Problem z portami-WR740N

Tak jest bezpieczny tak jak każdy inny serwer DNS. Masz coś na sumieniu że się boisz?

nie, tylko nie chcę, by wpuszczać jakieś wirusy. mam chęć zrobić format i wgrać windowsa 7, bo poczciwy XP SP3 już powoli niedomaga i nie chciałbym mieć na nim jakiejś otwartej bramy dla wirusów.

DNS nie ma nic wspólnego z wirusami. Może służyć jedynie to inwigilowania ruchu z danego hosta w sieci.

po dopisaniu wymienionych przez Ciebie DNSów onet nie działa. Wrzucę te OpenDNSy

no nie no ja się zaraz załamię. teraz nie działa facebook i większość stron z których korzystam

Daj screen-a z ipconfig /all kiedy jesteś podłączony do tp-linka -

Spokojnie bez nerwów.

Ja bym jeszcze spróbował zmienić LAN IP na inne np: 192.168.5.1 ( po tym strona konfiguracyjna zmieni się na 192.168.1.5)
Jeśli to nie pomoże to router może być uszkodzony.

http://allegro.pl/router-wi-fi-dsl-tp-link-tl-wr740n-150mbps-gratis-i3371062235.html
kupiłem go stąd.
niby "BEZPŁATNA POMOC TECHNICZNA"
to postaram się najpierw porozmawiać ze sprzedającym, jeśli nie pomoże to odsyłam i liczę na zwrot pieniędzy, a nie towaru.

Nie dostałeś DNS-ów z routera? Zrobiłeś reboot - ponowne uruchomienie routera?

robię reboot za każdym razem gdy o to prosi.
nie sądzicie, że to zabezpieczenie wbudowane w routerze tzn "Wbudowany firewall z funkcjonalnością SPI" może blokować strony?
czytałem trochę o tym i się dowiedziałem, że router wysyła sygnał, ale przy odbieraniu myśli, że jest tam coś szkodliwego i nie wyświetla strony

Sam zobacz że DNS na karcie to ciągle brama a powinien być ten DNS który wpisałeś do routera.

nie sądzicie, że to zabezpieczenie wbudowane w routerze tzn "Wbudowany firewall z funkcjonalnością SPI" może blokować strony? czytałem trochę o tym i się dowiedziałem, że router wysyła sygnał, ale przy odbieraniu myśli, że jest tam coś szkodliwego i nie wyświetla strony
Skupmy się na jednym!

Sam zobacz że DNS na karcie to ciągle brama a powinien być ten DNS który wpisałeś do routera.

nie rozumiem. mam wpisać DNS z ipconfig do konfiguracji routera czy jak?

Coś robisz nie tak jak powinno to być. Daj jeszcze raz obrazek z DHCP Settings. Uruchom jeszcze raz komputer. W ipconfig /all powinno być po pobraniu adresacji Serwery DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 a ty masz ciągle 192.168.0.1

zrobiłem jeszcze raz reboot i wklepałem do konsoli ipconfig /all

Jak teraz otwierają się strony z którymi miałeś problem?

TPB nie działa, onet działa, kwejk działa, facebook nie działa.

Co to jest TPB?

thepiratebay.
//znalazłem coś o zmianie ustawień MTU, gdzie to jest?

Nie znam tego czegoś ale spróbuj z innymi DNS-ami, teraz już wiesz jak to musi wyglądać. Bez routera działa?