Tp link td-w8970 problem z wifi

Witam,mam problem, chodzi o konfiguracje routera,zacznę od początku.w garażu posiadam router TP -linka bez wifi i jest on skonfigurowany (podane dane z neostrady login i hasło ) i kablem podłączony jest od kolejnego routera tp link na pietrze tym razem z wifi a ten z wifi jest podłączony do stacjonarnego komputera przez kabel i było wszystko ok bo i na stacjonarnym działał internet i poprzez wifi na laptopie bądź telefonie ,problem sie zaczął jak sie zepsuł router z wifi i kupiłem nowszy niby lepszy tp link td w8970 i próbowałem go na rożne sposoby podłączać poprzez konfiguracje z faq i niestety na próżno , na stacjonarnym internet jest ale wifi nie działa,połączy sie z siecią wifi ale nie działa internet na telefonie i laptopie a wcześniej na starym wszystko działało, liczę na pomoc
pozdrawiam

Co to za model tego routera w garażu? Jak konfigurujesz W8970?

Model z garażu to TD-8840 adsl2+ stary model dość
a konfiguruje zgodnie z instrucja z faq,quick setup wybieram potem dynamic IP ,wybieram kanał zeby nie było auto i zapisuje zmiany

Skoro masz już jeden router w sieci to drugi nowo zakupiony musisz skonfigurować jako Wireless Router Mode


Nie zapominając o zmianie adresu IP na np. 192.168.2.1

zrobiłem wg wskazówek i niestety to nic nie dało a nawet gorzej nie miałem netu na wifi i na stacjonarnym rowniez po tej zmianie

Zaloguj się na router i wyłącz w nim serwer DHCP. Oczywiście po zmianie ustawień save i reboot. Podłącz do dowolnego portu LAN i powinno normalnie działać.

Gdzieś robisz błąd. Może daj obrazki na forum ze statusu jednego i drugiego routera.

niestety ale nic to nie zmieniło

ma ktos moze pomysł czemu to nie działa

Jeżeli nie pokażesz nam ustawień to nie pomożemy bo jak?

ok co konkretnie mam pokazac

Jakoś nie skorzystałeś z moich rad :frowning:
Kabel z garażu do portu WAN/LAN, zmiana adresacji na 192.168.2.1 i konfiguraja Wireless Router Mode.

Jakim cudem chcesz połaczyć obydwa routery kablowo i odpalić? Na zrzucie widać w dalszym ciągu załączony serwer DHCP jako enabled. Postąpiłeś tak jak pisałem w poście wcześniej?

Przemek niech autor sam zdecyduje jakiej konfiguracji potrzebuje bo robimy mu teraz wodę z mózgu.

Jeszcze zmiana adresu lan-owego masz ciągle 192.168.1.1

zmieniłem na wireless router mode i odrazu rozłaczyło mi polaczenie z internetem w stacjonarnym, potem zmieniałem dalej wg instrukcji i przy zmianie adresu na 192.168.2.1 zawieszał sie i potem nie moglem sie zalogowac musialem resetowac router

Niech się namyśli. Po mojemu jak inaczej połączysz kablowo dwa routery ADSL? Marcin może ja nie kumam tu czegoś ale zawsze tak konfigurowałem takie routery i wszystko grało.

Tak ale W8970 umożliwia działanie jako router DSL z portem WAN panie Przemku.
Kolego raafcio po zmianie adresu i restarcie routera logujesz się na http://192.168.2.1