Prędkość wifi a kabel

Witam.
Czy można jakoś usprawnić prędkość wifi a może inna konfiguracja routera. Mam router TL-WR740N i na tescie po wifi kręci się ok 8- 9mb rzadko 10-11Mb a na kablu zawsze 15Mb tyle ile mam maximum. Można to jakoś ulepszyć??

Ustaw w zakładce Wireless opcję Channel Width na 40MHz. Zrób pomiary programem inSSIDer i wyszukaj najlepszy kanał po czym go ustaw w tej samej zakładce.

Mam już ten program. Rozumiem że mam wybrać wolny kanał i w tym miejscu gdzie jest najsłabszy sygnał?? Tą opcje też zmieniłem na 40MHz i nic się nie zmienia. Nie może się rozpędzić ponad 10Mb :frowning: A może jest jeszcze coś co mogę zmienić??

Pokaż nam zrzut z tego programu.

Ustaw na jednym z niższych kanałów od 1 do 6.

Wszystkie kanały testowałem :slight_smile:

Oprogramowanie masz na nim aktualne do danej wersji sprzetowej V i która to.

o jakie oprogramowanie chodzi??

Jesteś w stanie pokazać mi zakładkę Status z tego routera?

Tu masz w języku pl http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR740N_V4_140626_PL.zip pobierz wypakuj na pulpit. Nastepne po nim jest w języku angielskim. Jednak ten soft pięknie się spisywał.
Zaloguj do routera i zaktualizuj. Wiesz jak?
Jak nie, to pytaj.

oki mam na pulpicie i nie wiem co dalej :slight_smile:

Dalej zaloguj sie do routera i wejdź do zakładki System Tools i dalej Firmware Upgrade. Potem kliknij na okienko "wybierz plik" i daj na otwórz tak aby pokazał się obok. Dalej daj na Upgrade. Czekaj cierpliwie i nic nie rób. Router się zaktualizuje i zresetuje.

Soft zaktualizowany fajnie bo po polsku ale poprawa nieznaczna teraz jest 10Mb. Można jeszcze coś zrobić czy muszę do tego przywyknąć?? :slight_smile:

Ja zginąłem w tych jednostkach, raz piszesz mb potem Mb. Prędkości internetu nie podajemy w metrach bieżących tylko w Mega bitach na sekundę.
Pokaż jakie masz prędkości ze http://speedtest.net

wifi

kabel

Ustaw dla testu wartość Mode na G. Wyłącz o ile to możliwe UPnP w zakładce Forwarding.

Albo zrób odwrotnie, radio na routerze ustaw tylko w trybie 11n z szerokością 40MHz. Przetestuj obydwa warianty.

W zakładce przekierowanie portów wyłączyłem UPnP wartość ustawiłem na G i wynik taki sam. Wartość na N z szerokością 40 MHz nie mogę połączyć się z routerem na wifi. Wartość na B chodzi gorzej 5Mb/s