Prędkość mostu

Połączyłeś się (przeprowadziłeś konfigurację) z WR340g który pracuje na kanale 2?

Podczas konfiguracji 740 wymusza kanal w jakim ma sie ustawic. Wyskakuje komunikat, ze sa niezgodne kanaly i czy chce ustawic na prawidlowy. Naciskam ok i ustawia sie na taki sam jak 340.

Czyli pozostaje próbować zmienić miejsce położenia WR740.

To dlaczego na kablu jest ok?
Zrobilem test, przynioslem 740 do tego samego pokoju co 340 i po wifi tak jak mowilem wczesniej transfer w polowie mocy.
Nastepnie podlaczylem sie kablem do 740 i transfer full.
TO chyba nie wina polozenia.

Wygląda na to że wina nakładających się sieci na tym samym kanale. Kiedy używasz sieci bezprzewodowej ma to wpływ na prędkość w sieci.

Sprawdź jeszcze jedną rzecz czy zmiana nazwy sieci jest możliwa (zaraz od góry Nazwa sieci bezprzewodowej). Utwórz inną nazwę i z nią się połącz.

Zmienilem SSIDy na rozne polaczylem sie z 740 i nadal nic - polowa mocy.
Kabel full.

No to pozostaje wgrać do WR740 Gargoyle i zrobić konfigurację mostu bezprzewodowego - [url=https://tplinkforum.pl/t/instalowanie-openwrt-gargoyle-luci-dd-wrt-na-routerze-tp-link/5020 i [url=https://tplinkforum.pl/t/tryb-most-bezprzewodowy-wireless-bridge-i-przekaznik-repeater-na-gargoyle-pl/5041

Nie wiem jak wgrac te Gargoyle jedyne co mi sie udalo to wgrac DD-WRT, a tam nie potrafie skonfigurowac WDS

Wszystko jest w linkach które podałem. Prościej się chyba już nie da.

Jaką masz wersję sprzętową TP linka TL-WR740N v1 czy v2 itd ?

Wgralem Gargoyle i ustawilem wedlug tutoriala.
Po kablu dziala, wifi nie mozna sie polaczyc, wydaje mi sie ze to wina standardu bo nie ma samego G.

Pokaż screena z ustawień Gargoyle .

Co to znaczy że nie można się połączyć klucz zabezpieczeń wpisujesz ?.Bo ten przekażnik ma domyślne hasło p@ssword ! ( jeśli nie zmieniłeś )

Ok, mozna sie juz polaczyc, ale efekt jest taki sam jak przed zmiana firmware, a nawet gorszy.

Czyli po kablu jest transfer odpowiedni . Sterowniki do karty bezprzewodowej masz zaktualizowane ?

Tak, mam.
Dzieki za pomoc, ale ja sie poddaje, nie mam do tego sily.
Chyba musze szukac innego rozwiazania aby rozszerzysz siec u mnie w domu.

Zapoznaj się z tym

Mam jeszcze pytanie.
Jak sie blokuje porty na routerze wr340g?