Problem z Konfiguracją Range Extender TL-wa730RE

Witam.
Zacznę posta od tego iz już 3 dni siedzę na forach patrzę w różne konfiguracje i problemy innych użytkowników. Ręce mi opadły i szukam pomocy zakładając tego posta.
Zacznę od tego iż posiadam internet Neti z ich standardowym netia spotem oraz Range Extender TL-wa730RE

Standardowa Konfiguracja przeprowadzona poprawnie Internet w Tp linku się łączy zaraz po uruchomieniu, następnie po chwili rozlacza ( chwila różna od 30 sek do 20 miin nawet)

Dodam iż pomieszczenie w którym mi zalezy na polaczeniu z routera neti ma okolo 30% siły. Jedno z moich podejżeń to to że występuje konflikt sygnałów, gdyż komputer otrzymuje jeden od neti drugi od tp linka i nie wie z którym się połączyć .
Prosze o pomoc i naprowadzenie mnie co mam uczynić oraz jakie informacje jeszcze dostarczyć w celu uzyskania od was pomocy.

Dodaje zrzuty z konfoguracji

Tu znajdziesz rozwiązanie:

Wkońcu jakieś konkrety. Napiszę wieczorem czy pomogło .

Tu masz żal do nas? Zobacz na samą górę że to forum nieoficjalne tworzone przez ludzi z dobrej woli pomagania innym.
Pozdrawiam i czekamy na wyniki twojej konfiguracji.

Jaki żal ?
Raczej wyraz szacunku że nie domysły spekulacje jak na innych forach .
Tylko bach konkret konfiguracja:)
Jeszcze raz dzięki

Sytuacja wyglada tak że komputer nie chce sie łączyc po takiej konfiguracji z Tp linkiem .
Jak na zdjeciu w neti widac i tp link i komputer podlaczony do routera .

Łączysz się kablowo z TP-linkiem?

Nie . Z tp linkiem chce sie łączyc wi fi .
Do konfiguracji użyłem kabla.

Właśnie o to chodzi. Daj obrazek z ipconfig /all kiedy łączysz się z TP-linkiem kablowo.

Proszę :slight_smile:

Połączenie z NS-em masz skonfigurowane poprawnie? Daj jeszcze zakładkę Status TP-linka.

A to odrazu ipconf/all przy podlaczeniu wi fii do netii

To wiem jak powinno wyglądać adresacja z NS-a :wink:
Interesuje mnie raczej TP-link.

Prosze status

Szerokość kanału ustaw na 20MHz w konfiguracji radia TP-linka. Daj ping 192.168.1.254 kiedy jesteś podłączony kablowo do wzmacniacza.

2 razy wpisalem komende . Przed zmiana i po zmianie czestotliwości na 20

Czyli połączenie z NS-em jest. Teraz jeszcze sprawdź ping wp.pl i ping 8.8.8.8
Zamiast DNS-ów googlowych możesz zmienić na DNS-y dostawcy czyli "Netiowe"

Ogólnie polaczenie przez kabel działa Ok by nie było:)
natomiast przez wi fi dalej problem

Czyli na kablu masz dostęp do internetu?