Problem TPLINK-TD-W8901G + TPLINK WR841N

Nowinka z dosłownie chwili. Podczas gdy "trace" to połączenie bo przecież niby wszystko pokazuje, że jest ok nie pingduje mi 8.8.8.8 Request Timed Out. Poza tym strony nie wczytują się. Pomimo to pokazuje, że internet działa prawidłowo.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli w tej części twojej wypowiedzi?

Bo to jest tak, że np. przeglądam strony ogólnie korzystam z internetu i nagle przestaje mi cokolwiek wczytywać. To samo ma się podczas gier, traci natychmiast połączenie. Zazwyczaj jest tak, że jest podłączony do sieci i wyświetla, że wszystko jest ok ale i tak nie działa. Muszę się wtedy połączyć jeszcze raz do sieci i działa na dłuższą lub krótsza chwilę.

Dioda na porcie WAN sygnalizująca połączenie z W8901g jest cały czas aktywna?

Tak świeci się.

No to zrób test stabilności łącza

Jeżeli mówimy o połączeniu bezprzewodowym to spróbuj ustawić w zakładce Wireless-Wireless Settings-Mode na 11bg mixed

W trakcie pingowania 3 adresów doszło do zaniku internetu o którym wspomniałem po czym zostało wznowione pingowanie. Ustawiłem tak jak jak poleciłes i poczekam z wynikami czy będzie zanikać.

Interesuje mnie który ping znika chyba że znikają wszystkie - proszę opisz to dokładnie lub wrzuć obrazek z testu.

Wtedy przestały pingować wszystkie 3.

Czyli tracisz połączenie z WR841N i tu należy szukać problemu. Połączenie bezprzewodowe między komputerem a WR841N? Kablowo sprawdzałeś czy też zrywa?

I właśnie tutaj zaczyna się zupełny mętlik ponieważ stacjonarny komputer łączy sie poprzez kabel i wszystko działa normalnie, brat obok w pokoju normalnie odbiera internet. Już zaczynam podejżewać, że jak drugi laptop działa to mój szwankuje ale i tak adresy MAC są inne i poprawnie skonfigurowane.

Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazek z zakładki NETWORKS.

Rezultat

Wygląda poprawnie. Sterowniki do karty sieciowej masz aktualne? Komputer nie jest zawirusowany?

Sterowniki nowe, komputer czysty. Przestawiłem na 11bg mixed i narazie mam stabilne łącze ale obawiam się, że to przedwczesna radość bo czy taka błahostka miałaby taki wpływ na to ? Poczekam i jeżeli tylko pojawią się problemy napiszę.

Co to za karta sieciowa siedzi w twoim komputerze? Jaki standard obsługuje?

Nie żadna błachostka bo może sobie twoja karta nie radzic z bgn mixed

Niestety po napisaniu problem wystąpił chyba nic na to nie poradzimy pomimo, że sprzęt jest nowy.

Ja bym jeszcze poszedł w stronę firmware do najnowszej wersji bym zaktualizował ( jesli jej niemasz ) lub wgrał nieco starszą i zobaczył czy nadal będzie ten problem .