Problem z tworzeniem sieci na dwóch routerach

Pytanie nadal jest aktualne czy aby masz to zrobione poprawnie? Diody po połączeniu zaświecają się sygnalizując linkowanie się urządzeń?

Łącząc router bezpośrednio z laptopem nie ma problemów. Diody świecą zarówno na routerze jak i na switchu.
Router podłączony jest do gniazd, które rozprowadzają sieć na parterze (tam działa w bezpośrednim podpięciu) i w skrętce wychodzącej na piętro (po podpięciu bezpośrednio w gniazdo laptopa internet jest).
Problem pojawia się dopiero przy podłączeniu switcha. Kiedy podłączam sygnał z parteru do switcha, nie udaje mi się już połączyć z internetem.

Kolego nie chodzi teraz o dostęp do internetu czy jego brak. Sprawdź czy diody sygnalizujące poprawność połączenia zapalają się na routerze i na switchu po wpięciu kabla. Musi dziać się tak po podłączeniu TP-LINK W8950ND -> SWITCH jaki i SWITCH -> TP-LINK TL-WR741ND.

Na routerze TP-LINK W8950ND dioda połączenia świeci się przez cały czas.
Na switchu TP-LINK TL-SF1005D dioda połączenia z routerem TP-LINK W8950ND również świeci przerywania.
Dioda sygnalizująca połączenie TP-LINK W8950ND z TL-WR741ND miga zarówno na switchu jak i na routerze.

Zrób taki test z połączeń:
TP-LINK W8950ND -> Komputer - daj obrazek z ipconfig /all
TP-LINK W8950ND -> SWITCH -> Komputer - daj obrazek ipconfig /all

TP-LINK W8950ND -> Komputer

TP-LINK W8950ND -> SWITCH -> Komputer

Sprawdziłem również kabel dochodzący do switcha:

Wygląda poprawnie.

Ten switch który posiadasz działa na zasadzie plug and play. Według pokazanych zrzutów powinieneś mieć sygnał za nim.

Zrobiłem jeszcze jeden test, może teraz coś pokaże:

Teraz karta w komputerze nie widzi serwera DHCP - nie dostaje adresacji.

Problem rozwiązany.
Pierwszą przyczyną była źle zaciśnięta wtyczka, a drugim źle działający port w switchu.
Po poprawce i wymianie portu wszystko już bezproblemowo działa.
Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam serdecznie!