Problem z tworzeniem sieci na dwóch routerach

Dobry wieczór!
Mam do Państwa prośbę o pomoc.
Jestem świeżo po totalnym remoncie, podczas którego strych został zaadaptowany na mieszkanie. Z myślą o połączeniu z internetem zostały zaszykowane kable w ścianach i teraz dochodzi problem bardziej teleinformatyczny.
Mam przygotowaną instalację, która na chwilę obecną wygląda tak Router ADSL TP-LINK W8950ND, który mi rozdziela na dole wi-fi (internet to neostrada). Teraz mam pod niego przyszykowane cztery gniazda sieciowe, dwa które zostają na dole i dwa, którymi sygnał ma iść do góry. Do góry mam póki co same kable wyciągnięte i tam chce założyć switcha (mam już go i nazywa się TP-LINK TL-SF1005D, który ma mi rozdzielić sygnał z dołu na 3 gniazda do góry. Dwa z nich są zaszykowane pod telewizor, ale na chwile obecną byłyby nieaktywne. Trzecie z nich wychodzi na miejsce gdzie miałby stać drugi router (TP-LINK TL-WR741ND). Teraz czekam, aż mi skręcą kable do połączenia pierwszego routera z gniazdami, potem muszę zacisnąć skrętki już na górze przy wejściu do switcha, żeby mieć sygnał na drugim routerze, a potem ustawić go jako access pointa do wi-fi.
Teraz problemy zaczynają się na etapie wyjścia z pierwszego routera. Podłączyłem laptopa bezpośrednio do niego, ale mimo nawiązanego połączenia Internet nie działał. Jedyne co mogę domyślać się, że jest to spowodowane pewnie jakimiś brakami w konfiguracji pierwszego routera.
Kolejną rzecz, o którą chciałbym się zapytać to w jaki sposób zacisnąć wtyczkę sieciową samozaciskową. Problem polega na tym, że wszystkie schematy w internecie podają rozkład na 8 pinów w jednej linii, a ja mam po 4 na górze i 4 na dole.
Następnie, ale to pewnie z czasem, jak uda mi się rozwiązać pozostałe problemy będę prosił o pomoc z konfiguracją drugiego routera.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam

Jakie kable zostały zastosowane?

Jak położyłeś dwa kable to na końcu jednego switch a na końcu drugiego AP

Jakie kable zostały zastosowane?

Jak położyłeś dwa kable to na końcu jednego switch a na końcu drugiego AP[/quote][quote="Heinz, post:2, topic:5306"][quote="ANTonioTheBass, post:1, topic:5306"]a ja mam po 4 na górze i 4 na dole.[/quote]
Jakie kable zostały zastosowane?[/quote]
Skrętka sieciowa w standardzie B

Jak położyłeś dwa kable to na końcu jednego switch a na końcu drugiego AP
[/quote]
To może doprecyzuję tutaj tą kwestię. Dwa kable idą w górę od głównego routera z mieszkania na dole. Tam jedna z nich miałaby wejść w switch, który rozdziela sygnał na gniazdka w mieszkaniu, w tym to przy AP a druga zostaje 'na wszelki wypadek'.

Skrętka sieciowa (UTP) ma 8 przewodów (4 pary). Można stosować tylko 2 pary ( piny 1-2 i 3-6).

Od początku. Brak internetu na routerze głównym = zapodaj zrzuty z ustawień. Login i hasło wpisane poprawnie? Jaka prędkość łącza?

to przeczytaj i po kłopocie
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=417

dziękuje za odpowiedzi.
Na routerze głównym internet jest, wi-fi śmiga, ale przy podłączeniu laptopa kablem bezpośrednio internetu nie ma, mimo komunikatu o o podłączeniu kabla sieciowego i przynajmniej w teorii jest jakiś przesył danych.
Których ustawień miałbym zrobić printscreen'y, żeby móc pomóc?
Pozdrawiam

Kabel jest oryginalny czy robiony własnoręcznie?

Najpierw spróbuj podłączyć bezpośrednio laptopa oryginalnym kablem. Jeśli OK to już znasz przyczynę. Jeśli mimo to nie działa to podaj IPCONFIG/ALL przy podłączonym komputerze przez WiFi i oryginalnym kablem.

Witam!
Zarówno przy podłączeniu kablem oryginalnym jak i robionym nie ma ruchu na łączach.
Poniżej zamieszczam dwa printscreeny z ipconfig:

  1. Podłączony tylko kablem

  1. Podłączony kablem i wi-fi

wejdź we właściwości połączenia lokalnego i w protokole TCP/IP ustaw aby pobierał adresy IP i DNS automatycznie.

OK. Działa mi teraz laptop jak podpinam go zarówno bezpośrednio do routera jak i gniazd na parterze, w których też ma być sieć.
Jednakże, po podłączeniu do skrętki na piętrze nie łączy się z internetem, a ikona połączenia daje komunikat 'pobieranie adresu sieciowego'.
Domyślam się, że to pewnie kwestia źle zaciśniętego kabla.
Będę bardzo wdzięczny za łopatologiczne rozrysowanie schematu dla wtyczki, która od wewnątrz ma dwa rzędy po cztery pinów. Dostałem je w sklepie jako taką, którą można zacisnąć bez zaciskarki, ale nie widzę nigdzie dla niej schematów w sieci.
Pozdrawiam

Chyba chodzi o gniazdko. Zrób zdjęcie i zobaczymy co da się zrobić.

Sytuacja z kablem dała się rozwiązać i mam już sygnał w skrętce na piętrze :slight_smile:
Teraz pojawia się problem przy podłączeniu Switcha, ponieważ po podłączeniu zarówno bezpośrednio jak i do gniazdka w ścianie laptop łączy się wywalając jednak komunikat Ograniczenie lub brak łączności. Czego to może być kwestia?
Pozdrawiam

Masz jakiś router w sieci? Sam switch nie nada ci żadnej adresacji. Może jakiś rysunek ze schematem połączeń wrzucisz?

A więc sieć miałaby finalnie wyglądać tak
Router ADSL TP-LINK W8950ND -> SWITCH (TP-LINK TL-SF1005D) -> TP-LINK TL-WR741ND
Na chwilę obecną udało mi się wysłać sygnał z pierwszego routera do switcha, który rzeczywiście może mieć problemy z adresacją, mimo że w teorii sam powinien to zrobić :confused:
Pozdrawiam

Co powinien zrobić? Switch nadać adresację hostom w sieci?

Tak mnie zapewniano przy zakupie, dlatego napisałem, że tylko w teorii.
Czyli pewnie musiałbym przestawić coś w ustawieniach pierwszego routera wyjściowego.
Pozdrawiam

Chodzi mi o to że sam switch nie nada co żadnej adresacji musi być podłączony do routera z włączonym serwerem DHCP - tyle.

Tutaj wrzucam printscreen z ustawień LAN routera, do którego podpięty ma być switch:

pozdrawiam