Problem z połączeniem TPLINK TL-WR841N i WD MyCloud

Witam!
Mam wielki problem z ustawieniem przekierowania portów, tak, żeby WD MyCloud uzyskał połączenie bezpośrednie. Zarezerwowałem IP dla tego dysku sieciowego, sam dysk ustawiłem w tryb STATIC (wpisując bramę, maskę podsieci, nr IP (rezerwowany na routerze), DNS-y, itd.). Następnie ustawiłem porty zewnętrzne na 80 i 443,a w routerze:
port usługi 8080, wewnętrzny 80 oraz odpowiednio 8443 i 443, a następnie uruchomiłem to przekierowanie. Lokalnie nie mam problemu z dyskiem, ale dostaję taki komunikat: "Funkcja przekierowania portów nie może nawiązać połączenia przy użyciu portu 80 i portu 443.".
Nie mam pojęcia jak poprawnie to ustawić.. Bardzo proszę o pomoc na tym forum, ponieważ WD nie ma wsparcia dla innych producentów i odsyła do producenta routera.

Adres IP na WAN-ie routera jest publiczny?

Sprawdziłem w menu STATUS i jest "dynamiczny". Nie da się tego jakoś obejsć, żebym nie musiał mieć koniecznie publicznego? Założyłem sobie konto na DDNS (darmówka, którą poleca TPLINK - "noip"), tylko nie za bardzo kumam, czy to jakoś pomoże.
Zaznaczam, że coś tam czaję, ale nie jestem informatykiem :slight_smile:

  • tak, na bank mam dynamiczny
    Nie piszemy postu pod postem, używaj guzika "modyfikuj" - Administrator

Może być dynamiczny lub statyczny ważne żeby był publiczny. Ty niestety nie udzieliłeś takiej informacji. Pokaż zakładkę STATUS. Co to za dostawca internetu?

Dostawca, to UPC. Mam ich modem podpięty do TPLinka. Poniżej screenshot z zakładki STATUS:

Raczej "modemorouter" od dostawcy bo masz prywatny adres IP na WAN-ie TP-linka. Co to za model? Musisz na urządzeniu dostawcy także skonfigurować przekierowanie dla potrzebnych portów.
Najlepiej przestawić TP-linka w AP bo po co dwa NAT-y w sieci:

Wtedy przekierowujesz porty tylko na głównym routerze (w twoim wypadku na urządzeniu dostawcy).

Technocolor TC7200U, to sprzęt od UPC. Wolałbym TPlink jako router, a ten szajs UPC jako zwykły modem (jeśli tak się da), ponieważ mam do Tplinka podpięte takie rzeczy jak np. kserokopiarkę o sztywnym nr IP. Boję się, że potem wszystko się rozsypie, a do urządzenia UPC nie mam dostępu.

To musisz załatwić to z operatorem, sam tego nie zrobisz jeżeli w ogóle to jest możliwe na tym urządzeniu. Specjalistą od UPC nie jestem więc nie będę się wypowiadał.

UPDATE: udało mi się zalogować na router UPC jednak :slight_smile: Ale dalej wolę jako router mój Tplink.

Z tego co wiem UPC nie blokuje dostępu do swoich urządzeń.

No właśnie udało mi się zalogować. Tylko nadal nie wiem, czy da się ustawić ich router jako AP. Jakoś nie ufam ich sprzętowi.. Wolę swój.

Pisałem o tym sam tego nie zrobisz.
Jest opcja przekierowania portów lub całego ruchu, jeżeli znajdziesz funkcję DMZ na urządzeniu dostawcy, wpisz tam adres IP ten który jest na WAN-ie TP-linka. Oczywiście na TP-linku musisz pozostawić konfigurację przekierowania portów.
Przykład:

Jest taka funkcja, zamieszczam screen, bo nie wiem, czy o to chodzi. Rozumiem, że wtedy cały ruch przejdzie na TPlink? Powinienem uaktywnić na nim jakieś zapory? Obecnie mam tak jak na sreenshocie, czy to wystarczy?

UPDATE (zapory - o ten screenshot mi chodziło, przepraszam..)

Natomiast na UPC jest tak (więc chyba wszystko wyłączone..):

Poprawiłem wątki, nie piszemy postu pod postem - Administrator

Chyba nie czytasz tego co do ciebie piszę:

Pisałem jak skonfigurować DMZ na Technicolor. Oczywiście ty wpisujesz adres IP z WAN-a TP-linka.

Dokładnie zrobiłem jak napisałeś. Ustawiłem w DMZ IP z WAN tplinka i przekierowanie portów w Tplinku. Nadal mam ten sam komunikat.. Na wszelki wypadek takie samo przekierowanie ustawiłem jeszcze w Technicolorze i zrestartowałem wszystkie urządzenia. Niestety - nic to nie daje.. :frowning:
Albo coś jeszcze trzeba zrobić, albo ten Technicolor w rzeczywistości wcale nie uruchamia DMZ i jedyna opcja to poprosić UPC o wymianę na zwykły modem.. Sam już nie wiem.
PS używanie Technicoloru jako routera raczej odpada, bo da się w nim wyłączyć DHCP, ale już przypisać na stałe numerów IP po adresach MAC nie (przynajmniej mnie się nigdzie nie udało znaleźć tej funkcji). Straszny gniot.

Pokaż co skonfigurowałeś, do DMZ wpisałeś adres IP który znajduje się na WAN-ie TP-LInka? 192.168.1.109 jest adres IP dysku?

Ustawiłem jeszcze WAN tplinka jako statyczny, a w Technicolorze wyłączyłem DHCP (jak źle, to mnie popraw), poniżej screenshoty obecnej konfiguracji. Adres dysku, to 192.168.1.109.

Przekierowanie portów takie samo jak TPlinku dałem też w Technicolorze, myśląc, że coś to da.

Port usługi i port wewnętrzny zrób taki sam. Potem save i reboot routera. Sprawdź co będzie się działo. Zmień także port zarządzania dla TP-linka na 8080 (remote managment).

Zmieniłem porty na 80 i 443 (usługi i wewnętrzne takie same) oraz 8080 jako port zarządzania WEB w TPLink. W Technicolorze też te porty dla pewności ustawiłem. Nadal to samo - "Funkcja przekierowania portów nie może nawiązać połączenia przy użyciu portu 80 i portu 443."
Oczywiście zrobiłem reboot tplinka.