Podłączenie TD-W8901G z Livebox 2.0 ZTE

Pisałem na LB (livebox) na głównym pozostaje konfiguracja.

Mam dobrze ustawione? Mam coś jeszcze pokazać?

Jeżeli TP-link jest głównym routerem (linia tel) to na nim musisz włączyć DHCP-enable.

I jakie mu przypisać dane?

TP-link 192.168.1.2 - DHCP 192.168.1.10 - 192.168.1.100
LB 192.168.1.1 - DHCP nieaktywne

Podłączę jeszcze jakoś do tego tp-linka taki AP Edimax EW-7206APg lub TP-LINK TL-WA500G? Bo nadal nie mam w niektórych pokojach sygnału lub jest za słaby na połączenie.

Zmień zasilacz na 12VDC 1A a zobaczysz poprawę w nadawaniu radia.

Czty, aby napewno wymiana zasilacza da takie rezultaty? :o Pierwszy raz o tym słyszę :o

Pokaż nam jeszcze pomiary z inSSIDera z tych pokoi. Zdarza się ostatnimi czasy iż zasilacze do routerów są kiepskiej jakości, słaba wydajność napięciowa i prądowa.

Gdy jeden lub dwa laptopy znajdujące się bliżej routera korzystają z internetu to w tym pokoju problem jest z połączeniem się z siecią.

Siła sygnału bardzo niska. Do poprawnego działania maksimum jakie musi być to -70dBm. U ciebie jest ta wartość przekroczona.

Da się w tym pokoju podłączyć AP?

Czy się da? Tak, fizycznie się da tylko może być problem z połączeniem i jakością sygnału internetu. Nawet jeżeli urządzenia połączą się w jakiś cudowny sposób to może dochodzić do bardzo częstych zrywań sygnału. W takim przypadku polecić mogę rozwiązanie na PLC-sieć elektryczna.

Powiedz mi tylko czy będzie to tak działać. Internetu niema w dobudówce, gdzie jest osobny licznik z prądu. Jeden bym musiał podłączyć gdzieś obok routera, a drugi w dobudowanej części domu gdzie niema internetu.

Gwarancji nikt co nie da na różnych fazach na pewno będzie mniejszy transfer -

Tak jak pisał Admin. W niedługim czasie będę miał okazję przetestować zestaw WPA-4220 w takiej konfiguracji jak pisałeś to będę wiedział więcej. Na chwilę obecną możesz zakupić dowolny zestaw z możliwością zwrotu i przetestować.

Gdzie takie coś zakupię z możliwością zwrotu?

A choćby na Allegro, Ceneo. Tylko patrz na aukcjach jaki jest termin zwrotu i czy jest. Wchodź tylko na rzetelnych sprzedawców. Możesz także w swoim mieście w dowolnym sklepie elektronicznym zajmującym się sprzedażą tego typu urządzeń.

Urządzenie TL-WA830RE jest dużo lepsze pod względem zasięgu sieci bezprzewodowej niż router TD-W8901G?

Hallo? Nikt nie odpowie?