Ożywienie TL-WR1043ND v2?

Coś źle mówi odnośnie podłączenia co gdzie?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Połączenie jak i reszta jest OK, Jednak na "pierwszy raz" wolał bym mieć to polutowane

OK składam samokrytykę :smiley:
flashowanie bez pewnego połączenia (czytaj: lutowanego) ma sporo mniejsze szanse na powodzenie, ale… opisane wyżej przykłady "partyzantki" są z życia wzięte, a parę dziedzin pewnie by się zawaliło bez dostępu do dykty, lasotaśmy i trytytek :stuck_out_tongue:

Mój router konstrukcją obudowy również wewnątrz jest podobny do WDR4300

A nie do wersji V1 i nie jest raczej tak rozbieralny.
Według filmiku nie potrzeba lutowania tylko spinacz. Sprawdzałem, pasuje. :slight_smile:

Wszystkie metody które nie pozwalają uszkodzić routera podczas flashowania są dobre.

Powiedział bym więcej ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia a patrząc na router też nie jest wart tyle co limuzyna :slight_smile:

Proszę jeszcze wkleić naprawdę dobrą instrukcję flashowania (jeśli chodzi o software) dla tej wersji V2.1 i który firmware wgrać? najnowszy z tp linka czy jakiś starszy? Tu jest misz masz https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd i chyba nie dotyczy firmware tp link.

Zapraszam do napisania takiej instrukcji przy okazji twoich problemów. Całe alternatywne oprogramowanie tworzą ludzie z pasją w większości nie liczą na korzyści materialne.

Czy to będzie dobre dla mojej wersji http://dar3kg.blogspot.com/2010/06/naprawa-tp-link-wr1043nd.html dobre nawet jak dam firmware nie z openwrt tylko z firmware tp linka, a inne komendy zostawię tak samo?

Komendy takie:

For v2.1 hardware: The tftp server must be listening on 192.168.0.100:69 (Version 2.1 with U-Boot 1.1.4 (Jul 17 2015 - 14:31:22))
tftp 0x80060000 firmware.bin
erase 0x9f020000 +0x7c0000
cp.b 0x80060000 0x9f020000 0x7c0000
boot.m 0x9f020000

Firmware pobierz tutaj:

"3. Ustawiamy ip na karcie sieciowej: 192.168.0.5 maska 255.255.255.0." Tak też mam ustawić?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

więc ustawiasz 192.168.0.100

Dostałem dzisiaj kabelek, ale pokazały mi się krzaczki w putty:( i litery co jakiś czas. To już po ruterze?

wygląda okrutnie, ale to jeszcze chyba nie koniec świata
(mam nadzieję, że ustawiłeś w przejściówce 3,3V a nie 5V jeśli masz możliwość wyboru)
jakie ustawiłeś parametry transmisji dla tego portu szeregowego na USB? w szczególności mam na myśli szybkość, sprawdź też w menadżerze urządzeń

To brak stabilności połączenia, bo później było lepiej. Nie wiem jak bardziej to umocować. Nie ma dostępu do tyłu płyty tego routera.
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Jak masz ustawioną prędkość portu COM?

W putty 115200 w menadżerze urządzeń 9600
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Udało mi się uruchomić wgrywanie firmware, ale brak stabilności połączenia i przerywa lub krzaki
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

skoro to tylko brak stabilności połączenia to pozostaje połączenie lutowane
póki masz krzaki choćby chwilowe nawet nie ma co próbować flashowania
sprawdź te prędkości hmm brak ostrzeżenia o nowych postach?
ustaw więc w obu miejscach 115200
(głowy za akurat tą prędkość sobie nie dam uciąć ale sprawdź to)

Jak to przylutowac z przodu?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5