Pomoc w rozszerzeniu sieci

tak internet dziala, ale kamery nie, przez aplikacje wchodze idmss i tam jest wpisane IP, jak wejde z zewnatrz to takze dziala. jedynei jak w zasiegu repeatera jestem to czasami nie dziala

Będąc w zasięgu repeater przez jakie IP się łączysz (jakie masz w aplikacji)? Lokalne (to które jest na rejestratorze) czy to które masz na zewnątrz?

lokalne, bo jest adres ip takze taki sam jak na zewnatrz

Wygląda że nie wiesz o czym mówisz. Zrób sobie w aplikacji dwa profile. Jeden kiedy jesteś poza domem i łączysz się z IP (lub domeną) zewnętrzną a drugi kiedy jesteś w domu i łączysz się bezpośrednio z IP rejsestratora (adres wewnętrzny).

ok masz racje, mam globalny ip przypisany do rejestratora, w tel mam dwa profile jednak jak jestem w zasiegu repeatera to nie zawsze dziala po wifi podglad!! pokazuje czas przekroczony i w ogole nie idzie wejscn a rejestrator... mysle ze to wina repeatera. jednak gdyby nie on to rejestrator w ogole by nie podlaczyl sie w sieci wiec dziwne

Ale mówisz o profilu lokalnym czy zdalnym że masz problem? Bo nie sprecyzowałeś tego.

lokalnym, w zasiegu repeatora

Dostęp przez GSM (transfer danych) masz w danej chwili wyłączony całkowicie?

tak, w ipadzie nie mam aktywnego,jak np pojde do kuchni i zasieg bedzie juz sam nie wiem skad czy z gory czy z repeeatera to i tak nei mam juz potem...czasem pomaga reset repeatera a teraz juz nic...na ipad nei mam podgladu

Sprawdź czy i jakie masz wtedy IP na urządzeniu.

No właśnie tu widzę problem. Mam tylko wpisany wtedy dns i dlatego Wew jest a kamer nie.
Dlaczego czasami jest problem z przypisanie ip z automatu jak się przełącz na lepszy zasięg?

Jeżeli chodzi o urządzenia apple to warto radio i sieć skonfigurować tak -

mam tak zrobione, jednak mialem na auto w repeatrze pasmo, teraz zrobilem 20MHZ ale jest nadal to samo... dziwna sprawa

niew eim czy to wazne ale DHCP na glownym routerze mam wylaczone... a widze ze mam przypisywanie od 100- 199
wszystkie inne routery i rejestrator sa powyzej 200... moze to jest zle ?

witajcie,
mam problem z extenderem TP LINK.
Gdy jestem w jego zasięgu to często np iphone nie pobiera mi automatycznie IP, dodatkowo oczywisćie znika podgląd kamer, jak tylko zblize sie od glownego routera to jest ok.
na extenderze wlaczylem DHCP ale moze jakos trzeba pule ograniczyc?

Możesz np na głównym routerze ustawić pulę adresów DHCP np od 2 do 10 , na extanderze od np 15 do 25 itd .Tak żeby się adresy w sieci na siebie nie nakładały .

OK, a czy problem moze tez byc jesli normalnie na pietrze w pokoju mam 2 kreski zasiegu, po wlaczeniu repeatera sa 3 i czesto przelacza sie ?
nie wiem czy na glowny router dam rade wejsc bo jest to odraz z radiowka, potem kabel od routera i z niego wifi puszczone na dom.
ew. moge w extenderze dac pule jakas inną? bez blokowania na glownym ?

Kreski to żaden wskaźnik ! Inssider wrzuć i pokaż ile jest dBm.

rozrysowalem to,
innsider wsadze jak wroce do domu.
Czyli jaka pule moge wbic na dhcp zebym nie mial konfliktow i nie poprzestawial nic z kamerami?
Może na stałe ip przypisać do adresow MAC? tylko do ktorego routera to zrobic? czy przypisac je do repeatera?
np. tel przypisuje mi zawsze z koncowka 103

Zrobiłem na .36.253
Przydzielanie 10-99
A na 252
101-150
Nawet na stałe przypisałem adresy Mac np iPada i tez nie zawsze mam podglad kamer...internet jest cały czas.
Może DNS przypisywane do DHCP maja na to wpływ? Dziękuje
Dąsy mam 8.8.8.8, 8.8.4.4