Po zmianie firmware tylko migają cały czas wszystkie diody POMOCY!

Tutak przeczytaj czy czujesz się na siłach:


Polecany interfejs USB - UART:
http://allegro.pl/listing/listing.php?sg=0&order=m&string=cp2102&bmatch=s0-e-0113

Jak zdobędziesz to daj znać a napiszę komendy dla Twojego routera.

Na drugi raz pamietaj aby wgrywać firmware z końcówką "factory bin", ty wgrałeś aktualizację do obeznego czyli sysupgrade.

Witam ponownie mam już kabelek i wlutowane piny nie wiem czy te piny są wlutowane w odpowiednie miejsce te obrazki co mi podałeś linka tam jest troche inna płyta ja mam taką zobacz czy dobrze wlutowane w odpowiednie miejsca coś nie mogę wkleić moich zdjęć płyty dlaczego !!!!

wg tego foto:

oznaczony pin kratką ( pin 1) - jest to pin Tx. Podłączamy go do konwertera pod Rx
obok kratki ( pin 2) to Rx - podłączony do Tx konwertera.
3 pin to GND podłączony do GND na konwerterze.
Ostatniego pinu 3v3 nie podłączamy wogóle.

Ok tak mam co dalej

Ustaw putty na połączenie przez serial i wpisz port COM taki jaki dostał interfejs, wpisz prędkość 115200 i kliknij open.
okno będzie puste.
Uruchom router, jak nic się nie wyświetliło to zamień Tx i Rx.
Jak zacznie się wyświetlać to znaczy ze połączenie interfejsu jest poprawne.

W miejscu Autobooting in ... musisz szybko wpisać na klawiaturze: tpl
powinien pokazać się znak zachęty.

Teraz trzeba przygotować komputer. Pobierz i zainstaluj program tftpd32 i skonfiguruj go nakomputerze wg tego poradnika:

Kartę sieciową ustaw podobnie jak w poradniku tylko ustaw adresy:
IP 192.168.1.100
Maska 255.255.255.0
Reszta zostaje pusta.

Pobierz firmware (wybierz jedno) bez bootloadera np:
Oficjalne: http://dl.eko.one.pl/orig/tl-wr1043ndv2/wr1043v2_en_3_15_31_up(130925).bin
GargoylePL: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin
LuCI: http://dl.eko.one.pl/luci/barrier_breaker/ar71xx/luci-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin
i zmień jego nazwę na np code.bin przekopiuj te firmware do udostępnionego katalogu w tftpd32.

Podłącz router kablem do komputera przez port LAN
i wpisuj w putty:

tftpboot 0x80800000 code.bin
erase 0x9f020000 +0x7c0000
cp.b 0x80800000 0x9f020000 0x7c0000
reset

Router po chwili powinien się uruchomić.

Mam jakiś problem z putty wpisuje port com taki jaki mam i 115200 gdy biore open nic się nie dzieje tak jakby putty nie reagował

to prawidłowe. Włącz teraz router.
Jak dalej nic nie ma to zamień Tx i Rx

Ok jutro dalej będę się tym zajmował i informował co i jak teraz idę do wyrka bo jutro o 5 pobudka narazie dzięki za wszystko

Coś mi nie idze już zmieniłem ten kabelek lx/rx i to samo jak włącze puttego nic się nie dzieje

Sprawdź czy masz dobrze skonfigurowany putty.
Złącz na interfejsie pin Tx z Rx i sprawdź czy będzie widać wpisane znaki w putty.

Witam dalej się męczę putty nic nie reaguje ,ale połączyłem się hyper terminalem i wyskakuje taki log

Uncompressing Kernel Image ... ERROR: LzmaDecode.c, 543                                                          
Decoding error = 1                  
LZMA ERROR 1 - must RESET board to recover                                          
U-Boot 1.1.4 (Jun 13 2014 - 15:14:01)                                     
ap135 - Scorpion 1.0DRAM:                         
sri   
Scorpion 1.0            
ath_ddr_initial_config(178): (16bit) ddr2 init                                              
tap = 0x00000003                
Tap (low, high) = (0x0, 0x1a)                             
Tap values = (0xd, 0xd, 0xd, 0xd)                                 
64 MB     
Flash Manuf Id 0xef, DeviceId0 0x40, DeviceId1 0x17                                                   
flash size 8MB, sector count = 128                                  
Flash:  8 MB            
Using default environment                         
*** Warning *** : PCIe WLAN Module not found !!!                                                
*** Warning *** : PCIe WLAN Module not found !!!                                                
In:    serial             
Out:   serial             
Err:   serial             
Net:   ath_gmac_enet_initialize...                                  
athrs_sgmii_res_cal: cal value = 0xe                                    
No valid address in Flash. Using fixed address                                              
No valid address in Flash. Using fixed address                                              
ath_gmac_enet_initialize: reset mask:c02200                                           
Scorpion  ----> S17 PHY *                         
athrs17_reg_init: complete                          
: cfg1 0x80000000 cfg2 0x7114                             
eth0: ba:be:fa:ce:08:41                       
eth0 up       
athrs17_reg_init_wan done                         
SGMII in forced mode                    
athr_gmac_sgmii_setup SGMII done                                
: cfg1 0x800c0000 cfg2 0x7214                             
eth1: ba:be:fa:ce:08:41                       
eth1 up       
eth0, eth1          
Setting 0x18116290 to 0x58b1a14f                                
Autobooting in 1 seconds                        
## Booting image at 9f020000 ...                                
   Uncompressing Kernel Image ... ERROR: LzmaDecode.c, 543                  

i tak wkółko ,chciałem wpisać tutaj tpl po Autobuting ,ale się nie da

No to jest sukces.
Ustaw tftpd32, podłącz router kablem do skonfigurowanej karty sieciowej i wpisuj komendy co napisałem wyżej.

Niestety dalej stoje w miejscu bo jak napisałem wcześniej nie mogę wpisać tego TPL to cały czas chodzi wkółko

sprawdź połączenie linii Tx interfejsu i Rx routera( drugi pin)

Niby jest ok ,ale zastanawia mnie to że przez putty nic nie działa jak biore open nic się nie dzieje jak podłaczam ruter do prądu

Masz tam wpisany dobry port COM jak zaznaczysz serial? prędkość na 115200?

Tak uruchamiam puttego wybieram zakładke serial ustawiam com właściwy wpisuje 115200 i na dole ustawiam xon/xoff i nic się nie dzieje ,natomiast jak uruchomie hyperterminal wszystko się łączy logi lecą ale nie mogę wpisać TPL

W putty nie robisz tego w tym dolnym serial tylko na górze w session
troszkę niżej wybierasz serial i wpisujesz port COM. obok wpisujesz prędkość i klikasz open
otwiera się nowe okno i włączasz router.

Tutaj masz zobrazowane to :wink: