Przepustowość Lan w sieci WDR4300 i Smart TV

Mam w sieci Smart TV Samsung /TP WDR4300/. Przy podłaczeniu przez wifi mam widoczną przepustowość Lan w Gargoyle 300Mb.
1-Po podłączeniu kablem mam tylko 100Mb/s. Jeżeli jest to GB port to dlaczego jest tak mała prędkość przewodowo ? Czy karta w Smart jest taka?
2-Majać alternatywny program obsługi Garg... aplikacja Tether android nie działa ?
3-Dlaczego oryg program TPlink ma obsługę a Garg..nie ma pomimo podobnej pojemności pliku ?
4-Jak w ustawieniach oprócz DMZ mogę zwiekszać przepustowość Lan ?
5-Jaki inny alternatywny program obsługi jest polski oprócz Gorgoyle ?
Z góry dzięki za podpowiedzi /nowicjusz/

Sprawdź w specyfikacji technicznej TV.

Gargoyle nie obsługuje tej aplikacji

Tether to typowa aplikacja producenta,

DMZ nie jest do tego przeznaczone.

Jeżeli chodzi ci o firmware to pewnie DD-WRT

Więc jak mogę sztucznie zwiększyć prędkość LAN ?

Sprawdzałeś prędkość karty przewodowej w specyfikacji TV? Jest 100Mb/s czy 1Gb/s?

Właśnie nigdzie nie mogę znaleźć..obszukuje neta ale nic.W specyfikaci nic nie ma

Dokładny model TV? Samsung ......

SAMSUNG UE48H6500

Raczej jest to port 100 megowy. Jak podłaczysz TV pod komputer kablem to będziesz wiedział.

ok dzięki,pół dnia szukam i zero info...pozdrawiam
Jeszcze jedno..czy lepiej zrobić Dlna na routerze i czy wystarczy pendrive 4,8 GB czy też na laptopie postawić serwer (nie wiem jaki).Mam dysk zewn na TP i chciałem do nie go wrzucać foty i filmy a dalej na TV odtwarzać.

Tv mają zazwyczaj 100Mbit lan bo więcej im nie potrzeba. Film w HD rzadko przekroczy 50mbps więc po co więcej?
W instrukcji jest jeden zapis:

Use Cat 7 LAN cables to link your TV to the Internet Access Points.
gdzie UTP5 w zupełności wystarczy. Masz oryginalny 4 parowy kabel lan?

Do połączenia telewizora z punktem dostępowym należy używać kabli sieci LAN kat. 7. Tak piszą w instrukcji. Jak wiadomo i potwierdził kolega wyżej wystarczy UTP5.
Telewizor nie może połączyć się z Internetem, gdy szybkość sieci wynosi poniżej 10 Mb/s. Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi?

TP-link nie posiada serwera DLNA tylko serwer multimedialny który nie musi być kompatybilny ze wszystkimi modelami telewizorów.

Tego nie wiedziałem...wydawało mi się ,że 100 będzie za mało...tym bardziej,że wifi 5GHz idzie ok 300Mb
Jeśli chodzi o kabel nie wiem ale sprawdzałem na dwóch i tak samo.

Które i tak musisz podzielić przez dwa bo to transmisja dwukierunkowa. Wszystko jest w porządku. Specyfikacja podaje 100Mbps.

Pewnie chodzi o synchronizację karty LAN

Realnie jest niewiele więcej jak 100MB/s. Wolał bym stabilne połączenie LAN na 100Mbit niż 300 na WiFi.

Wydawało mi się,że jednak ma DLNA i spójnie z moim modelem Tv. Wszystko widze oprócz dysku zewn na TP.

Gdzie to przeczytałeś?

Co to za dysk?

Dysk powinien być widoczny, a dokładniej router z udostępnionymi danymi. Możliwe że dane nie będą z niego odtwarzane lub będą bez obrazu/głosu/napisów.

Dysk zewnętrzny zawsze można podpiąć bezpośrednio przez port usb w TV.
Reasumując, jeżeli moja prędkość internetu wynosi 6Mbps to nie mam prawa kupować tego TV bo mi nie zepnie linka?

Link z kartą sieciową. Normalnie przy internecie 1mbps czy nawet 500mbps to TV się zalinkuje na 100mbps. jeśli masz bardzo starą kartę sieciową/hub/switch to TV się nie połączy.