Prędkość mostu

Witam,
Mam problem z prędkościa internetu po utworzeniu mostu.
Moj zestaw:
Modem Arris CM820S do tego jest podłączony TL-WR340G i bezprzewodowo podpięty TL-WR740N
Konfiguracja TL-WR340G

Konfiguracja TL-WR740N

Problem polega na tym, ze w momencie gdy podlacze sie do sieci przez wifi internet dziala lecz nie z pelnym transferem okolo polowa. Problem znika w momencie gdy do TL-WR740N lacze sie kablem. Wie ktos czym to moze byc spowodowane ?

Konfiguracja WDS jest rodzajem wzmacniacza czyli ma negatywny wpływ na prędkość sieci. Dużo zależy od poziomu sygnału i zakłóceń w najbliższej okolicy.

Podczas testu otwórz siec ( bez zabezpieczenia WEP) . Przetestuj prędkość. WEP ogranicza prędkość sieci wifi .

Przetestowalem i WEP nie ogarnicza, chyba tak musi byc.

Wgraj program inSSIDER i przeskanuj sieć. Screena wrzuć na forum .

Dokładnie interesuje nasz zakładka NETWORKS.

Proszę tak to wygląda

Wyłącz WR740N i w jego miejscu zmierz poziom sygnału z WR340g.

Tak jak mówiłem słaby sygnał. Podłącz WR740 i sprawdź jaki masz poziom sygnału - przycisk survey i daj listę access pointów.

Dolna granica stabilnego linku to -70dBm u ciebie jak widać -74dBm .Tak jak admin pisze słaby sygnał jest powodem tego że masz niższą prędkość wifi mostu .

Czyli musze przestawic 740n w inne miejsce?

To jest jedno z rozwiązań. Oczywiście pełnej prędkości i tak nie uzyskasz. WDS działa na jednym radiu które musi odebrać a potem nadać sygnał. Ustawień musisz dokonać doświadczalnie.

Tak wybierz optymalne miejsce położenia routera . inSSIDEREM mierz sobie sygnał i szukaj żeby było poniżej -70 dBm.(czyli -60dBm itd.)

A gdybym zamienil 340 na drugi 740 i ustawil oba na standard N to cos by dalo ?

Sieć bezprzewodowa w zabudowie to zawsze loteria. Nikt nie da ci tu 100% gwarancji. Pytanie ile chcesz przerzucić przez ten most?

Pelnie mojego lacza czyli lekko ponad 2mb podczas sciagania, teraz jest lekko ponad jeden.

Taka konfiguracja sprzętowa nie powinna mieć problemu z taką prędkością przy dobrym sygnale. Próbowałeś testować prędkość będąc podłączony kablowo do WR740N? Zmień też kanał nadawania na WR740N na niższy aby sieci się nie nakładały.

Przy takiej prędkości to nawet w standard B obsłuży . Przestawienie w N nic tu nie da .