Problem z routerem TP-LINK WR841N

I nie resetuj go co chwila.

O to status ze strony konfiguracyjnej TP-LINKA:

Widzę że dostęp po kablu jest. Czemu masz wyłączone WiFi? Wyłączyłeś je przyciskiem z tyłu obudowy?

Tak WiFi jest wyłączone przyciskiem z tyłu obudowy.
Tutaj jeszcze screen z IPCONFIG, gdy router był podłączony:

Czyli wszystko już działa tak jak należy?

Gdy po ustawieniu wszystkiego nazwy Wi-Fi, hasła itd... robię reset routera w celu diagnostycznym na stronie konfiguracji, router nie łączy się z kartą sieciową "ograniczona łączność"... :frowning:
Czy to tak ma być? Po ustawieniu tej nazwy, hasła nie robić resetu routera na stronie?

Masz na myśli restart?

Tak, tak, restart, przepraszam. Po restarcie nie łączy się z kartą sieciową :frowning:
Czy niezbędna może jest konfiguracja routera przez płytę CD?

Jak nie działa to zrób ipconfig/all
zrób restart a jak będzie problem z przyznaniem adresu IP wpisz polecenie do cmd:
ipconfig /renew
Jak nie zadziała to wykonaj jeszcze raz restart routera ale bez podłączonego kabla do portu WAN. jak router się uruchomi to podłącz dopiero kable.

Nte trzeba. to jest tylko takie "uproszczenie".

Niebawem dam znać, czy wszystko w porządku, niestety jak na razie nie mam czasu, przepraszam.

Masz internet z Vectry? Mój nowozakupiony Archer c20i "działał" tak jak Twój, teraz liczę, że nie wróci z serwisu, bo już straciłem zaufanie do tej marki. Tydzień działania i tydzień konfiguracji, to raczej marna statystyka. Przeproszę fanów marki na tym forum, jeżeli problem z Tplinkami leży po stronie Vectry, ale skoro w miejscu instalacji działa router z końca 20 wieku, to raczej wykluczam modem Arris, kable i dwie karty sieciowe.

nie, dostawca to UPC.

Kolego @jaky nie bardzo rozumiem twoje zachowanie na forum? W swoim temacie który utworzyłeś na forum piszesz że wszystko działa:

a teraz zaczynasz wylewać jakiś "pomyje" na markę TP-Link w całkiem innym temacie na forum nawet nie związanym z twoim modelem routera!?

Zawsze może zdarzyć się uszkodzony egzemplarz od tego jest gwarancja producenta i nic na to nie poradzimy. Nikt na lodzie nie zostawi cię z uszkodzonym routerem który nie ma jeszcze roku.

Sorki, kiedy to pisałem wszystko grało i dlatego zamknąłem temat. W międzyczasie musiałem przeprowadzić rekonfigurację ustawień, ale nie chciało połączyło się z jej stroną. Po resecie raz na kilka prób znajdował właściwy adres IP, do końca nie ustaliłem zasady, kiedy, ale najczęściej działo się to po kilkunastominutowym wyłączeniu z zasilania. Nie zakładałem nowego wątku, bo na innym forum (pomagają tam również experci Tplink'a)pojawił się taki sam nie rozwiązany problem (zgodność modemu, routera, dostawcy).

Co za problem napisać PW do któregoś z moderatorów czy do mnie aby otworzył temat? Dyskusja mogła by się toczyć dalej w temacie.