Problem z WDR3600

DNS na telefonie jest wyłączone bo mam odznaczone statyczny adres IP i samo się wyłączyło.
Tutaj widać że telefon jst połączony.

Chodzi mi o router oczywiście i czy tam dopisałeś te DNS-y w DHCP Settings?

8.8.8.8
8.8.4.4
o to chodzi?

Tak, połączenie masz, adresację przypisana więc jeżeli nie masz dostępu do internetu na telefonie to szukaj tam przyczyny. Sprawdzałeś na innej przeglądarce? Do sklepu play google możesz się dostać?

Dodałem DNSy i działa.
Dzięki wielkie za pomoc.

Znasz jakiś sposób żeby poprawić zasięg wifi przynajmniej na tym 1 piętrze? Od takiego routera chyba można tego wymagac :smiley: Nie jest zły ale mógłby być troszke lepszy.

Pytanie co chcesz wymagać?
Polecam drugi punkt dostępowy podłączony kablem do głównego routera lub PLC do gniazdka.

Może mieć jakiś wpływ na router to, że zaraz obok niego stoi komputer? (metalowa buda)

Jakiś wpływ na pewno ma ale czy zauważalny wątpię:

Myślę nad kupieniem lepszej anteny albo wzmacniacza. Co było by lepsze? Mam dość duży dom.
Taki wzmacniacz wpinam tylko do gniazda i on łączy się z routerem bezprzewodowo czy trzeba podpiąć do routera?

Do WDR3600 musisz kupić jak już 3 anteny. Jak wymienisz jedną to zaburzysz całą pracę routera. Poza tym są to anteny dwupasmowe.

Ja już się wypowiedziałem, dodatkowy AP lub PLC. Inne rozwiązania to półśrodki.

Wolałbym coś takiego do czego nie musiałbym podłączać kabla. Taki wzmacniacz który by tylko wzmacniał zasięg.

Nie gwarantuję jego skuteczności w dużym domu. Poza tym ma negatywny wpływ na prędkość w sieci.

Do takiego Acces Point lub PLC muszę kabel ciągnąć i to jest najgorsze.
Narazie postawie router wyżej i bardziej na środek domu, może się coś poprawi.

Do PLC nie musisz, masz kable prądowe w ścianach. Kupujesz parę WPA czyli jedno urządzenie z punktem dostępowym wbudowanym.

Ok, pomyśle nad tym.
Na tym telefonie co nie mógł sie połączyć jeszcze czasami rozłącza wifi. Na innym tel, lapku działa ok.

Kwestia zasięgu, może być uszkodzony, może być zawirusowany, aktualizacja zrobiona?

Ok powiedz mi jeszcze czy jak zrobie formata to ustawienie routera nie ulegną zmianie?

Co ma wspólnego "format" z konfiguracją routera? Nic!

Ok, dzięki za wszsytko. Jbc bede jeszcze pytal.