Problem TPLINK-TD-W8901G + TPLINK WR841N

Niestety w najbliższym czasie nie będę w domu ale wszystko pamiętam idealnie bo spędziłem przy konfiguracji całe dnie więc służę informacjami. Wszystko było nowe już sam się zastanawiam czy nie zainwestować pieniędzy w jakis ADSL D-Link i mieć już spokój.
Z ciekawostek podczas gdy gg działało byłem podłączony do sieci, a strony mi się nie ładowały z konsoli admina normalnie pingowało mi strony.

Wygląda na problem z DNS-ami ale trudno coś powiedzieć nie widząc konfiguracji -

Właśnie z tej konfiguracji ostatnio korzystałem i taką pozostawiłem jednak w DNSach mam wklepane DNSy neostrady, pamiętam jednak, że korzystałem również z opcji z 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4 i też nie przynosiło skutków już myślałem, że może cos z laptopem jest nie tak jednak gdzie indziej działa bez zarzutów.

Czekamy na zrzuty z konfiguracji i Status routera. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Przesyłam zrzuty temat jak najbardziej się powtarza !

Ustawienia takie jak wcześniej opisałem mogę dorzucić więcej screenów.

To teraz jeszcze zrzut z ipconfig /all kiedy jesteś podłączony do WR841 -


Bo tu wszystko wygląda OK

Oto nowa porcja
1.

Komenda ping wp.pl i ping 8.8.8.8 czy serwery odpowiadają?

Tak odpowiadaja ale oczywiście gdy mam dostęp do internetu.

Cały czas mówimy o połączeniu przez WR841N nie interesuje nas w tej chwili inna konfiguracja (podłączenie). Więc zapytam jeszcze raz czy podane serwery odpowiadają na ping w konfiguracji W89010<- kabel ->WR841N<-komputer> bo chyba o to ci chodzi?

Tak dokładnie, odpowiadają.

Po otwarciu przeglądarki masz dostęp do internetu?

Nowinka z dosłownie chwili. Podczas gdy "trace" to połączenie bo przecież niby wszystko pokazuje, że jest ok nie pingduje mi 8.8.8.8 Request Timed Out. Poza tym strony nie wczytują się. Pomimo to pokazuje, że internet działa prawidłowo.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli w tej części twojej wypowiedzi?

Bo to jest tak, że np. przeglądam strony ogólnie korzystam z internetu i nagle przestaje mi cokolwiek wczytywać. To samo ma się podczas gier, traci natychmiast połączenie. Zazwyczaj jest tak, że jest podłączony do sieci i wyświetla, że wszystko jest ok ale i tak nie działa. Muszę się wtedy połączyć jeszcze raz do sieci i działa na dłuższą lub krótsza chwilę.

Dioda na porcie WAN sygnalizująca połączenie z W8901g jest cały czas aktywna?

Tak świeci się.

No to zrób test stabilności łącza

Jeżeli mówimy o połączeniu bezprzewodowym to spróbuj ustawić w zakładce Wireless-Wireless Settings-Mode na 11bg mixed

W trakcie pingowania 3 adresów doszło do zaniku internetu o którym wspomniałem po czym zostało wznowione pingowanie. Ustawiłem tak jak jak poleciłes i poczekam z wynikami czy będzie zanikać.