Problem z konfiguracją client dla neostrady

zrestartowałem, nie byłem pewny więc zrobiłem to teraz jeszcze raz
na tv to samo..
próbowałem ustawić ręcznie pierwszy DNS i IP ale nic to nie daje

Czyli wygląda na to że TV łapie adresację z LB. Wpisz więc dane ręcznie to TV (static IP)
IP 192.168.1.235
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1
DNS 194.204.159.1
I wtedy sprawdź co się dzieje.

już próbowałem nie łączy..
dlaczego IP końcówka 235?

[quote="koncepcja, post:23, topic:7511"]już próbowałem nie łączy..
dlaczego IP końcówka 235?[/quote]
Nie możliwe, musisz mieć dostęp do internetu na tych ustawieniach które podałem wyżej. TV jest 100% sprawny? Masz zrobioną aktualizację na TV?

Jak mam zrobić aktualizację jak nie mogę podpiąć sieci?
Ja też sobie włosy z głowy rwe to powinno być banalna a 3 dzień walcze >:(

Co za problem użyć kabla, zrobić długi patchcord i podłączyć kablowo do routera lub przenieść sam TV blisko routera i zrobić aktualizację oprogramowania.

myślisz ze to pomoże?
chciałem się obejść bez kabli, mam małe dziecko i wszystkie kabelki na wierzchu nie mają racji bytu, sa anichilowane a chowanie ich jest pracochlonne

Jedyne co mi przychodzi do głowy.

ok w nocy podłacze na krótko zobaczymy..

Próbowałeś ustawiać adres spoza puli dhcp routera np: 192.168.1.243 reszta bez zmian.

na telewizorze?
IP?

Tak na telewizorze.

adres z poza puli nie działa

ok,
telewizor podłączyłem do kabla aktualizacja i...... nie działa, telewizor nie łączy się z urządzeniem
więc w net i szukanie...
co znalazłem?
problem jest powszechnie znany
WA701ND to bardzo nieudany model...wszyscy mają problem, temat na elektrodzie o autoryzacji MAC i na zagranicznych forach TP linkach
dla pewności zrobie upgrade firmware'u i jesli się nie uda to nadaje się on tylko do rzucania o ściane

Problemem nie jest TP-link tylko twój Livebox od dostawcy internetu i znany problem z serwerem DHCP.

To jest tylko twoje zdanie i kilku ludzi którzy nie potrafią skonfigurować danej funkcji. Nie ma żadnego problemu z modelem WA701ND.

Generalnie jeżeli ktoś nie potrafi dobrze skonfigurować urządzeń to będzie nimi rzucać o ścianę do wyczerpania zapasów.

dzięki za dotychczasową pomoc, ale..
czy wy jesteście jakimi przedstawicielami handlowymi i musicie ludzią wciskać te bajki, bo skutecznie doradzić to nie potrafiliście a teraz "jak ktoś nie umie ustawić..: :smiley:
to TP ma problem ze skomunikowaniem się z telewizorem, ewidentnie nawet na schematowym obrazku który jest na zdjęciach załączonych przezemnie z konf to widać
takie jest moje zdanie setek innych osób które ma ten problem na innych forach i TP linka który się przyznaje wypuszczając upgrade http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WA701ND&version=V2
forum jest po to aby inni szukający mogli znaleść rozwiązanie więc dam znać czy nowy firmware coś dał
może i WA701N to spoko produkt ale nie do telewizorów samsung

Niestety pomimo wszelkich możliwych konfiguracji nie chce się skomunikować
Do Samsunga na pewno się nie nadaje

Nie, nie jesteśmy przedstawicielami. Zawsze masz prawo do własnego zdania. Zawsze możesz szukać pomocy na innych forach, o ile zostanie ci ona udzielona. Raczej Samsung ma problem niz TP-Link. Mam sprzęt Sony bo szajsunga w życiu nie kupię i nie mam problemu z komunikacją jakiegokolwiek modelu z firmy TP-Link.