Problem z portami-WR740N

Teraz podłączyłem kabel internetu do routera i nie mogę się połączyć przez połączenie lokalne, bo jest napisane, że kabel jest odłączony.

Pytanie jeszcze w jakie gniazdo? Kabel od dostawcy w porcie WAN (niebieski) routera?

tak, wpinam pod niebieskie gniazdo.
dodam, że we właściwościach protokołu TCP/IP w połączeniu lokalnym, mam ustawione uzyskaj adres IP automatycznie, uzyskaj adres serwera DNS automatycznie i automatyczny adres prywatny IP.
Nie działa nawet strona konfiguracyjna

ok już działa.
prosiłbym o pokierowanie mnie w konfiguracji, bo niestety nie wiem co ja mam tam jeszcze robić, żeby zadziałało. pytajcie o screeny danych sektorów i wyślę.

To o co prosiłem we wcześniejszym postem.

Zastosuj się do tego poradnika:

mam wszystko przeprowadzić od nowa?

Dokonaj zmian takich jak masz w poradniku, konfiguracja w przeglądarce internetowej. Dokonujesz zmiana w konfiguracji i klikasz SAVE i robisz reboot routera jeżeli router o to prosi.

A dlaczego strony, które nie chcą się załadować na przeglądarkach, działają przez bramki proxy?
Na pewno zabezpieczenia nie blokują tego?

Jak uzupełnisz konfigurację routera to będę coś więcej wiedział. Teraz przyczyn może być klika, trzeba zawęzić krąg poszukiwań i wykluczyć krok po kroku pewne możliwości. Na razie router jest niepoprawnie skonfigurowany.

skąd mam wziąć DNS? Te googlowe na pewno wystarczą? Wcześniej takie ustawiłem i nic to nie dało.
Ten poradnik w nic mi nie dał, bo tylko różni się od mojej konfiguracji DNSem

Z tego co widzę to różni się też ustawieniami sieci bezprzewodowej. Musisz wyłączyć automatic i włączyć konkretne wartości.
Jakiego masz tam dostawcę?

jak to wyłączyć automatic, w którym miejscu?
Dostawca lokalny, KTX Internet.
[URL=http://www.speedtest.pl/]

[/URL]
//onet już działa. a np. piratebay nadal nie.
to jest dziwne, bo co chwile niektóre strony działają, albo nie i na dodatek rozłącza mnie na czacie na facebooku.

Czytaj poradnik tam jest wszystko opisane.
Możesz użyć DNS-ów googlowych takich jak w poradniku lub od Netii
Primary 213.241.79.38
Secondary 213.241.79.37

ściągam inssider i zaraz wkleję.
// nie działa. Tylko dla Visty, windows server 2008 lub nowsze.
////znalazłem coś takiego, by odblokować piratebay i zapewne inne strony:

Pisałem już wcześniej googlowe lub od dostawcy. Możesz korzystać z tych na których będziesz miał lepsze osiągi i poprawne działanie. Nie ma na to reguły.

Ale ten OpenDNS jest bezpieczny? Gdyby piratebay działało to tak jak pisałem wydaje mi się że reszta też powinna działać, bo router nie będzie tego lbokował.

Tak jest bezpieczny tak jak każdy inny serwer DNS. Masz coś na sumieniu że się boisz?

nie, tylko nie chcę, by wpuszczać jakieś wirusy. mam chęć zrobić format i wgrać windowsa 7, bo poczciwy XP SP3 już powoli niedomaga i nie chciałbym mieć na nim jakiejś otwartej bramy dla wirusów.

DNS nie ma nic wspólnego z wirusami. Może służyć jedynie to inwigilowania ruchu z danego hosta w sieci.