Podłączenie dwóch wr543g i livebox-a

(lorts) #1

Witam chciałbym rozesłać swojego neto do domu rodziców odległego ok 500 m od mojego posiadam livebox-a i dwie sztuki wr543g jednego podpinam do rj nr1 livebox-a i rj1 w wr543g ustawiam na ap router , pppoe wpisuje nazwę i hasło dalej nazwę mojej sieci kanał, potem przechodzę do zakładki lan zmieniam na 192.168.2.1. Teraz podłączam drugiego i ap client router pppeo wpisuję takie jak w tym pierwszym przechodzę do dhcp daję na disable przechodzę do wireless wyszukuję moją sięć daję połącz.Drugiego podłączam do innego kompa na sprawdzenie i nic z tego brak neta po kablu ale jak łącz się przez wifi z ap router to net jest.

(Marcin) #2

Po co konfiguracja PPPoE na WR543g?
Livebox 192.168.1.1
AP Router 192.168.2.1 (jeżeli łączysz pod WAN-a) port WAN jako Dynamic IP
Client Router 192.168.1.1

(lorts) #3

Dziękuje bardzo działa próbowałem wcześniej podobnie najwidoczniej coś poknociłem mam teraz pytanie jak mogę ograniczyć teraz prędkość wiem że ustawia się to w QoS ale nie wiem w którym i które zaznaczyć.

(Marcin) #4

Możesz próbować
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=160

• ale cudów nie oczekuj. Urządzenia starszego typu mają słabe procesory.

(lorts) #5

Mam jeszcze pytanie jaką najlepszą antenę wybrać jako nadawcza jest yagi a odbiornik promiennik i czasza 60 tylko mam problem bo pokazuje mi tylko siłę sygnału max jaką udało mi się ustawić to 17dB czy też zastosować yagi.

(Marcin) #6

Bardzo ważna jest długość kabla koncentrycznego bo im dłuższy tym większe straty oraz to aby anteny się (widziały) były na przeciwko siebie.