Problem z TP-Link TL-WR543G

Witam i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moim problemem.Mam internet z Netii,router to Netiaspot do którego mam podłączone z wejścia lan telewizor,tuner Nki,a z wi-fi jest laptop i trzecie wyjście idzie kablem na poddasze do TP-linka TL-WR543G .I tu tkwi diabeł w szczegółach ,już dwa razy miałem problem z konfiguracją tego TP-linka(bo zawsze łączyłem go metodą prób i błędów) po odłączeniu kabla od niego itp(modernizacja..Po resecie TPlinka i szybkiej konfig.wybieram AProuter potem Dynamic Ip i wireless to wiadomo i czapa internetu nie ma.Kabel podłączyłem w TPlinku do pierwszego wejścia lan,czy wszystko robię dobrze?Chyba coś knocę z konfiguracją,a jak podłączam kabelek bezpośrednio do kompa to internet jest ,w komputerze mam ustawione IP na automat,proszę o pomoc bo mnie to zaczyna denerwować....Na poddaszu były podłączone trzy kompy które teraz nie mają internetu a się widzą...

Jeżeli łączysz do portu LAN z NetiaSpot-a to musisz wyłączyć DHCP (disable) na TP-linku.

I zmienić adres IP lan na TP Link WR543G poza zakres DHCP z Netia Spota .

Wyłączałem DHCP na Tplinku,i zmieniałem adres Ip na nim,pokazywał 192.168.1.100 a ja go zmieniałem na 192.168.1.250 i nic....

Co to znaczy nic? Dostajesz jakiś adres z DHCP Netia Spot-a? Dioda wskazująca link na TP-linku zapala się po podłączeniu NetiaSpot-a?

Proste pytanie zadam Save zrobiłeś i reboot routera wykonałeś. Netia spota i TP linka wyłącz również z prądu na chwilę i włącz ponownie .

Czy jest sens wyłączać netie skoro ja po przełączeniu tego trzeciego kabla osobno do mojego kompa (przy włączonym routerze netii) internet mam
I save i rebout robie za każdym razem,troszke wiem na ten temat...

Może odpowiesz na to pytanie . Bo jak dotychczas widzę ze argumentujesz swoją wiedzę .

Nie cwaniakuje i tyle,robiłem już różne testy resetowałem Tplinka i w tym czasie też netie no nic,nawet już wyłączałem prąd razem żeby sie netia i Tplink zresetował przy tych ustawieniach co pisałem...Ja bym chciał wiedzieć czy przy tych podstawowych ustawieniach co piszę to powinno działać przecie ten Tplink powinien działać jak switch,tylko przekazywać hmmm,dzielić dalej internet i powinno wszystko grać
..
reboty i save też robiłem

Firmware mu aktualizowałeś ?

Nie bo myślę że nie ma sensu,wczoraj wszystko działało normalnie ....

Zobacz innej konfiguracji czy "zagada". Wepnij kabel w port WAN i zmień adres IP na 192.168.2.1.DHCP na Enable .

Zapytam tylko tyle,jak miałoby być prawdopodobne ustawienie Tplinka jako drugi router który by mi na lanie rozdzielał internet bo wcześniej to jakoś mi się udawało w tej chwili straciłem cierpliwość....

robiłem to i na wan tak jak piszesz...
tzn.kabel ten trzeci od netii dawałem na Wan i różne ustawienia..

Po podłączeniu kabla do jakiegokolwiek portu LAN czy tez WAN w TP linku zapala Ci się dioda ? Kabel masz oryginalny czy samoróbka .Skoro tak mu namieszałeś w konfiguracji to przywróć go do ustawień fabrycznych (reset z tyłu) i ponownie konfiguruj .

Kabel samoróbka ,ale jest pewny bo jak go podłączam extra tylko do kompa jednego na poddaszu to wszystko chula tak jak pisałem wcześniej
Diody świecą i pokazują że jest oki,podłączone trzy kompy i pokazuje że jest wprzo.a internetu nie ma..
Kolejny post poprawiłem nie piszemy postu pod postem .Następnym razem dam ostrzeżenie.

Na WAN jak jesteś podłączony TP link w Statusie dostaje adresację ?

Nie gniewaj się na mnie ,napisz mi prościej,chodzi ci o Ip

Ja się nie gniewam ale na forum obowiązują zasady i tego przestrzegajmy .
Tak o IP pytam na WAN ?

kabelek wpięty na wan,Ip na lan 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 a na wan tylko pokazuje ustawienie dynamic lub jak bym chciał zmienić..