Prędkość wifi a kabel

Co to za karta bezprzewodowa?

Postaram się sprawdzić na innym kopie. Mój padł chwilowo mam trochę starszy sprzęt może nie daje rady.

To sprawdź. Daj znać co i jak.

Przetestowane. Jednak wina kompa. Zapomniałem sprawdzić z wartością G i z wyłączonym UPnP. Na wartości N na teście wolniej się rozpędza zostawiłem mieszany BGN. Dzięki za pomoc mam teraz soft po polsku i ustawiony odpowiedni kanał
Pozdrawiam

Witam Panowie
Odgrzebie temat.
Router TP Link TL-WR743ND, przy połączeniu dwóch komputerów w sieci wifi i kopiowanie z jednego na drugi osiągam transfer wartości 1,2 MB/s (~10Mb/s)
wszystko wykonałem zgodnie z powyższymi zaleceniami tj,:
a) Sprawdziłem otoczenie programem inSSIDer (brak sieci w pobliżu) jedynie Sony Bravia nadaje ale co zmienię kanał na inny w Routerze to Sony ustawia się na ten sam (może to jest problem?)
b) Ustawienia wifi:

  • channel: 1
  • Mode: 11bgn mixed (ustawiałem też 11g - to samo)
  • channel width: 40 MHz
  • UPnP: wyłączone
  • Firmware version: na pewno nie najnowszy
    Niestety brak możliwości ustawienia trybu Mode na 11n, za stara karta sieciowa w laptopie.
    Co jeszcze można zrobić by polepszyć transfer, czy już może w trybie g tak ma być?

Wymienić kartę wifi w laptopie. W trybie G max to 25Mbit/s ~ 3MB/s jeśli transfer będzie między dwomia komputerami na wifi to prędkość jeszcze spadnie. Te 3MB/s to jest przy idealnym zasięgu.