Problem z TD-W8970

Witam serdecznie
Od wczoraj walczę właśnie z tym routerem,
Netia skonfigurowana tak jak tu na forum jest podane, jak chodzi to chodzi ale z ponownym uruchomieniem jest problem,
po reboot w polu zasięgu sieci pokazuje wykrzyknik ale pisze połączono, wejść na router się nie da, po rozłączeniu i ponownym połączeniu w win7 "ten komputer ma ograniczoną łączność" i brak połączenia.
Ps3 mam podłączone skrętką i ustawione na sztywno IP i tu również po restarcie routera nie dostaje się do sieci, nie raz po 5 razy restartuje, ale to już przyciskiem w routerze i za którymś dopiero idzie się połączyć, ale urządzenie podłączone kablem nie ma nadal neta, musze je wówczas zrestartować i chodzi.
Praktycznie nic w tym routerze nie zmieniałem, jedyne co to ustawienia pod netie i włączyłem wds-podałem mac ap i hasło, to w celu przedłużenia zasięgu.
AP to 500g w trybie repeater, nie universal bo z tym mam wieczny problem.
Martwi mnie to wszystko bardzo, oby obyło się tylko na ustawieniach routera bo jak na razie to się zawiodłem na nim, a wymieniłem starego td w8910g- działa ok, ale chciałem coś nowszego
Watek przeniosłem do odpowiedniego działu //Heinz

Zaktualizuj oprogramowanie w routerze. Pokaż logi, synchronizację. Jaką masz kartę sieciową, podaj model. Jaki zasięg w jednostkach RSSI. Odłącz AP 500g i przetestuj czy problem będzie nadal.

Przywróć router do ustawień początkowych.
W urządzeniach ustaw protokoły TCP/IP wersja 4 na automatycznie. Wersję 6 wyłącz.
Skonfiguruj najpierw połączenie z internetem i jeśli będzie wszystko działało ustaw most WDS.

Oprogramowanie najnowsze,
ciekawostkę zauważyłem, AP musi działać i wówczas router startuje, oczywiście mowa o opcji jak jest włączony wds, ale urządzenia po skrętce nie dostają neta, dopiero po ich restarcie ruszają.
Nie wiem czy to tylko to się konfiguruje co podaje administrator w poście do adsl, brakuje mi tu ustawień co robiłem w starym routerze, vc mux, annex a itp.
Słabo się na tym znam, a w tym 8970 to dla mnie już bardziej skomplikowane.
A w urządzeniach nic nie przestawiałem, wczoraj działały na starym routerze, na nowym tylko po restarcie.

WA500g ma wyłączone DHCP? Czy sam router bez konfiguracji WDS działa poprawnie?

Dokładnie, ma wyłączone DHCP.
Właśnie przed chwilą dałem reboot,
Bez WDS wychodzi na to że reboot przechodzi i zaczyna dziać poprawnie, no nie do końca bo niestety ale rejestrator (mam do kamer) ani ps3 nie ruszył net, czyli urządzenia podłączone po skrętce do routera nie ruszyły, dopiero zadziałają jak je zresetuję.

Możliwe że jakaś konfiguracja w sieci robi zamieszanie. Podłącz do routera tylko komputer z DHCP na karcie i sprawdź czy uruchamia się poprawnie. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie wszędzie automatycznego pobierania adresów plus rezerwacja na routerze na podstawie mac adresów.

wszystkie z DHCP po restarcie startują prawidłowo, router też startuje prawidłowo ale te po Lanie Już nie startują, czy czasem coś w routerze nie trzeba przestawić ? przecież na starym routerze wszystko chodziło, mi wygląda tak jak by router po restarcie nie podawał neta na Lan.
A w tym routerze to można zobaczyć cz widzi on co czy coś jest podpięte po Lan 1, Lan 2 ?
Czemu nie ma instrukcji do tego routera po polsku, jest w nim sporo ustawień ale ja słabo się na tym znam i nie wiem co do czego.

Producent nie ma takiego obowiązku aby drukować całą instrukcję obsługi po polsku.
Może daj obrazek z ipconfig /all kiedy masz problem z połączeniem (nadawaniem adresacji) - [url=https://tplinkforum.pl/t/prosty-test-na-stabilnosc-lacza-internetowego/5024

Nie mam problemu z połączeniem kompa ale rejestratora, on ma swoje menu, zmieniłem w nim na DHCP i ruszył od razu, ale ja muszę mieć w nim IP na sztywno, więc znów ustawiłem IP stały i po chwili stanął.
Może gdzieś w menu routera brakuje jakiegoś haczyka odnośnie Lanu ?
A jest gdzieś opis funkcji routera, co do czego służy ?

Ooo, a jak ustawiłem na sztywno ten co mi DHCP przydzielił 192.168.1.5 to dział, a teraz jak zmieniam na mój 192.168.1.90 to od razu staje, co to może być ? jakby w puli jakiejś się nie mieścił ale ja nic nie zmieniałem

Tak jak pisałem spokojnie możesz ustawić rezerwację IP po mac-u dla rejestratora, nie musi być ręcznie przypisywane IP.

To już musisz sobie poszukać w sieci lub literaturze.

Ale mi nie chodzi o to, po prostu dla czego to tak nie działa jak powinno, w starym routerze wszystko śmigało, nie wiem czy w tym nie ma jakiegoś uszkodzenia i nie trzeba reklamować go ?
Albo też ten wds, jak jest uruchomiony w nim to nie chce po restarcie wstać jeśli AP jest wyłączony, co to ma wspólnego ?

Trudno ci pomóc skoro nie chcesz współpracować tylko ciągle swoje. Prosiłem o obrazek z ipconfig? Mówiłem o rezerwacji? A ty ciągle swoje.
Pozdrawiam idę spać.

Prześledziłem ipconfig i jest to samo jak działa i nie działa rejestrator, więc nie wiem co za obrazek mam podesłać, ewentualnie którą część bo nie mieści się jako jeden zrzut ekranu.
Zrobiłem rezerwacje w routerze, widać że jest bo rejestrator pokazuje w dhcp adres który mu przydzieliłem, ale co z tego skoro i tak nie dostaje neta, robię restart sieci rejestratora i już chodzi i to na tym dhcp zarezerwowanym.
Coś jest nie tak z W8970 albo z ustawieniami w nim, bo po podłączeniu starego routera chodzi bez problemu, żadnych restartów nie muszę robić.

Ty masz wrzucić ten ipconfig /all z komputera tu na forum twoje śledzenie nic nam nie daje. Interesuje nas Połączenie Lokalne jeżeli używasz karty przewodowej lub połączenie bezprzewodowe jeżeli korzystasz z wifi. Najlepiej w dwóch wariantach kiedy masz dostęp do internetu i kiedy go brak. Rejestratorem zajmiemy się później. Wszystko po kolei i logicznie nie na hura bo nic z tego nie wyjdzie. Nikt nie siedzi przy twoim komputerze i nie widzi twojej konfiguracji.

Czy o to chodzi ?

W tych ustawieniach masz dostęp do internetu?

W tych nie mam właśnie np w rejestratorze, na kompie jest ok.

Nie masz połączenia z rejestratorem w tym momencie? Możesz sprawdzić jaki rejestrator dostał adres? No i co to za model rejestratora? Możesz ping-ować jego adres IP?

No właśnie zbytnio się na tym wszystkim nie znam, jedynie wiem jak ustawić i powinno działać a tu teraz taki rzeczy się dzieją.
Nie mam połączenia, Rejestrator ma w routerze rezerwacje po mac adresu 192.168.1.77, ma ustawione dhcp, no i tak też adres mu się zgłasza, ping wychodzi na to że idzie w momencie braku połączenia jak i połączenia, rejestrator to Veko 2308b.