Ożywienie TL-WR1043ND v2?

Miałem 2 czy 3 wersje firmware wcześniej. Co do kabla to proszę o sprawdzony link.
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Kabelek kup na CP2102:
http://allegro.pl/listing/listing.php?sg=0&order=qd&string=cp2102&search_scope=category-67194&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-2-0111
lub

Lub?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Miałem podać jeszcze link do ebaya ale nie znalazłem nic lepszego.

Komputer na chwilę wykrywa routera i się łączy, ale zaraz zrywa. Próbowałem coś zrobić przez tftpd32 jak tutaj:

Jednak nie za bardzo mój firmware i nie wgrywa. Chciałbym spróbować na Linuksie podobnie (jakby dłużej router był wykrywany), ale nie wiem jak to zrobić bez GUI. Mam linux mint.

Opis trybu recovery masz tu

Przede wszystkim sprawdź czy masz ten tryb dostępny (zależy jaka wersja fabrycznego firmware była ostatnia na tym routerze przed dd-wrt)

jeśli nie ma trybu recovery (który jest w bootloaderze lub go nie ma) to pozostaje rozbiórka sprzętu i podłączenie się konsolą do portu szeregowego (zwykle trzeba sobie wlutować goldpiny bądź wręcz znaleźć właściwe punkty - nie znam tego modelu, ale na 200% są opisy w sieci) - po to jest potrzebna przejściówka USB->port szeregowy

opis flashowania z użyciem konsoli szeregowej masz w tym filmiku od około 17 minuty (sorry, ale szkoda mi czasu na oglądanie całości, więc na szybko sobie przewinąłem) - zdobyłeś przejściówkę usb-serial od wczoraj?

PS firmware oczywiście MUSISZ mieć od swojego modelu (żadne inne nie pasuje! musi być dla TL-WR1043NDv2) i BEZ BOOTLOADERA
widzę. że kol. Heinz przygotował gotowca tam:

Może że przy CP2102 nie trzeba lutowania
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

może i nie trzeba lutowania - zależy czy umiesz przymocować sobie (skutecznie i niezawodnie przynajmniej na czas potrzebny do flashowania) kable od portu szeregowego do płyty głównej routera ich nie lutując (posługując się np. krokodylkami albo dowolną inną konstrukcją, ale zapewne lutowanie jest najskuteczniejsze tzn. najprostsze - ja bym sobie od razu wlutował "grzebień", aby mieć wygodę przy podpinaniu w przyszłości)
popatrz na to - twój router jest po prawej stronie

obrazek pochodzi z
https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd
gdzie także masz opis całej procedury ratowania sprzętu

Wikm - ja chciałem tylko zapytać - co tobie nie odpowiadało w DD WRT że postanowiłeś powrócić do orginalnego firmware?

Nie mam jeszcze przejściówki. Nie umiałem dobrze skonfigurować.
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Czy przyjmą mi to na gwarancji jak powiem, że nie powiodła się aktualizacja firmware?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Spróbuj. Zanieś go i powiedz że się nie włączył :slight_smile:

Niestety gwarancji nie ma jednak osoba, od której wziąłem router. Czy da się jakoś podłączyć do portu komunikacyjnego bez lutowania?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Przlutować trzeba dla pewności połączenia.

Jest jakaś bardzo skrupulatna instrukcja naprawy dla tej wersji routera (v2.1)?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

wszystkie "skrupulatne" instrukcje masz (chyba) zawarte w odpowiedziach powyżej - zobacz link pod zdjęciem porównującym sposób podłączenia w 1.x i 2.x
jeśli pytasz o metodę bez lutowania to podpowiadam - w "warunkach polowych" może się sprawdzić

  1. konstrukcja z wykałaczek i gumki "myszki" (do mazania ołówka)
  2. konstrukcja z wykorzystaniem taśmy klejącej
    ewentualnie
  3. wszystko co masz pod ręką i co Ci tylko podpowie wyobraźnia, byle nie powodowało zwarć , a konstrukcja była na tyle stabilna, by mogła wytrzymać kilka minut (z tego względu właśnie najłatwiej jest podlutować końcówki, bo połączanie musi działać bezbłędnie)
    i kolejna podpowiedź
    MUSISZ podłączyć 3 piny Tx, Rx i masę (GND), a zasilanie tylko wtedy, gdy masz taką informację w dokumentacji konwertera (lub gdy wszytko inne zawiodło)

i jeszcze jedna
normalnie łączysz Tx przejściówki z Rx routera, a Rx przejściówki z Tx routera
czasem jednak konwertery usb->serial mają zły opis na płytce, (bądź niektóre opisy zawierają błędny opis - czyli zamienione Tx z Rx), w związku z tym te 2 końcówki możesz zamienić miejscami, jeśli masz "zero działania"

i właściwie coś co powinienem napisać na początku - metoda na sprawdzenie samego konwertera, to połączenie jego pinu Tx z jego własnym pinem Rx
jako firmware "ratunkowego" możesz użyć tego przygotowanego przez kol. Heinz, do którego linka podałem tam:

przeczytaj jeszcze raz cały wątek i podlinkowane poradniki
jeśli czegoś nie wiesz, nie rozumiesz, to pytaj zamiast robić "na pałę"

Ty piszesz tak na serio kolego szopen?

Coś źle mówi odnośnie podłączenia co gdzie?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Połączenie jak i reszta jest OK, Jednak na "pierwszy raz" wolał bym mieć to polutowane

OK składam samokrytykę :smiley:
flashowanie bez pewnego połączenia (czytaj: lutowanego) ma sporo mniejsze szanse na powodzenie, ale… opisane wyżej przykłady "partyzantki" są z życia wzięte, a parę dziedzin pewnie by się zawaliło bez dostępu do dykty, lasotaśmy i trytytek :stuck_out_tongue: