Problem z routerem TP-LINK WR841N

Witam,
Kilka dni temu zakupiłem router TP-LINK WR841N i mam z nim problem. Kompletnie nie mogę sobie z nim poradzić :frowning:
Chciałem podłączyć modem do routera, a ten do komputera, aby internet był po kablu oraz przez wi-fi.
Jednakże napotkałem problem. W ogóle brak jakiejkolwiek łączności pomiędzy routerem a modemem. Wyskakuje komunikat:
"Połączenie ograniczone lub brak połączenia z siecią. Proszę się upewnić czy serwer DCHP routera jest aktywny."
Kombinowałem na wszystkie sposoby i próbowałem różnych opcji. Router wraz z modemem są prawidłowo podłączone do komputera. Na pewno nie był używany lub przechodzony, jest nowy. Reset modemu oraz routera również nic nie zdziałał. Dodatkowo mam inny router firmy "belkin", który bez żadnego problemu łączy się. Nie mogę także zalogować się przez stronę by skonfigurować router. Jednym słowem nic nie działa. Podłączenie samego routera z komputerem, bez modemu nic nie pomaga. Również próbowałem wpisać z protokole DHCP adres IP, by nie uzyskiwał go automatycznie, nie pomogło :frowning:
Męczę się już z 2 dni z tym routerem. Jedyne co mi zostało to poprosić o pomoc na tym forum. Nie znam się na tym aż tak bardzo, gdybyście byli bardzo mili i pisali krok po kroku co mogę zrobić, by to działało, bym był bardzo wdzięczny. Bardzo proszę o pomoc :-
Pozdrawiam.

Zacznij od resetu. Przytrzymaj przycisk reset przez około 11 sekund na uruchomionym urządzeniu.
Jak zachowują się diody? ( które i kiedy się zapalają/migają)

Dodam jeszcze, że dzisiaj rano zaraz po włączeniu komputera, spróbowałem podłączyć jeszcze raz ten router. Gdy odłączyłem stary router "Belkin", a podłączyłem ten, miałem dostęp do konfiguracji poprzez adres: http://192.168.0.1. Niestety podczas konfiguracji, gdy sklonowałem MAC adres i zapisałem zmiany, połączenie z internetem zostało zerwane, a reset routera przez stronę nic nie dał. Pojawił się komunikat: "Połączenie ograniczone lub brak połączenia z siecią."

Może jest jakiś problem z DHCP na routerze. Ustaw adres statyczny na karcie sieciowej w komputerze na: IP 192.168.0.234 maska 255.255.255.0 i spróbuj wejść na stronę konfiguracyjną.

Przepraszam, że zapytam, ale jestem totalnie w tym zielony... to ma wyglądać tak? :slight_smile:

Reszta okienek ma zostać pusta?

Tak. To jest dobrze ustawione. Oczywiście we właściwościach połączenia karty sieciowej.

Dobrze, spróbuję ustawić taki adres IP, maskę oraz zresetuję router przyciskiem. Dam znać czy coś się zmieniło, trochę później, bo jak na razie nie jestem w domu. Mam kolejne pytanie, czy ogólnie potrzebne jest klonowanie adresu MAC? Czy może się obejść bez tego? Brałem pod uwagę ten poradnik, gdy zakupiłem router:

Jeśli potrafisz podłączyć kilka urządzeń pod modem ( po kolei) i na każdym zadziała internet to nie jest wymagane klonowanie.
Jak działa to tylko z jednym komputerem to klonowanie jest potrzebne.

A więc po ponownym odłączeniu starego routera (belkin) i podłączeniu tego routera, miałem znów dostęp do konfiguracji routera oraz innych stron, gdy zrobiłem reset routera, dostępu do internetu nie miałem.
Również wpisanie ręczne w ustawieniach karty sieciowej adresu IP: 192.168.0.234 oraz bramki: 255.255.255.0, połączyło z kartą sieciową lecz dostępu do konfiguracji routera oraz innych stron nie było.
Diody które świecą po włączeniu routera:

4 dioda co jakiś czas mruga.
Diody które świecą w trakcie resetowania routera, zapalają się wszystkie:

Następnie świecą tak jak na 1 zdjęciu.
Diody które świeciły, gdy odłączyłem stary router (belkin) i podłączyłem ten:

2 i 4 dioda co jakiś czas mrugały.
Po prostu już nie wiem co jest grane :frowning:
Po odłączeniu tego routera i podłączeniu starego (belkin) wszystko działa jak powinno. :frowning:

i nie będzie. Brak wpisanej bramy domyślnej. Chodziło mi o wejście w ustawienia TP-Linka.
Mógł byś przesłać status belkina? Chodzi o to jakie IP dostaje na WAN.

Może tak, do starego routera, który chodzi, są podłączone 2 komputery kablami sieciowymi w gniazdach LAN:
O to status z 1 komputera:
obrazek
Status z 2 komputera:
obrazek

Chodziło mi o to co jest na stronie konfiguracyjnej belkina, w statusie WANu. Dostępnej pod adresem http://192.168.2.1/

Czy o to chodzi? :slight_smile:

Tak.
Uruchom TP-Linka podłączając TYLKO zasilacz.
Przytrzymaj przycisk RESET przez 11 sekund.
Poczekaj aż router się uruchomi ( około 30 sekund)
Połącz komputer z routerem TP-Link do portu LAN.
Wejdź na stronę konfiguracyjną http://192.168.0.1/
Zakładka Network - Clone MAC i wpisz tam adres MAC: 00-24-1D-6C-3F-A1 i kliknij Save
teraz podłącz modem do portu WAN i sprawdź czy działa internet.
Jak nie działa to zrób IPCONFIG/ALL i daj wynik na forum.

Zrobiłem wszystko po kolei, podłączyłem pod sam zasilacz, zresetowałem. Następnie podłączyłem z komputerem pod LAN, wszedłem na stronę konfiguracji, wpisałem MAC adres podany powyżej, kliknąłem save, następnie podłączyłem modem do WAN, internet był, wszystkie strony chodziły.
Gdy zresetowałem router przez stronę, znów problem był jaki był może i niepotrzebnie resetowałem... :frowning:
Chciałem powtórzyć operację krok po kroku, niestety router już nie chciał się połączyć z samym komputerem po zresetowaniu przyciskiem (11 sekund).

rozłącz urządzenia
uruchom samego tplinka
dopiero jak się uruchomi to podłącz mu kabel WAN
Możliwe że podczas uruchamiania router podaje inny MAC na WAN i przez to blokuje się internet.
Jeśli nie można wejść na stronę konfiguracyjną to odłącz kabel LAN i podłącz go ponownie.

czyli mam rozłączyć wszystkie urządzenia wraz z modemem?
uruchomić samego tp-linka, bez żadnego resetu, podłączyć mu kabel od modemu WAN i LAN od komputera, spróbować wejść na stronę konfiguracyjną? przepraszam, że pytam tak po kolei, ale kompletnie się na tym nie znam, nie chcę popełnić żadnego błędu :frowning:

Dokładnie tak zrób

Chwilowo nie mam dostępu do komputera przy którym jest modem. Mam 2 pytania:
Jeśli już wejdę na stronę konfiguracyjną, mam dać screena z ipconfig/all?
I jeśli nie będę mógł wejść na stronę konfiguracji nawet po ponownym włożeniu kabla LAN od komputera, też dać screen z ipconfig/all?

IPCONFIG nie trzeba, bo wiem jak będzie wyglądał. Możesz dać screen ze statusu routera.

Wtedy to jest wskazane.