Po zmianie firmware tylko migają cały czas wszystkie diody POMOCY!

Niby jest ok ,ale zastanawia mnie to że przez putty nic nie działa jak biore open nic się nie dzieje jak podłaczam ruter do prądu

Masz tam wpisany dobry port COM jak zaznaczysz serial? prędkość na 115200?

Tak uruchamiam puttego wybieram zakładke serial ustawiam com właściwy wpisuje 115200 i na dole ustawiam xon/xoff i nic się nie dzieje ,natomiast jak uruchomie hyperterminal wszystko się łączy logi lecą ale nie mogę wpisać TPL

W putty nie robisz tego w tym dolnym serial tylko na górze w session
troszkę niżej wybierasz serial i wpisujesz port COM. obok wpisujesz prędkość i klikasz open
otwiera się nowe okno i włączasz router.

Tutaj masz zobrazowane to :wink:

dokładnie tak
może spróbuj uruchomić putty jako administrator

Ok źle robiłem z tym puttym ja wchodziłem tam na dole w serial teraz zrobiłem tak jak @TheRimekPL zobrazował i łącze się przez puttego ale nie mogę wpisać tego słowa tpl i cały czas ten log tylko leci

spróbuj cały czas nacisakać na klawiaturze tpl aż się zatrzyma musi być to szubko
w putty można zrobić tak żeby skopiować sobie tpl do schowka i tylko klikać prawym przyciskiem myszy na oknie putty ( wklejanie)

Kurcze no nie chce wogóle wejść ,a jak to zrobić żeby skopiować do schowka

no bez przesady...
zaznacz linię poniżej ( tylko 3 litery)
tpl
i wciśnij na klawiaturze jednocześnie CTRL+C
a potem klikaj prawym w oknie putty.

@pawon No i jak? Pomogło? Udało Ci się?

No niestety stoje cały czas w miejscu lecą cały czas te logi i za nic nie mogę wpisać tego tpl :frowning:

Posprawdzaj połączenia kabli między interfejsem a routerem. dla pewności możesz spróbować ( na wyłączonym routerze) zewrzeć piny Tx i Rx, uruchomić putty i zacząć pisać. powinno być widać wpisywany tekst.

Tak jak zewre tx z rx to mogę pisać normalnie czyli wygląda na to że mam źle przylutowane przy usb

żółty-gnd
czarny-tx
brązowy-rx
Czy wogóle tutaj mam dobrze przylutowane może to jest źle

Jak "pisanie" działa to interfejs jest sprawny zadbaj o to aby wszystko było dobrze podłączone.

Chyba się poddaje już różne kombinacje robie z kabelkami i nic nie mogę napisać tego słowa tpl może jest ktoś z Łodzi lub okolic i mi to zrobi bo ja już nie mam sił :(:frowning:

Jestem ze Zgierza. Możemy coś pokombinować.

Napisałem ci na PW

Wreszcie się udało wszystko działa a zawdzięczam to koledze @ CHACA bardzo ci dziękuję :wink: :wink:

Nie ma za co. Po to tu jesteśmy. Zamykaj.