Problem z portami-WR740N

Łącze wygląda na stabilne. Spróbuj na Internet explorer czy te strony działają.

kwejk się nie ładuje i to forum również

Uruchom komputer awaryjnie i zobacz czy ten problem występuje nadal .

Wszystko dobrze a nie działa. Myślę że jest coś nie tak z tym routerem i trzeba by go było wymienić.
Podłącz kabel od dostawcy bezpośrednio do komputera i przetestuj czy to nie jego wina.

skoro wcześniej korzystałem z kabla od dostawcy w komputerze to raczej się nic nie zmieniło od wczoraj i wszystko działa.
czy jeśli do wyjątków w zaporze dodam
architektura upnp to mogłoby zadziałać?

Porty nie mają z tym nic wspólnego.
Sprawdź ten kabel, bo będziemy kombinować, a problem będzie gdzie indziej.

Zawsze możesz wgrać alternatywne firmware na ten router np .Gargoyle i zobaczyć czy nadal ten problem występuje .

zaktualizowałem do najnowszej wersji V4 i nadal nie działają te strony. nie mam zamiaru wgrywać nieoficjalnego firmware, bo to może spowodować nieoczekiwane i nieodwracalne zmiany, a możliwe, że oddam go na gwarancje.
dzisiaj po kilkugodzinnej batalii nadal nie działa...

Proszę dbać o pisownię języka polskiego !!Regulamin 1.4 (wojtek2803)

Daj screen-a z DHCP Settings i Wireless Settings?

Teraz podłączyłem kabel internetu do routera i nie mogę się połączyć przez połączenie lokalne, bo jest napisane, że kabel jest odłączony.

Pytanie jeszcze w jakie gniazdo? Kabel od dostawcy w porcie WAN (niebieski) routera?

tak, wpinam pod niebieskie gniazdo.
dodam, że we właściwościach protokołu TCP/IP w połączeniu lokalnym, mam ustawione uzyskaj adres IP automatycznie, uzyskaj adres serwera DNS automatycznie i automatyczny adres prywatny IP.
Nie działa nawet strona konfiguracyjna

ok już działa.
prosiłbym o pokierowanie mnie w konfiguracji, bo niestety nie wiem co ja mam tam jeszcze robić, żeby zadziałało. pytajcie o screeny danych sektorów i wyślę.

To o co prosiłem we wcześniejszym postem.

Zastosuj się do tego poradnika:

mam wszystko przeprowadzić od nowa?

Dokonaj zmian takich jak masz w poradniku, konfiguracja w przeglądarce internetowej. Dokonujesz zmiana w konfiguracji i klikasz SAVE i robisz reboot routera jeżeli router o to prosi.

A dlaczego strony, które nie chcą się załadować na przeglądarkach, działają przez bramki proxy?
Na pewno zabezpieczenia nie blokują tego?

Jak uzupełnisz konfigurację routera to będę coś więcej wiedział. Teraz przyczyn może być klika, trzeba zawęzić krąg poszukiwań i wykluczyć krok po kroku pewne możliwości. Na razie router jest niepoprawnie skonfigurowany.

skąd mam wziąć DNS? Te googlowe na pewno wystarczą? Wcześniej takie ustawiłem i nic to nie dało.
Ten poradnik w nic mi nie dał, bo tylko różni się od mojej konfiguracji DNSem