami. Zawsze przesłanie sygnału przez kabel jest w 100% pewniejsze.

Witam ponownie, przez ten czas jeszcze nic nie zrobiłem, bo w sumie nie było czasu, ale na wakacje chciałbym mieć u siebie w domu już internet :stuck_out_tongue: . Chciałbym powiedzieć, że połączenie kablem NIE jest możliwe, tylko połączenie bezprzewodowe. Proszę polecić mi sprzęt, który sprostałby moim wymaganiom, najlepiej od razu poprosiłbym o linki o allegro. Proszę również o polecenie routera do mojego domu (powierzchnia - ok 200m2), dla utrudnienia powiem, że router znajdowałby się w rogu domu, właśnie tam, gdzie zaznaczone na zdjęciu :slight_smile: .