Problem z TL-WR702N

Witam, mam problem z tym modem. Zakupilem ten router, aby podlaczyc go do dekodoru cyfrowego polsatu (hd 6000), i moc cieszyc sie Ipla oraz HBO GO, ale nic z tego. Kiedy podlaczam router do dekodera, konfiguaracja staje na "trwa wykrywanie i konfiguracja urzadzenia bezprzewodowego" i nic sie nie dzieje.
Probowalem podpiac ten nieszczesny router do komputera, ale ten w ogole go nie wykrywa. Sprzet dziala bo podpiałem go pod router od neostrady i go znajduje.
Prosze o pomoc, pozdrawiam.
@edit, przepraszam, ale nie zauwazylem, ze jest specjalny dzial dla modemow TP Link.

Przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=395 proszę się zapoznać.

Niestety, ale to nic nie daje. Tak jak pisalem komputer w ogole nie widzi tego modemu. Kiedy dochodze do Kroku 2. Zmień ustawienia karty sieciowej. To nic nie mam oprocz bezprzewodowej karty sieciowej TL-WN722N.

Jaki model routera "rozsiewa" sieć bezprzewodową w twoim mieszkaniu? WR702 masz podłączony kablowo do komputera?

Sagecom F@st 2704. WR702 mam bezposrednio do komputera.
Jeden problem udalo mi sie rozwiazac, nie wykrywalo urzadzenia bo nie mialem ... zainstalowanych sterownikow lan. Skonfigurowałem modem wg poradnika ktory wysłal CHACA, ale to nic nie dalo tzn. dalej mam napis "trwa wykrywanie i konfiguracja urzadzenia bezprzewodowego". Zamierzam teraz sprawdzic jaki soft mam wgrany na wr 702n

Problemem będzie prawdopodobnie Sagecom a dokładnie przekazywanie adresacji z DHCP. Urządzenie z Neostrady i Netii mają z tym problem. Można zastosować ten poradnik od Netia Spota ale ty masz adres IP 192.168.1.1 jako bramę internetową:

Zaraz to sprawdze, jednak znow mam ten problem ze nie moge sie zalogowac do routera TL-WR702N. W DHCP Routera Sagecom pisze, ze mam podpiety dekoder polsatu router oraz swoj komputer. Czyli moze wystarczy poczekac pol dnia az dekoder w koncu zalapie?

W WR702N wyłącz (DHCP) SMART IP w NETWOEK->LAN. Tam musi być konkretny adres np, 192.168.1.254

Zresetowałem urzadzenie bo co cos zrobie to zaraz sie psuje, a to nie moge zalogowac sie na router a to cos.
@EDIT
Reset pomogl, ale nie dokonca. Udalo skonfigurowac sie modem, ale teraz gdy wlaczam IPLA to pisze "blad 2123 "Nie mozna wyznaczyc adresu hosta".

Zostaw na razie tuner, musisz skonfigurować dostęp do internetu na komputerze przez kabel ethernet.
Pokaż co masz skonfigurowane na TP_linku (pokaż zakładkę status i wireless settings).

Musiałem znow go zrestartowac, bo nie moglem zalogowac sie do niego. Ten router to jedna wielka pomylka, skonfiguruje go na nowo i zaraz wysle screeny o ktore prosisz.

Kolego czy ty przeczytałeś mój post numer 7 i skonfigurowałeś na WR702 Static IP? Poza tym musisz zawsze sprawdzać czy dostajesz jakąś adresację z DHCP na kartę sieciową. Twój router działa poprawnie.

Tak, probowalem... U mnie wyglada to inaczej niz na Netia Spocie. Pominalem Krok 1 - Konfiguracja Netia Spot, bo nie wiem jak to zrobic. Dodatkowo w zakladce Network -> Lan, nie mam czegos takiego jak STATIC IP.

No raczej nie skorzystałeś z moich porad, nadal masz domyślny adres IP 192.168.0.254 a ja mówiłem żebyś ustawił taki z podsieci Sagemcom-a czyli 192.169.1.254

Sorry, ale slecze przy tym od poludnia i juz nie ogarniam. Nie wiem czy o to ci chodzi, ale z tego screena wynika ze Sagecom ma inne IP. Chyba tylko łopatologicznie do mnie dotrze jak to zrobić :smiley:

A jak nie to, zostawie to na jutro i na swiezo do tego podejde.

Sam widzisz że adresy są w dwóch różnych podsieciach.

Tak, ale zostawie to na jutro, dzisiaj juz nic nie zrobie, a raczej tylko zepsuje. Dzieki za pomoc, obym jutro nie musial ciebie meczyc :stuck_out_tongue:

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR702N_V1_141203.zip pobierz i uaktualnij soft.

Wgranie najnowszego software, dalo tylko tyle ze w zakladce network -> lan, pojawila sie opcja addres type i moge ustawic na smart ip.
Juz sie troche w tym wszystkim pogubilem wiec zacznijmy moze od nowa :smiley:
W polączeniu lokalnym ustawiam wartosci, które podane sa w poradniku czyli Adres IP: 192.168.0.10
Maska podsieci: 255.255.255.0. Robie dalej wg poradnika. To co zrobilem jak sie domyslam sie nie wystarcza.

Nastepnie wg tego poradnika:

Krok 1 omijam, bo nie wiem jak to u mnie zrobic.
W zakladce netowork -> które IP mam wpisac? 192.168.1.1?
Nastepne w zakladce DHCP mam wpisac jakies IP, czy dac po prostu DISABLE?
@edit, udalo mi sie skonfigurowac, tak aby odbieral internet przez komputer, jednak gdy podpinam go do dekodera, nie dziala

To teraz tak: jeżeli masz podpięty do dekodera to wejdź w ustawienia, odszukaj zakładkę SIEĆ i ustaw na automatyczne uzyskiwanie połączenia. Bynajmniej tak jest u mnie w HD5000. Nie wiem natomiast jak jest w HD6000.