Problem z WDR3600

Dostawca to integra. Chyba malo znane ale u mnie w regione sporo ludzi to ma. O filtracji i autoryzacji nic mi nie wiadomo. Mam dzwonić do nich żeby mi to zrobili czy moze format pomoże?

Co ma wspólnego "format" z działaniem internetu na routerze? Podłącz ten router i daj obrazek z zakładki status routera.

Jednak najbardziej chodziło mi o port WAN czyli połączenie ze światem.

Jak teraz korzystasz z internetu?

Z telefonu (nie wifi, od plusa)

Dla mnie wygląda w ogóle na jakiś problem z internetem u tego dostawcy. Ten switch możesz odłączyć i dać bezpośrednio kabel od dostawcy?

Zrobiłem tak i nadal nie ma. Wlaczylem rozwiązywanie problemów i pisze "karta sieciowa polaczenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP"

Pozostaje kontakt z dostawcą internetu. Może być to problem (awaria) internetu.

W TCP/IPv4 wypełniłem te pola. Jest internet. Tylko czy teraz jak podłącze switcha i router będzie działać po kablu i wifi?

Skąd ja mam wiedzieć jak i czym wypełniłeś?Wróżką ani czarodziejem nie jestem. Nie znam konfiguracji sieci twojego dostawcy bo i skąd?

Miałem zapisane na kartce te wszystkie liczby.

To dlaczego wprowadzasz mnie w błąd że podłączyłeś router i działał? Masz pewnie Static IP do ustawienia żeby mieć dostęp do internetu.

Gdy kupiłem router (prawie rok temu) to działał do wczoraj. Sam skonfigurowałem i pięknie wszystko śmigało.

To trzeba napisać że wpisywałeś adresację na port WAN jako Static IP, nie wiem jak wygląda filtracja adresów fizycznych. Ustaw do samo na WAN-ie rouetar i sprawdź dostęp do internetu. Karta w komputerze oczywiście pobieranie automatyczne adresów.

Mam od nowa skonfigurować router, ustawić na nim statyczne IP i przy konfiguracji wpisać te liczby? A w komputerze uzyskaj adres IP automatycznie?

Tak dokładnie. To co masz na karcie musi być na WAN-ie routera. Możliwe że tez adres fizyczny mac będziesz musiał sklonować (tego nie jestem pewny bo nie znam sieci twojego dostawcy).

Zrobiłem jak pisałeś i dalej nie ma.
Na routerze mam statyczne na kompie automatyczne IP.

Adres fizyczny sklonowałeś z karty sieciowej na której miałeś dostęp do internetu?