Problem z połączeniem TPLINK TL-WR841N i WD MyCloud

Podłącz WD-ka pod Technicolor-a i skonfiguruj dla niego DMZ-ta. Sprawdź czy usługa działa na jednym routerze. Będziemy wiedzieć gdzie dalej szukać.

Podłączyłem jak piszesz, ale jedyne, co wykrywa technicolor, to tplink (wykrył też, że ustawiłem mu statyczny adres IP). Włączyłem DHCP na technicolorze, podpiąłem WD i go w ogóle nie widzi.
Nie wiem pod jakim nr ip siedzi teraz dysk w technicolorze. Natomiast (jeśli jednak tam jest), to pod nr 192.168.0.***, ponieważ technicolor daje możliwość ustawiania adresów tylko w taki sposób.
Generalnie myślę, że firmware technicoloru jest celowo okrojony (mam np nalepkę z wifi certified, a w ogóle tej funkcji nie mam w panelu, ponieważ zamawiając kiedyś UPC od razu powiedziałem, że mam własny router). Możliwe, że tak go skonfigurowali, żeby nie wykrywał nic poza routerem.
Ikona na dysku nie mruga, czyli połączenie fizycznie ma.

DHCP miej włączone na technicolorze, pewnie jest jakaś zakładka DHCP Clients. Sam adres IP możesz dopisać także ręcznie do WD-eka. Ważne żeby był z podsieci głównego routera (Technicolor) no i ten adres wpisz do DMZ Technicolora.
Mam nadzieję że usługa MyCloud jest poprawnie skonfigurowana i działa na samym dysku? Bo nie działająca usługa powoduje to że porty też będą zamknięte mimo przekierowania.

Generalnie myślę, że firmware technicoloru jest celowo okrojony
Nie jesteśmy tutaj po to aby dywagować o Technicolorze tylko skonfigurować usługę MyCloud.

MyCloud jest włączona, ponieważ mam zaznaczone w menu "dostęp do chmury" > zdalny - włączony (jak na wcześniejszych screenach). Poza tym jest jakieś "pośrednie połączenie".
Nie jestem w stanie znaleźć (też już o tym pisałem) jakiejkolwiek zakładki w firmware Technicoloru, gdzie jest możliwość podpisania stałego IP urządzeniom końcowym. DHCP właczyłem (było w poprzednim poście).
:frowning:

Powinna być zakładka Klienci DHCP na Technicolorze,

Jest i mam tam tylko tplinka, pomimo podpięcia dysku, jak pisałeś.

Może okroili możliwości tego konkretnego egzemplarza do obsługi tylko jednego klienta.. Jak pisałem - od razu zgłosiłem, że mam własny router.

Samo DHCP jak masz skonfigurowane?

Jedyne miejsca, gdzie jest cokolwiek związanego z DHCP, to:

  1. "urządzenie jako klient dhcp" (powyżej zamiejsciłem zrzut
  2. "sieć lokalna", zrzut poniżej.
    Jedyne opcje ustawiania DHCP w moim "cudownym" modemorouterze, to tylko włącz lub wyłącz i wszystko..

Adres IP TP-linka (WAN) przestaw na jakiś wyższy np. 192.168.0.100
Podłącz też dysk do technicolora i zrób restart prądowy technicolor-a. Po ponownym uruchomieniu wrzuć zakładkę z klientami DHCP.

Zrobiłem to wszystko, zrestartowałem wyjmując wtyczkę technicolor, zrestartowałem przez firmware tplink. Zmienił się adres WAN tplinka widoczny w technicolorze, ale poza tym bez zmian - dysku jak nie było, tak nie ma.

Odłączając całkowicie TP-linka i w to miejsce włączając WD-eka też nie masz adresacji?

Nie mam jak tego dziś sprawdzić.. Stacjonarny komputer jest podłączony po WIFI przez Tplinka, a umiejscowienie gniazdka antenowego i technicoloru uniemożliwia mi przypięcie kabla ethernet do tego komputera. Jutro będę miał na miejscu laptop i wtedy zastosuję się do Twojej rady i napiszę co i jak. Ale chyba równolegle wykonam tel do UPC, żeby mi zamienili ten bezużyteczny, okrojony szajs na zwykły modem, który przypnę do tplinka.
Wielkie dzięki za pomoc.
EDIT:
Dodzwoniłem się do działu technicznego - coś gość pogrzebał, pogrzebał (kiedy dysk był podpięty pod technicolor) i polecił wysłać wniosek o zmianę routera na zwykły modem - trochę mi się z tym zejdzie :slight_smile:

Po wymianie routera na Ubee EVW3226 i przełączniu go w tryb switch, wszystko działa poprawnie :slight_smile: W Tplinku ustawione jest przekierowanie. Adres WAN na tplink przełączony na dynamiczy IP.
Jeszcze raz, wielkie dzięki za pomoc, wszystkiego dobrego! :slight_smile: Mam nadzieję, że ten wątek komuś jeszcze posłuży.

Wątek zamyka a w razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum. Pozdrawiam!