Podłączenie dwóch wr543g i livebox-a

Witam chciałbym rozesłać swojego neto do domu rodziców odległego ok 500 m od mojego posiadam livebox-a i dwie sztuki wr543g jednego podpinam do rj nr1 livebox-a i rj1 w wr543g ustawiam na ap router , pppoe wpisuje nazwę i hasło dalej nazwę mojej sieci kanał, potem przechodzę do zakładki lan zmieniam na 192.168.2.1. Teraz podłączam drugiego i ap client router pppeo wpisuję takie jak w tym pierwszym przechodzę do dhcp daję na disable przechodzę do wireless wyszukuję moją sięć daję połącz.Drugiego podłączam do innego kompa na sprawdzenie i nic z tego brak neta po kablu ale jak łącz się przez wifi z ap router to net jest.

Po co konfiguracja PPPoE na WR543g?
Livebox 192.168.1.1
AP Router 192.168.2.1 (jeżeli łączysz pod WAN-a) port WAN jako Dynamic IP
Client Router 192.168.1.1

Dziękuje bardzo działa próbowałem wcześniej podobnie najwidoczniej coś poknociłem mam teraz pytanie jak mogę ograniczyć teraz prędkość wiem że ustawia się to w QoS ale nie wiem w którym i które zaznaczyć.

Możesz próbować
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=160

  • ale cudów nie oczekuj. Urządzenia starszego typu mają słabe procesory.

Mam jeszcze pytanie jaką najlepszą antenę wybrać jako nadawcza jest yagi a odbiornik promiennik i czasza 60 tylko mam problem bo pokazuje mi tylko siłę sygnału max jaką udało mi się ustawić to 17dB czy też zastosować yagi.

Bardzo ważna jest długość kabla koncentrycznego bo im dłuższy tym większe straty oraz to aby anteny się (widziały) były na przeciwko siebie.