Problem z konfiguracją client dla neostrady

Witam,
jestem nowy wiec proszę nie bić i jesli sklonuje temat proszę o linka z odnośnikiem, chodź szukałem długo wyjaśnienia
Więc..mam AP TL-WA7001ND, neostrade livebox 2.0 i telewizor samsung który chcę połączyć poprzez AP kablem.
Niestety żadne metody konfiguracji, automatyczne, z instrukcji, z sieci, nie pozwalają mi wykryć sieci.
Czy jest ktoś w stanie, przeprowadzić mnie przez ten horror?

Po pierwsze to WA-701ND chyba. Ustawiasz go jako clienta poprzez Quick Setup i dajesz na Survey? I dalej nie wykrywa ci sieci z LB?

wykrywa mi sieć do jakiej chcę się podłączyć, wszystko książkowo idzie ale z siecią nie łączy.
Próbowałem już wielu rzeczy z sieci, zmiany IP zabezpieczenia itd...może to gówno po prostu nie gada ze sobą55

może gryzą się IP?
na jakie powinienem zmienić jeśli neostrada ma 192.168.1.20 domyslne 192.168.1.1?
dynamiczne/statyczne?
czy grzebać coś w DHCP?
instalator powinien bezproblemowo przeprowadzić mnie przez ustawienia a to nie działa >:(, na kompie pokazuje połączenie lokalne ale z internetem już nie

Czytałeś to:tl-wa701nd_v2_livebox.pdf (645,3 KB)
Sprawdź czy ta konfiguracja działa u Ciebie.
Chodzi głównie o włączenie DHCP na TP-Linku z wpisanym IP Liveboxa jako brama domyślna.

Ustaw na nim adres 192.168.1.222. Będzie to prawdopodobnie adres spoza zakresu dhcp LB.

to jest jakiś horror
nic nie działa

Proszę powstrzymać język. CHACA

Napisz jak to masz skonfigurowane albo daj jakieś fotki i przestań bluźnić.

ustawiłem na kompie ze mi śmiga to problem robi się na telewizorze..
jakich ustawień fotki potrzebujecie?

Jaki problem, opisz wszystko i ewentualnie daj zdjęcia ustawień routera i telewizora.

Pokaż nam ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu na komputerze przez WA701N.

podczas konfiguracji sprawdzałem czy AP sie połączy z kompem, poł

Dopisz jeszcze do DHCP jakieś DNS-y 194.204.159.1 i 194.204.152.34 Save i reboot AP.

Jeżeli sieć na LB jest zabezpieczona hasłem to nalezy je także wpisać w TP-Linku.

Korekta postu.

haslo zabezpieczajace wymazalem specjalnie do zdjec
bez wlaczonego DHCB wogole nie dzialalo

DNS-y dopisałeś do DHCP Settings?

dopisalem
jak bylo tak jest
z kompem w trybie przez kabel sie laczy a telewizor nie

Jaką adresację dostajesz na TV teraz?

na telewizorze nic się nie zmieniło
pokazuje mi takie same ustawienia jak na zdjęciach powyżej, sieć nie działa
zmieniałem ręcznie DNS w zakresie wpisanym w AP, nic nie działa

Do oznacza że nie zmieniłeś konfiguracji DHCP Settings lub zmieniłeś a nie zrobiłeś resetu tp-linka.