Przepustowość Lan w sieci WDR4300 i Smart TV

(zalko) #1

Mam w sieci Smart TV Samsung /TP WDR4300/. Przy podłaczeniu przez wifi mam widoczną przepustowość Lan w Gargoyle 300Mb.
1-Po podłączeniu kablem mam tylko 100Mb/s. Jeżeli jest to GB port to dlaczego jest tak mała prędkość przewodowo ? Czy karta w Smart jest taka?
2-Majać alternatywny program obsługi Garg... aplikacja Tether android nie działa ?
3-Dlaczego oryg program TPlink ma obsługę a Garg..nie ma pomimo podobnej pojemności pliku ?
4-Jak w ustawieniach oprócz DMZ mogę zwiekszać przepustowość Lan ?
5-Jaki inny alternatywny program obsługi jest polski oprócz Gorgoyle ?
Z góry dzięki za podpowiedzi /nowicjusz/

(Marcin) #2

Sprawdź w specyfikacji technicznej TV.

Gargoyle nie obsługuje tej aplikacji

Tether to typowa aplikacja producenta,

DMZ nie jest do tego przeznaczone.

Jeżeli chodzi ci o firmware to pewnie DD-WRT

(zalko) #3

Więc jak mogę sztucznie zwiększyć prędkość LAN ?

(Marcin) #4

Sprawdzałeś prędkość karty przewodowej w specyfikacji TV? Jest 100Mb/s czy 1Gb/s?

(zalko) #5

Właśnie nigdzie nie mogę znaleźć..obszukuje neta ale nic.W specyfikaci nic nie ma

(Marcin) #6

Dokładny model TV? Samsung ......

(zalko) #7

SAMSUNG UE48H6500

(CHACA) #8

Raczej jest to port 100 megowy. Jak podłaczysz TV pod komputer kablem to będziesz wiedział.

(zalko) #9

ok dzięki,pół dnia szukam i zero info...pozdrawiam
Jeszcze jedno..czy lepiej zrobić Dlna na routerze i czy wystarczy pendrive 4,8 GB czy też na laptopie postawić serwer (nie wiem jaki).Mam dysk zewn na TP i chciałem do nie go wrzucać foty i filmy a dalej na TV odtwarzać.

(Heinz) #10

Tv mają zazwyczaj 100Mbit lan bo więcej im nie potrzeba. Film w HD rzadko przekroczy 50mbps więc po co więcej?
W instrukcji jest jeden zapis:

Use Cat 7 LAN cables to link your TV to the Internet Access Points.
gdzie UTP5 w zupełności wystarczy. Masz oryginalny 4 parowy kabel lan?

(CHACA) #11

Do połączenia telewizora z punktem dostępowym należy używać kabli sieci LAN kat. 7. Tak piszą w instrukcji. Jak wiadomo i potwierdził kolega wyżej wystarczy UTP5.
Telewizor nie może połączyć się z Internetem, gdy szybkość sieci wynosi poniżej 10 Mb/s. Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi?

(Marcin) #12

TP-link nie posiada serwera DLNA tylko serwer multimedialny który nie musi być kompatybilny ze wszystkimi modelami telewizorów.

(zalko) #13

Tego nie wiedziałem...wydawało mi się ,że 100 będzie za mało...tym bardziej,że wifi 5GHz idzie ok 300Mb
Jeśli chodzi o kabel nie wiem ale sprawdzałem na dwóch i tak samo.

(Marcin) #14

Które i tak musisz podzielić przez dwa bo to transmisja dwukierunkowa. Wszystko jest w porządku. Specyfikacja podaje 100Mbps.

(Heinz) #15

Pewnie chodzi o synchronizację karty LAN

Realnie jest niewiele więcej jak 100MB/s. Wolał bym stabilne połączenie LAN na 100Mbit niż 300 na WiFi.

(zalko) #16

Wydawało mi się,że jednak ma DLNA i spójnie z moim modelem Tv. Wszystko widze oprócz dysku zewn na TP.

(Marcin) #17

Gdzie to przeczytałeś?

Co to za dysk?

(Heinz) #18

Dysk powinien być widoczny, a dokładniej router z udostępnionymi danymi. Możliwe że dane nie będą z niego odtwarzane lub będą bez obrazu/głosu/napisów.

(CHACA) #19

Dysk zewnętrzny zawsze można podpiąć bezpośrednio przez port usb w TV.
Reasumując, jeżeli moja prędkość internetu wynosi 6Mbps to nie mam prawa kupować tego TV bo mi nie zepnie linka?

(Heinz) #20

Link z kartą sieciową. Normalnie przy internecie 1mbps czy nawet 500mbps to TV się zalinkuje na 100mbps. jeśli masz bardzo starą kartę sieciową/hub/switch to TV się nie połączy.