Problem z portami-WR740N

Z tego co widzę to różni się też ustawieniami sieci bezprzewodowej. Musisz wyłączyć automatic i włączyć konkretne wartości.
Jakiego masz tam dostawcę?

jak to wyłączyć automatic, w którym miejscu?
Dostawca lokalny, KTX Internet.
[URL=http://www.speedtest.pl/]

[/URL]
//onet już działa. a np. piratebay nadal nie.
to jest dziwne, bo co chwile niektóre strony działają, albo nie i na dodatek rozłącza mnie na czacie na facebooku.

Czytaj poradnik tam jest wszystko opisane.
Możesz użyć DNS-ów googlowych takich jak w poradniku lub od Netii
Primary 213.241.79.38
Secondary 213.241.79.37

ściągam inssider i zaraz wkleję.
// nie działa. Tylko dla Visty, windows server 2008 lub nowsze.
////znalazłem coś takiego, by odblokować piratebay i zapewne inne strony:

Pisałem już wcześniej googlowe lub od dostawcy. Możesz korzystać z tych na których będziesz miał lepsze osiągi i poprawne działanie. Nie ma na to reguły.

Ale ten OpenDNS jest bezpieczny? Gdyby piratebay działało to tak jak pisałem wydaje mi się że reszta też powinna działać, bo router nie będzie tego lbokował.

Tak jest bezpieczny tak jak każdy inny serwer DNS. Masz coś na sumieniu że się boisz?

nie, tylko nie chcę, by wpuszczać jakieś wirusy. mam chęć zrobić format i wgrać windowsa 7, bo poczciwy XP SP3 już powoli niedomaga i nie chciałbym mieć na nim jakiejś otwartej bramy dla wirusów.

DNS nie ma nic wspólnego z wirusami. Może służyć jedynie to inwigilowania ruchu z danego hosta w sieci.

po dopisaniu wymienionych przez Ciebie DNSów onet nie działa. Wrzucę te OpenDNSy

no nie no ja się zaraz załamię. teraz nie działa facebook i większość stron z których korzystam

Daj screen-a z ipconfig /all kiedy jesteś podłączony do tp-linka -

Spokojnie bez nerwów.

Ja bym jeszcze spróbował zmienić LAN IP na inne np: 192.168.5.1 ( po tym strona konfiguracyjna zmieni się na 192.168.1.5)
Jeśli to nie pomoże to router może być uszkodzony.

http://allegro.pl/router-wi-fi-dsl-tp-link-tl-wr740n-150mbps-gratis-i3371062235.html
kupiłem go stąd.
niby "BEZPŁATNA POMOC TECHNICZNA"
to postaram się najpierw porozmawiać ze sprzedającym, jeśli nie pomoże to odsyłam i liczę na zwrot pieniędzy, a nie towaru.

Nie dostałeś DNS-ów z routera? Zrobiłeś reboot - ponowne uruchomienie routera?

robię reboot za każdym razem gdy o to prosi.
nie sądzicie, że to zabezpieczenie wbudowane w routerze tzn "Wbudowany firewall z funkcjonalnością SPI" może blokować strony?
czytałem trochę o tym i się dowiedziałem, że router wysyła sygnał, ale przy odbieraniu myśli, że jest tam coś szkodliwego i nie wyświetla strony

Sam zobacz że DNS na karcie to ciągle brama a powinien być ten DNS który wpisałeś do routera.

nie sądzicie, że to zabezpieczenie wbudowane w routerze tzn "Wbudowany firewall z funkcjonalnością SPI" może blokować strony? czytałem trochę o tym i się dowiedziałem, że router wysyła sygnał, ale przy odbieraniu myśli, że jest tam coś szkodliwego i nie wyświetla strony
Skupmy się na jednym!

Sam zobacz że DNS na karcie to ciągle brama a powinien być ten DNS który wpisałeś do routera.

nie rozumiem. mam wpisać DNS z ipconfig do konfiguracji routera czy jak?

Coś robisz nie tak jak powinno to być. Daj jeszcze raz obrazek z DHCP Settings. Uruchom jeszcze raz komputer. W ipconfig /all powinno być po pobraniu adresacji Serwery DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 a ty masz ciągle 192.168.0.1