Po zmianie firmware tylko migają cały czas wszystkie diody POMOCY!

Witam wszystkich mam tp linka TL-WR1043ND v2 wgrałem najnowsze firmware gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade i teraz mam tak że nie mogę się połączyć z ruterem i ciągle migają wszystkie diody czy coś poszło nie tak z firmware i coś się stało z ruterem proszę o pomoc :frowning: :frowning:

Żle wgrane firmware. Zostaje ratunek przez kabelek USB<=>UART.
Sprawdź czy inaczej uruchamia się z wciśniętym przyciskiem RESET.

Uruchamia się tak samo z wciśniętym guzikiem reset jak bez wciśniętego guzika nie widać różnicy
A jaki to kabelek do ratunku i jak się go ratuje

Czyli tylko ratowanie kabelkiem, bo bootloader żyje.

A można prosić jakiś opis do ratowania i jaki to ma być kabelek

Tutak przeczytaj czy czujesz się na siłach:


Polecany interfejs USB - UART:
http://allegro.pl/listing/listing.php?sg=0&order=m&string=cp2102&bmatch=s0-e-0113

Jak zdobędziesz to daj znać a napiszę komendy dla Twojego routera.

Na drugi raz pamietaj aby wgrywać firmware z końcówką "factory bin", ty wgrałeś aktualizację do obeznego czyli sysupgrade.

Witam ponownie mam już kabelek i wlutowane piny nie wiem czy te piny są wlutowane w odpowiednie miejsce te obrazki co mi podałeś linka tam jest troche inna płyta ja mam taką zobacz czy dobrze wlutowane w odpowiednie miejsca coś nie mogę wkleić moich zdjęć płyty dlaczego !!!!

wg tego foto:

oznaczony pin kratką ( pin 1) - jest to pin Tx. Podłączamy go do konwertera pod Rx
obok kratki ( pin 2) to Rx - podłączony do Tx konwertera.
3 pin to GND podłączony do GND na konwerterze.
Ostatniego pinu 3v3 nie podłączamy wogóle.

Ok tak mam co dalej

Ustaw putty na połączenie przez serial i wpisz port COM taki jaki dostał interfejs, wpisz prędkość 115200 i kliknij open.
okno będzie puste.
Uruchom router, jak nic się nie wyświetliło to zamień Tx i Rx.
Jak zacznie się wyświetlać to znaczy ze połączenie interfejsu jest poprawne.

W miejscu Autobooting in ... musisz szybko wpisać na klawiaturze: tpl
powinien pokazać się znak zachęty.

Teraz trzeba przygotować komputer. Pobierz i zainstaluj program tftpd32 i skonfiguruj go nakomputerze wg tego poradnika:

Kartę sieciową ustaw podobnie jak w poradniku tylko ustaw adresy:
IP 192.168.1.100
Maska 255.255.255.0
Reszta zostaje pusta.

Pobierz firmware (wybierz jedno) bez bootloadera np:
Oficjalne: http://dl.eko.one.pl/orig/tl-wr1043ndv2/wr1043v2_en_3_15_31_up(130925).bin
GargoylePL: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin
LuCI: http://dl.eko.one.pl/luci/barrier_breaker/ar71xx/luci-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin
i zmień jego nazwę na np code.bin przekopiuj te firmware do udostępnionego katalogu w tftpd32.

Podłącz router kablem do komputera przez port LAN
i wpisuj w putty:

tftpboot 0x80800000 code.bin
erase 0x9f020000 +0x7c0000
cp.b 0x80800000 0x9f020000 0x7c0000
reset

Router po chwili powinien się uruchomić.

Mam jakiś problem z putty wpisuje port com taki jaki mam i 115200 gdy biore open nic się nie dzieje tak jakby putty nie reagował

to prawidłowe. Włącz teraz router.
Jak dalej nic nie ma to zamień Tx i Rx

Ok jutro dalej będę się tym zajmował i informował co i jak teraz idę do wyrka bo jutro o 5 pobudka narazie dzięki za wszystko

Coś mi nie idze już zmieniłem ten kabelek lx/rx i to samo jak włącze puttego nic się nie dzieje

Sprawdź czy masz dobrze skonfigurowany putty.
Złącz na interfejsie pin Tx z Rx i sprawdź czy będzie widać wpisane znaki w putty.

Witam dalej się męczę putty nic nie reaguje ,ale połączyłem się hyper terminalem i wyskakuje taki log

Uncompressing Kernel Image ... ERROR: LzmaDecode.c, 543                                                          
Decoding error = 1                  
LZMA ERROR 1 - must RESET board to recover                                          
U-Boot 1.1.4 (Jun 13 2014 - 15:14:01)                                     
ap135 - Scorpion 1.0DRAM:                         
sri   
Scorpion 1.0            
ath_ddr_initial_config(178): (16bit) ddr2 init                                              
tap = 0x00000003                
Tap (low, high) = (0x0, 0x1a)                             
Tap values = (0xd, 0xd, 0xd, 0xd)                                 
64 MB     
Flash Manuf Id 0xef, DeviceId0 0x40, DeviceId1 0x17                                                   
flash size 8MB, sector count = 128                                  
Flash:  8 MB            
Using default environment                         
*** Warning *** : PCIe WLAN Module not found !!!                                                
*** Warning *** : PCIe WLAN Module not found !!!                                                
In:    serial             
Out:   serial             
Err:   serial             
Net:   ath_gmac_enet_initialize...                                  
athrs_sgmii_res_cal: cal value = 0xe                                    
No valid address in Flash. Using fixed address                                              
No valid address in Flash. Using fixed address                                              
ath_gmac_enet_initialize: reset mask:c02200                                           
Scorpion  ----> S17 PHY *                         
athrs17_reg_init: complete                          
: cfg1 0x80000000 cfg2 0x7114                             
eth0: ba:be:fa:ce:08:41                       
eth0 up       
athrs17_reg_init_wan done                         
SGMII in forced mode                    
athr_gmac_sgmii_setup SGMII done                                
: cfg1 0x800c0000 cfg2 0x7214                             
eth1: ba:be:fa:ce:08:41                       
eth1 up       
eth0, eth1          
Setting 0x18116290 to 0x58b1a14f                                
Autobooting in 1 seconds                        
## Booting image at 9f020000 ...                                
   Uncompressing Kernel Image ... ERROR: LzmaDecode.c, 543                  

i tak wkółko ,chciałem wpisać tutaj tpl po Autobuting ,ale się nie da

No to jest sukces.
Ustaw tftpd32, podłącz router kablem do skonfigurowanej karty sieciowej i wpisuj komendy co napisałem wyżej.

Niestety dalej stoje w miejscu bo jak napisałem wcześniej nie mogę wpisać tego TPL to cały czas chodzi wkółko

sprawdź połączenie linii Tx interfejsu i Rx routera( drugi pin)