Problem z TD-W8970

Końcówki właśnie zarobione ponownie, tym razem jak nie krosowane tylko proste, sytuacja ta sama, działa ale po restarcie sieci w rejestratorze
Co więcej mogę szukać i gdzie
Aha, nie wiem czy wcześniej wspominałem że w momencie jak rejestrator nie dostaje neta, to poprzez przeglądarkę i wpisanie jego IP wchodzę bez problemu, obojętnie czy IP na sztywno czy dhcp.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy to reset urządzeń do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja. Bez zobaczenia sprzętu/sieci i zbadania nic więcej nie mogę podpowiedzieć. Może jeszcze któryś z kolegów coś dorzuci w temacie.

O akurat dopisywałem do poprzedniego posta jak mi odpisałeś,
I dziś zrobiłem ustawienia fabryczne routera, czyli reset całkowity i od niwa wszystko wpisałem, jest tak jak było, aaa, muszę dopisać że port mi zaczął chodzić, ale to w drugim poście

Co to znaczy dostaje net-a? Skoro możesz na niego wejść to adresację dostaje.

Właśnie nie wiem jak to wytłumaczyć, przez przeglądarkę wchodzę, a programem niestety nie, obraz stoi tak jak w momencie rozłączenia routera (pauza obrazu) i będzie tak stał aż nie zresetuje rejestratora lub połączenia sieciowego w jego menu, gdzie tej sytuacji przy starym routerze nigdy nie było, więc w rejestratorze raczej wszystko dobrze.

W programie masz wpisany adres IP rejestratora? Łączysz się bezpośrednio w sieci wewnętrznej?

Dokładnie, w programie mam IP rejestratora, w sieci wewnętrznej i z zewnątrz (już pisałem że udało się uruchomić virtual server), jedyny problem to że po reboocie routera program sam nie zaczyna działać, ni przekazuje obrazu. Podłącze stary router z wpisanymi tymi samymi parametrami sieci i rejestrator śmiga bez problemu.

Mam nareszcie,
Secondary DNS Server: 8.8.8.8
Tylko powiedzcie mi dla czego to musiałem dopisać i dla czego bez tego nie ruszał rejestrator, na 100% nie dopisywałem tego w starym routerze
Czy nikt z Was o tym wcześniej nie wiedział ? , 3 dni walczyłem i dopiero dziś poszło, a znalazłem o tym gdzieś na necie
tak to teraz wygląda:

DNS-y nie są potrzebne do pracy w sieci wewnętrznej (dlatego działa przeglądarka). Problemem jest prawdopodobnie to że aplikacja z której korzystasz komunikuje się z jakimś serwerem zewnętrznym. Oprogramowanie W8970 jest obłożone większą ilością zabezpieczeń.

Ja się na tym nie znam, jedyne co to sporo nerwów i 3 dni walki z tym routerem, w poniedziałek miałem go już zwracać do sklepu.
Szkoda tylko że ktoś mi tego wcześniej nie podpowiedział, teraz uruchamia się sam po każdym reboocie, adres IP już nawet na sztywno w rejestratorze i śmiga aż miło.
Ale to teraz mam rozumieć że obowiązkowy jest ten serwer dns 8.8.8.8 ?, chyba tak bo bez niego nie działa

Możesz dać DNS-y od swojego dostawcy są napewno szybsze niż te googlowe
Primary 213.241.79.38
Secondary 213.241.79.37

Ale te co podałeś DNSy to mam wpisać w rejestratorze ? i w routerze? Powiedz mi jeszcze ten Primary to mam dać w "Dns server"

To zależy od konfiguracji rejestratora. Jeżeli Static IP to wpisujesz ręcznie do rejestratora jeżeli rejestrator ciągnie adresy po DHCP z routera to uzupełniasz DHCP Settings na routerze. Na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc.

Czekaj, jeszcze raz
W rejestratorze mam statistic IP wpisany ręcznie 192.168.1.50, brama 192.168.1.1, pierwszy dns 192.168.1.1, drugi dns 8.8.8.8
co tu zmienić?

W routerze mam Default Gateway 192.168.1.1, Dns server 192.168.1.1, secondary dns server 8.8.8.8
ci tu zmienić?

Tak jak ci napisałem:
Uzupełniasz DNS-y na rejestratorze:
Primary 213.241.79.38
Secondary 213.241.79.37
To samo robisz na routerze:
Primary 213.241.79.38
Secondary 213.241.79.37
192.168.1.1 nie musi być w DNS-ach bo to brama internetowa, choć niektórzy preferują taką konfigurację.

Aha, zapomniałem zapytać, skąd wiesz że takie mają być Dns-y ?

Bo to adresy serwerów DNS Netii który jest chyba twoim dostawcą internetu (tak pisałeś). Są one najbliżej twojego router.

Aha, no to wszystko jasne.
Wprowadziłem te Dns-y i chyba faktycznie minimalnie szybciej startuje.