Przedłużenie sygnału wifi za pomocą wr743nd i wr740nd

Witam. Posiadam dwa routery wr743nd i wr740nd za pomocą których według sprzedawcy jestem w stanie przechwycić sygnał wifi i bez większych strat stworzyć nową sieć. Dostawcą internetu jest neostrada 10Mbps.
O ile bez problemu za pomocą wr743nd ściągam sygnał wifi i przy pomocy kabla mam te 10Mbps o tyle bez kabla a za pomocą rozsyłania wifi mam juz powazne straty w przesyle (spada do około 2 - 4 Mbps). Ponad to gdy do wr743nd podłącze kablem wr740nd i za pomocą niego staram się rozsyłać wifi to albo mam nie całe 1Mbps albo i mniej.
W związku z powyższym mam pytanie: czy w ogóle da się skonfigurować powyższy routery żeby dobrze ze sobą współgrały, a jeśli tak to proszę o pomoc w ich skonfigurowaniu.
Walczę z tymi urządzeniami juz od kilku tygodni a i wójka googla tez nie mogę znaleść nic rzeczowego na ten temat. Acha.. tydzień temu dzwoniłem do konsultanta tp-link, który przekonywał mnie że za pomocą samego wr743nd nie powinienem mieć jakichkolwiek strat w przesyle wifi a ponad to nie ma możliwości połączenia i skonfigurowania tych urządzeń by poprawic jakość rozsyłanego wifi.
Temat przeniosłem do odpowiedniego działu . Wojtek2803

Wnioskując z tego opisu masz router skonfigurowany w trybie pracy Client ? Rozsyłasz sygnał wifi tym samym routerem czyli TP link TL-WR743ND ? Jeśli tak to oczywiście że będą takie niskie transfery sieci wifi iż robisz to na jednym radiu (local radio) tym co odbiera i w zasadzie rozsyła .

W jakim trybie masz skonfigurowany ten router TP link WR740N ? Powinno być tak( jeden z wielu trybów pracy ) TP link WR743ND (ten co odbiera ) w trybie Client lub WISP zależnie co potrzebujesz i do niego jako AP ( TP link TL-WR740N).

Poszukaj u nas na forum masz wszystkie tryby pracy opisane.

Sory za zwlekanie ale ostatnio nie mialem czasu zajrzeć na forum a tym bardziej powalczyć z internetem. Ogólnie nie jest dla mnie ważne w jakim trybie ma pracować router, ważne jest dla mnie zeby to działało w miarę możliwości szybko i stabilnie.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak wrzucę screeny

  1. Router TL-WR740N

  1. Router TL-WR743ND

Proszę o pomoc w ustawieniach

Od początku. Który router ma dostęp do internetu a za pomocą którego chcesz rozszerzyć sieć wifi? Jak masz je w tej chwili połączone?

A więc pentagram odbiera sygnał z gniazda TP i jest przez wi-fi połączony z tl-wr743nd ten natomiast portem LAN łączy się z tl-wr740nd. tl wr740nd ma rozsyłać sygnał wi-fi w moim domu.
Żeby zobrazować moją myśl, poniżej obrazek:

Daj jeszcze skan inssiderem z laptopa położonego w miejscu WR743ND.
Czy anteny z pentagrama "widzą" anteny z WR743ND?
W WR740N ustaw szerokość kanału na 20Mhz

Na WR-740N wyłącz serwer DHCP i połacz go portem LAN.

Routery pentagram i wr-tl743nd widzą się, tj. oba są na parapetach więc jedyną przeszkodą są szyby okien a odległość między nimi to około 10-15 metrów.
Router wr-tl740 ustawiłem na 20 mhz, wyłączyłem DHCP i podłączyłem go do wr-tl743 za pomocą LAN. Efekt taki, że prędkość wzrosła mi o około 0,5 Mbps więc jeszcze coś nie gra.
Wrzucam screen:

Na screenie nie widać abyś używał w jakimkolwiek sprzęcie 20Mhz.
Najważniejsza sprawa do bardzo słaby sygnał z pentagrama - na granicy działania. Postaraj się to tak poustawiać aby sygnal był minimum -75
Wejdź w ustawienia Pentagrama i ustaw WiFi na 8 kanał szerokość 20MHz. Możesz również wybrać tryb G jeśli nie będziesz przesyłać plików między budynkami.
Teraz ustawienia WR743ND. Ma on odbierać sygnał, ale nie ma go nadawać( możesz wybrać Client aby nie robić nowej podsieci, ale LAN IP routera musi byc z poza puli DHCP pierwszego, tutaj wyłącz DHCP). W ten sposób tracisz dużo na prędkości. ( około 50% z tego co on odbierze)
Do niego podłącz kablem WR740N (aby uniknąć podwójnego natu podłącz go LAN<=>LAN i wyłącz DHCP) i WiFi ustaw na kanał 13 lub 3 i szerokość 20MHz.

Dziś porządnie wziąłem się za próbę konfiguracji routera wr743nd jednak za każdym razem borykam się z problemem takim że cerberius P6253 zawiesza się i muszę go resetować. W ogóle cerberius podczas korzystania często mi się zawiesza (średnio 1-2 razy dziennie) dlatego nastawiłem się nad jego wymianą. Po przejrzeniu kilka opinii mając na uwadze cenę i jakość (w tym stabilność i poprawa zasięgu) oraz opinie użytkowników, właściwym routerem wydaje mi się Tp-Link TD-W8960N. Jednak przed jego zakupem chciałbym zasięgnąć Waszej opinii czy ten router będzie dobrym wyborem czy właściwszym będzie wybór innego routera posiadającego ADSL. Aha, jeszcze jedno.. w przyszłości jak zacznie dobrze mi działać internet to będę myślał nad zwiększeniem prędkości internetu co również będę chciał wziąć pod uwagę wybierają router.
Dziękuję za dotychczasową pomoc.

To może zastanów się na W8970, jest bardzo uniwersalnym urządzeniem. Potrafi działać jako router ADSL, xDSL i 3G. Może kiedyś zapragniesz zmienić dostawcę internetu. Temat opisywany na naszym forum, wystarczy poszukać.

Dzisiaj nabylem td-w8970. Podlaczylem pod pod kabel adsl wprowadzilem ustawienia vpi 0, vci 35, typ polaczenia pppoa, wprowadzilem poprawne haslo i login i....nie moge sie polaczyc z internetem. W zwiazku z tym pytanie..czy jeszcze cos musze ustawiac na tym urzadzeniu zeby ruszyla mi neostrada?

Wpisałeś poprawnie hasło i login z neo? Na koncu ustawień dałeś Save?

Login i haslo sa prawidlowe, mialem je zapisane na kompie, ponad to porownalem je z tym co mam na umowie. Oczywiscie save wcisnalem..

To pokaż zakładkę status routera.

Próbowałem także skonfigurować router za pomocą dostarczonego programu i na koniec wyskakuje mi błąd

a oto status routera

Najwyraźniej nie masz synchronizacji. Zaloguj się na router poprzez wpisanie do dowolnej przeglądarki adresu IP 192.168.1.1 potem przejdź do zakładki Network i otwórz zakładkę DSL Settings. Tam zmień DSL Modulation Type na G.dmt. Save i reboot na koniec.

Zrobione lecz nadal nie dziala. W miedzyczasie podlaczylem starego pentagrama na ktorym dziala internet wiec z siecia jest ok.

Spróbuj zresetować go do ustawień fabrycznych i jeszcze raz skonfigurować ale przez zalogowanie poprzez przeglądarkę.

Zrobione lecz dalej nie dziala..