Problem z TD-W8970 jako router DSL z portem WAN

Witam,
mam problem z konfiguracją routera TD-W8970 jako DSL z portem WAN. Widziałem ten poradnik i postąpiłem zgodnie z wytycznymi ale poszło coś nie tak :-\ Mój problem polega na tym ,iż po skonfigurowaniu, nie ma połączenia (nie ma internetu :wink: ) między PC a routerem (router w tym samym czasie poprawnie wysyła sygnał sieci Wi-Fi ). PC jest połączony z routerem RJ45. przepraszam jeśli chaotycznie napisałem a mój brak wiedzy kosztował mnie trochę nerwów :). A to moja konfiguracja:

Masz w dalszym ciągu adres LAN 192.168.1.1, musisz go zmienić na 192.168.2.1. Pamietaj o tym że po zmianie tego adresu logujesz się na taki jaki ustawiłeś.

Dla poprawności działania sieci Wifi pozbądź się wszystkich automatycznych konfiguracji w zakładce Wireless Basic Settings.

CHACA, zmieniałem adres wcześniej i nic nie pomogło, nadal w PC nie było internetu.

Dałeś Save i reboot po zmianie adresu? W jakim celu ustawiasz ten port? Od kogo masz dostarczony sygnał internetu? Masz jeszcze inne urządzenie-modem, router od dostawcy?

Robiłem i nic :frowning: Internet radiówka.

Czyli masz sygnał doprowadzony od anteny na dachu skrętką do mieszkania? Po mojemu- nie baw się tym routerem, kup zwykły WR740N z typowym portem WAN.

A na forum jest informacja dodatkowo jak przerobić ten router do podłączenia zewnętrznej anteny :wink:

Fotodetektor mogę prosić o link :slight_smile: Kupiłem W8970 z myślą o przyszłości bo jest szansa na nowego dostawcę internetu :slight_smile:

Adresację którą wpisujesz masz zgodą z umową operatora tzn IP,Brama, Maska , DNS-y ?

wojtek2803, chyba tak.

Kolego atezor skoro masz internet dostarczany drogą radiową to w jakim celu zakupiłeś router ADSL? Masz zamiar w przyszłości zmienić na dostawcę kablowego? Te routery są przeznaczone na linię telefoniczną.

Do tego internetu co masz to kup sobie najprostszego Black Boxa i będzie działać.
Jaką masz prędkość na tym necie radiowym? Chyba 2 Mbit/s to max. co ?
Zresztą dostawca niech ci to skonfiguruje dostawca bo i łaski nie robi.
Jak nie to podłączasz przewód od anteny do gniazda antenowego black boxa a później z lan do routera np. 453, 740 i masz neta po WIFI.

CHACA, zapewne zmienie w najbliższej przyszłości. Czyli nie ma możliwości wykorzystania tego routera jako zwykłego LAN/WAN ? Internet 4Mbit/s.
To ja już czegoś nie rozumiem, router jest tak skonfigurowany ,że mam w całym domu siec Wi-Fi a jednocześnie łącząc router z Pc nie mam internetu w PC. To ten router nie nadaje sie do takiego połączenia ?

Wszystko zależy od tego co masz na zewnątrz, a do tej pory nie raczyłeś napisać. W jaki sposób masz sieć wifi, chyba jest tylko widoczna nazwa SSID routera. Tak jak pisałem wcześniej.

Jak to na zewnątrz ? Nie, normalnie połączyłem przy pomocy telefonu.

Ostatni raz spytam za nim zamknę temat w jaki sposób masz doprowadzony sygnał internetu i skąd?

Antena-> kabel cat. 5 zakończony RJ45 -> adapter AC/DC-> kabel do komputera. Co jest tam przy antenie to dokładnie nie wiem, jutro mogę to sprawdzić.

Pytanko: nie masz/miałeś routera to kabel był podpięty bezpośrednio do komputera?

Co się dzieje jak zostawisz Dynamic IP na WAN-ie TP-linka? Dostajesz jakąś adresację na port WAN? Może podłącz bez TP-linka i daj obrazek z ipconfig /all wpisane do cmd.