Problem z TD-W8970

Czym sprawdzasz to połączenie z rejestratorem? Logujesz się przeglądarką czy masz jakiś programik - aplikację?

Tak i tak, widzę że przez przeglądarkę idzie się dostać, ale programem już nie, na razie po reboocie routera stoi, będę musiał zresetować rejestrator i pójdzie.
Ale nie sądzisz że to coś jest nie tak skoro podłącze stary router i śmiga aż miło, nic nie resetuje, definitywnie wychodzi na nowy router że coś nie tak.

Robisz to w tej samej sieci? Komputer i rejestrator podłączony do tego samego routera?

Tak, w tej samej sieci i tego samego routera, komputer po wi-fi, rejestrator po Lanie, wszystko z puli 192.168.1.

Powiedź mi jeszcze ten NetBios w konfiguracji TCP/IP jest ci do czegoś potrzebny? Masz w sieci tylko jeden komputer z windows-em?

Mam 4 kompy
Teraz w celach testowych podłączyłem kompa po skrętce do Lan routera, net poszedł, dałem reboot routera i również po tym net ruszył, na rejestratorze niestety nie.
Jaki NetBios, nic mi o tym nie wiadomo, może to coś co od początku mam i w niczym nie koliduje więc nawet nie wiem co to.

Sprawdzałeś w tym czasie czy rejestrator odpowiada na ping czy jest w sieci?

ping idzie

Daj obrazek z DHCP Settings na routerze i tej rezerwacji którą wykonałeś.

już

Wszystko wygląda ok. Czy ping do rejestratora jest stabilny kiedy masz problemy z połączeniem ping 192.168.1.77 -t
Problem z dostępem występuje tylko na oprogramowaniu dedykowanym czy przez przeglądarkę też?

Ping praktycznie taki sam jak jest połączenie i jak nie ma, odpowiedzi między 100 a 200ms, choć czasem między 1 a 5ms - nie znam się w ogóle na tym.
Przez przeglądarkę chodzi, ale jeszcze raz nadmienię, zmieniam router na stary i nie ma znaczenia czy przeglądarka czy oprogramowanie, w routerze robię reboot i rejestrator śmiga, a tu nie dość że reboot w routerze to i w rejestratorze trzeba bo inaczej nie działa
Aha, i w Dhcp Client list pojawia się dopiero jak zadziała na dedykowanym oprogramowaniu, wcześniej nie widać że jest podłłączony

Kabel który łączy rejestrator z routerem masz oryginalny czy robiony własnoręcznie?

robiony własnoręcznie (oryginalny z krótki)
Nie wiem czy to coś ma wspólnego, jeśli na innym routerze ten kabel działa.

Niestety może mieć, każdy router to inne gniazdo poza tym ping powinien być stabilny do rejestratora jeżeli nic przez sieć nie robisz (podgląd, konfiguracja) a ty piszesz że

Ping praktycznie taki sam jak jest połączenie i jak nie ma, odpowiedzi między 100 a 200ms, choć czasem między 1 a 5ms - nie znam się w ogóle na tym.

Ale przecież jak kabel byłby nie dobry to po restarcie nie zaczynał by działać.
A zobacz teraz, usunąłem z routera rezerwacje IP, w rejestratorze dałem na dhcp, zrobiłem reboot routera.
Jeszcze powiedz mi czy to prawidłowo że ten router 8970 restartuje mi z 2 minuty, gdzie ten stary w 30 sekund to robił

Dlaczego porównujesz dwa różne modele urządzeń?

A zobacz teraz, usunąłem z routera rezerwacje IP, w rejestratorze dałem na dhcp, zrobiłem reboot routera. Jeszcze powiedz mi czy to prawidłowo że ten router 8970 restartuje mi z 2 minuty, gdzie ten stary w 30 sekund to robił
Nie bardzo rozumiem twój przykład!?

Nie chodzi o porównanie, kupiłem urządzenie co miało zastąpić stare a zarazem lepiej działać, więcej bajerów, no i jest inaczej, takie niby proste przełożenie kabelków, konfiguracja też nie aż tak trudna, ale problem z pracą urządzenia które wcześniej nie miało problemu to chyba coś nie tak.
podałem podgląd na ipconfig i ping gdy działa i nie działa rejestrator.

Słuchajcie, a może być że ten nowy router daje jakiś "inne" napięcie na Lan i dla tego nie działa?

"innego" napięcia tam nie ma. Różnice są jedynie w fizycznej budowie portu.
Najłatwiej sprawdzić kabel podłączając zamiast rejestratora np komputer.
Można zarobić ponownie końcówki kabla aby mieć pewność że kabel jest dobry.