Podłączenie kamery do sieci WIFI

Witam mam router TL-WR842ND oraz kamerę SJ5000X kamera ma wbudowane wifi i bez problemu mogę połączyć kamerę z smartphone lub prosto z kompem po wifi. Ale czy da się kamerę podpiąć do tego routera po wifi? Na kamerce nie ma czegoś takiego jak wyszukiwania sieci i połącz. Mam tylko mac adres i nazwę ssid

Po kablu. Czy o to ci chodzi ?!

Wysłane z mojego HTC One_M8

Po wifi

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - kamerka pracuje w trybie AP, a nie AP-klient
WiFi routera także, a między AP a AP nie jest możliwe połączenie
napisz co chciałbyś uzyskać i jakim jeszcze sprzętem dysponujesz
bo np. użycie alternatywnego oprogramowania umożliwi zmianę funkcji tego routera w AP-klienta (ale wtedy przestanie działać w obecnej konfiguracja)
być może prościej (i taniej) będzie użyć 2 kart WiFi

Możesz zmienić router i podłączyć po kablu do routera, ale nie wiem czy to ma sens.

Chciałem po prostu tą kamerę podłączyć do całej sieci wifi no ale widzę ze się nie da. Wiec muszę kupić kamerę i pytanie czy taką kamerę


bez problemu podepnie pod mój router po wifi? czy muszę tez zmienić router by był z ap?
No i ewentualnie jeśli ta kamera zła to proszę polecić mi bdb kamerę zewnętrzna z wifi 1920x1080 minimum 30Kl/s
chce mieć bdb obraz płynny bez zacinania po wifi koszt do 700zł za kamere
pozdrawiam i dziękuje

przypuszczalnie wszystko się da (choć zapewne nie bez dodatkowych nakładów i rozwiązania paru dodatkowych problemów, które już zaczynam przewidywać), ale faktycznie używanie kamery sportowej do monitoringu to walka z wiatrakami

sądząc po opisie tak (generalnie z kamerami wifi przeznaczonymi do monitoringu nie powinieneś mieć problemów tego typu)

twój router jest z AP (tyle, że w normalnych warunkach nie ma on trybu AP-client)

poczekaj na odpowiedź któregoś ze specjalistów od monitoringu (jest przynajmniej kilku na forum)

Może autor tematu napiszę do czego potrzebuje tą kamerę?
Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Zastosowany protokół internetowy pozwala na dołączenie kamery do sieci bezprzewodowej (lub przewodowej) i zdalny monitoring

DS2CD2432 F-IW (2.8mm) PSU
DS2CD2432 F-IW (4mm) PSU

Możliwe że nazwę sieci i zabezpieczenia trzeba wpisać ręcznie do konfiguracji kamery.

Płynność obrazu zależy też od łącza a nie tylko od samej kamery.
Zależy też od łącza internetowego.

Już odpowiadam na pytania
Kamera bedzie przesyłała obraz po wifi z pojazdu wielozadaniowego oto maszyna www.rcnolimit.pl
Na terenie gdzie będzie pojazd się poruszał jest pokrycie wifi (siec wewnętrzna) przepustowość w granicach 100-200Mb/s ewentualnie zmienię anteny by wzmocnić.
Nie potrzeba mi podglądu z drugiego końca polski a tylko z sieci wewnętrznej. Ale na dwóch kompach minimum z domu i warsztatu
Fotodetektor
DS2CD2432 F-IW (2.8mm) PSU
DS2CD2432 F-IW (4mm) PSU
Maksymalna ilość transmitowanych obrazów 12 kl./s (H.264/MJPEG)
to raczej płynności nie da :wink:

Kamera IP Hikvision w obudowie typu cube: rozdzielczość 3 MP - 2048×1536@20kl/s, 1920x1080@30kl/sprzetwornik: 1/3" Progressive Scan CMOS, czułość: 0.07Lux@ F1.2 (wł. AGC), 0 Lux z IR, zasięg IR: 10m, dzień/noc ICR, zasięg IR: do 10m, wej./wyj. alarmowe: 1/1, wbudowany mikrofon i głośnik, wbudowany slot kart pamięci (do 128 GB), obiektyw: 2.8mm/F2.0, kompresja: H.264/ MJPEG, dwa strumienie, DWDR, 3D DNR, BLC, PIR, ROI: 1 obszar, detekcja przekroczenia linii, detekcja naruszenia strefy, Wi-Fi. Zasilanie 12VDC/PoE.
kompresja: H.264/ MJPEG lub w innych modelach H.264+
Zobacz jeszcze to:
http://www.dignity.pl/product-pol-454-Kamera-IP-model-NIP-026O7X.html
Mała uwaga, kolor czerwony przypisany jest do moderacji więc proszę go nie używać w swoich postach - Administrator
Oczywiście - Przepraszam :wink:

Faktycznie na alledrogo sa tylko takie skromne dane a tu już obszerne


ale poczekam jeszcze na innych może doradzą coś :slight_smile:

Zobacz jeszcze BCS kamerki. Fajne i sporo tańsze.
Jak kamera na takie autko to musi być solidniej wykonana.
zobacz jeszcze tu: http://www.ctr.pl/produkty/kamery-ip-wifi-bezprzewodowe/index.html
Mają tego sporo.

mnie za to ciekawi jak wspomniany SJCAM radził sobie w tym zastosowaniu - ciekawi mnie głównie kwestia opóźnienia obrazu, bo moje doświadczenia ze starszym modelem GoPro było takie, że podgląd nie nadawał się do niczego z powodu kilkusekundowego opóźnienia

Łaczenie SJCAM z kompem po wifi rozdzielczość raptem 480x320 opóźnienie z 1,5 s
Łaczenie SJCAM z kompem po kablu USB rozdzielczość 1920x1080 30kl/s opóźnienie z 0,5 s
po HDMI nie sprawdzałem bo nie mam jak
aby wykorzystać pełny potencjał tej kamery trzeba by zastosować


ale cena ho ho :slight_smile:

Dostałem info ze sklepu ze maxymalnie po wifi to 15kl/s :frowning:

rozmawiałem wczoraj z osobą, która miała okazję używać tego łącza, o którym wspomniałeś wyżej (herocast) wprawdzie z jakąś inną kamerą (bodajże chodziło o cyfrową lustrzankę canon'a) - zachwyty nie miały końca, no może poza paroma szczegółami :smiley: ,
ale w kwestii jakości przekazu naprawdę bije na głowę wszystkie amatorskie rozwiązania
no i cena nie jest bez znaczenia - to jest naprawdę kilka-kilkanaście razy tańsze od łącz broadcastowych (z którymi w pewnych sytuacjach też bywają problemy)
oczywiście poza tymi szczegółami

  • ze względu na plątaninę kabli zastosowania stricte profesjonalne raczej odpadają (standarty są też amatorskie - hdmi itd. co wymaga "alpejskich kombinacji" z przetwornikami hdmi->hd-sdi i odwrotnie)
  • łącze nie radzi sobie w pewnych ściśle określonych sytuacjach (gdy sygnał swoim widmem zbliżony jest do szumu - np. tłum z dużej odległości)
  • akumulator w rzeczywistości starcza na mniej niż 10 minut pracy łącza (ale nie jest to problemem - możesz podać zasilanie z zewnątrz, choćby z powerbanku, a w twoim zastosowaniu pewnie masz możliwość podebrania zasilania z bardziej pojemnego aku, czy wręcz z prądnicy oczywiście stabilizując napięcie)
    z tego co widziałem jak ludzie ogarniają temat np. na dronach, to robią np. taki trik - podgląd na żywo po analogowym łączu za grosze (bodajże 433MHz?) w analogowym PALu z palowej minikamerki - no niestety rozdzielczość słabiutka, ale obraz jest praktycznie bez ŻADNYCH opóźnień,
    a zapis (do późniejszego montażu filmu) w FHD czy nawet 4K jest załatwiany przy pomocy drugiej kamerki pokroju Hero czy SJCAMA
    niestety ani jedno ani drugie raczej nie zaspokoi twoich potrzeb (chociaż podgląd z łącza analogowego bezproblemowo opędzasz stosując 2 odbiorniki)

Jestem modelarzem wiem jak to jest z FPV mam też tylko to jakość SD owszem nawet 5KM zasięg ale na 7cali obraz
a ja che HD na 22cale do tego pojazdu, odległość mała bo tylko max 200 metrów tylko że HD
maxymalnie po wifi to 15kl/s czy to prawda?