Problem z Konfiguracją Range Extender TL-wa730RE

No to jest ok. Odłącz kabel i połącz się bezprzewodowo daj też ipconfig /all

Ok

Też wygląda poprawnie. Zrób te ping jak wyżej. Któreś nie przechodzą?

Teraz kompa mam polaczonego przez tp linka? Czy bezpośrednio do Netii.
W Wireless Statistics nie pokazuje mi sie ze jest jakis podlaczony na tp linku

Już powiedziałem nie interesuje mnie NS, tam jest wszystko ok. Z obrazka wynika że jesteś podłączony do TP-linka bezprzewodowo bo masz adres z DHCP puli TP_linka

Jest ok! W czym problem!?

Czesem wole wkleic więcej .
Ps a ta informacja ze jakość 40% to z powodu że tp link mam za daleko położonego od zasięgu routera?

I najważniejsze gdzie mam flache w podziękowaniu wysłać ?

Sam widzisz w statusie TP-linka masz tylko 19dB sygnał z NS-a czyli silny to on nie jest. Najważniejsze że repeater działa.

Wystarczy dobrze mówić o naszym forum w sieci.

Dzięki wielkie :slight_smile:
Same dobre słowa będą o was :slight_smile:
Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie zadam:)
Jak ustawić by zasieg na tp linku był dobry? najlepiej go ustawić by miał 100% w zasięgu a komputer dalej .
Czy lepiej jak jest na 80% zasiegu od neti ale komputer blizej tp linka ?

Do już trzeba zrobić doświadczalnie tak aby nie zrywało połączenia. Wzmacniacz musi mieć co wzmocnić, ta jakość sygnału z NS też musi być względnie dobra.

Muszę wrócić do tematu .
Internet na kablu chodzil świetnie ale na wi fi tragedia i teraz po restartach wszystkiego z prądu połączylo się samo od sie na wi fii konkret bo nie ma duzej roznicy niz na kablu. I pytanie to głupi fart ? bo później znów wylaczylem i znowu chodzilo tragicznie.
Kilka screenów z tego kiedy chodizlo dobrze i źle oczywiscie zaznaczam ze komputer router i tp link znajdywaly się w tym samym miejscu .
NAJPIERW screeny dobrze :

Tu widać wyraźnie w tp linku ze mój komputer jest polaczony przez to urzadzenie z wi fi .

Na tym zrzucie z NS widać że nei ma Ip mojego komputera tylko i wylacznie inne urzadzenia oraz tp link

Na tym z koleii polecenie ipconfig all
Po lewej gdy komputer chodzil tragicznie po prawo zadowalajace działanie widac wyraźnie inne Ip w ipv4 ( preferowane)

Gdy polaczenie bylo tragiczne na ns i TP ( widać to na screenach wrzucanych przezemnie wczesniej )
Poza ip routera bylo osobne moje Ip i pisało w nawiasie (TY ) tak jakby mój komputer sie łączył bezpośrednio z NS
W Wireless Statistics na tp Linku nie pokazywal sie ze jest jakis podlaczony adres IP

I pytanie jak zrobic by to nie robilo się losowo?

Zainstaluj sobie jeszcze inSSIDer-a i zrób pomiary sygnału.
Inne IP ale ciągle z TP-linka więc to nie ma znaczenia. Ważny jest poziom sygnału a właściwie dwa poziomy sygnału. Ten z NS-a do TP-linka i z TP-linka do twojego komputera. Nie zbliżaj się za bardzo do wzmacniacza bo twój komputer też nadając (komunikując się) ze wzmacniaczem robi zakłócenia. Taki to urok niestety tego trybu działania. Jedno radio odbiera i za razem nadaje.
Tak jak pisałem wcześniej, ustawienia (położenie wzmacniacza) musisz dobrać doświadczalnie.

Chyba jednak pociągne sieciówke i AP zrobie :slight_smile: R E wygodny ale nie ma co .. duzo spada jakość .
Dzieki za Pomoc

Niestety tak jak mówiłem to jest wada takiego rozwiązania. Punkt dostępowy będzie idealnym rozwiązaniem. Jeżeli masz umiejętności to połóż skrętkę od głównego routera do TP-Linka.