Niska prędkość transmisji w TL-WN822n

Mam kłopot z TL-WN822n. Zainstalowałem sterownik jak należy z dołączonej do zestawu płytki i niby wszystko działa, ale szybkość to 1Mb/s. Trochę mało, skoro miało być do 300Mb/s. :cry: Mam też inną kartę tego samego producenta i na tym samym kompie śmiga chyba 72 Mb/s. W czym wobec tego jest problem? :-\

Jaki masz system operacyjny na komputerze? Coś musiałeś źle zainstalować. Pokaż jakieś screeny z pomiaru prędkości tej karty.

Screeny trochę później, bo jestem w pracy. System to Win 8. Instalowałem dwa razy, bo najpierw po podłączeniu urządzenia system sam zarzucił jakiś sterownik i rozpoznawał kartę jako jakiegoś Realteka, więc usunąłem to i zainstalowałem z płyty.

Wszystko w porządku. System rozpoznał układ znajdujący się w środku karty i chciał do niego zainstalować sterowniki. Prawdopodobnie karta ta jest właśnie na tym chipsecie. Odinstaluj te sterowniki z płyty i pozwól systemowi pobrać z internetu.

Sprawdź jaki poziom sygnału odbiera karta. Użyj do tego celu programu inSSIDer. z Jaką prędkością karta łączy się z routerem (zobacz stan połączenia sieci bezprzewodowej) i co to za router.

Ja dodam tylko tyle że mam typ 823 i ten sam problem
Pracownik supportu - pan Narolczyk sprawdził osobiście u nich tam i wyszło mu że transfer po wifi z kompa na dysk Usb podpiÄ—ty do routera tdvg 3631 wachał sie w granicach 1.90 MB/s .
Też mowie ; po co oni piszą że ma być 300 MB/s ,

Jaki transfer został osiągnięty przez połączenie kablowe?
Można by sprawdzić jeszcze połączenie między dwoma komputerami programami iperf. Jeden komputer podłączony przez WiFi a drugi przez kabel.

Uściślijmy temat. Chodzi o prędkość karty widzianą przez system czy prędkość transferu?

Dodam tylko tyle że prędkość kopiowania plików z komputera na dysk USB bezpośrednio do niego podłączony
wynosi 25 do 28 MB/s . Czyli WIFI jest 26 razy wolniejsze niż USB .
Lekka przesada .

Router to Netiaspot.
Chodzi mi o tę wartość, która widnieje na załączonym teraz zarzucie.

[quote="wlodarek1, post:9, topic:7239"]Dodam tylko tyle że prędkość kopiowania plików z komputera na dysk USB bezpośrednio do niego podłączony
wynosi 25 do 28 MB/s .[/quote]
Dodam tylko że ten sam dysk przy połączeniu bezpośrednim do SATA może osiągnąć znacznie więcej (nawet 100MB/s i więcej).
Słabym ogniwem w połączeniu wifi - router - usb - dysk jest szybkość procesora w routerze i połączenie przez wifi. Jednak połączenie wifi w trybie G powinno dać osiągnąć 2MB/s a w szczytowej formie nawet i 3MB. Tryb N150 daje około 60-70Mbit(8-9MB/s). N300 - 100-130Mbit/s(10-12MB/s). N450 160-200Mbit/s(20-24MB/s)
Dlatego:

@refugitator popraw obrazek bo go nie widać.

No to słabo trochę. Pokaż jak masz ustawiony ten NetiaSpot. Chodzi o zakładkę sieć bezprzewodowa.
Pokaż jeszcze jakie są ustawienia w menadżerze urządzeń i właściwościach karty bezprzewodowej - zakładka Zaawansowane.

Ile na kablu to nie wiem, bo od dawna jadę bezprzewodowo.
Heinz - gdzie ta zakładka sieć bezprzewodowa?

W panelu konfiguracyjnym netiaspota. http://192.168.1.254/

dentyfikator SSID:   NETIASPOT-9B5D30
Protokół:   802.11n
Typ zabezpieczeń:   WPA2-Personal
Adres IPv4:   192.168.1.5
Serwery DNS IPv4:   192.168.1.254
Producent:   TP-LINK
Opis:   TP-LINK Wireless USB Adapter #2
Wersja sterownika:   1021.4.928.2012
Adres fizyczny:   ‎E8-DE-27-A4-05-99

Urządzenia sieciowe

Sieć bezprzewodowa - NETIASPOT-9B5D30 144.5 Mbps
Podłączone urządzenia 3
   
WP491-01004
 192.168.1.1       
Podłączony przez 0h:40m z prędkością 65.0Mbps 
Siła sygnału: Doskonałe (100%) 
 
muflon
 192.168.1.6       
Podłączony przez 3h:29m z prędkością 19.5Mbps 
Siła sygnału: Dostateczne (40%) 
 
Udostępnione pliki (Dostęp do web)
Przemokomp (ty)
 192.168.1.5       
Podłączony przez 0h:36m z prędkością 28.9Mbps 
Siła sygnału: Dostateczne (40%) 

Sieć bezprzewodowa - FON_NETIA_FREE_INTERNET 144.5 Mbps
  
Sieć lokalna
Urządzenia nie zostały podłączone

Podłączone urządzenia

Pamięć zewnętrzna
Brak podłączonych dysków

Drukarki
Brak podłączonych drukarek
 
Status systemu

WAN ATM over DSL (ADSL)

Podłączony
  
Typ połączenia:   ATM over DSL (ADSL)/PPPoA, 20.47 Mbps Downstream / 1.08 Mbps Upstream
Fon:   
Podłączony do Internetu
Rejestracja usługi Fon
Klucz: OK
   
Informacje o systemie

Netia Spot ID :   LC601454189
Wersja oprogramowania:   
5.4.8.2.101    
System działa już od:   1 dzień, 22 godziny

   Włączenie sieci bezprzewodowej
   
NETIASPOT-9B5D30    
  
Sieć bezprzewodowa (SSID):   
   SSID Broadcast
Tryb 802.11:   
Kanał (ETSI):   

Tryb szerokości kanału:   

Uwierzytelnianie sieci:   
 
Filtrowanie adresów MAC   

WPS   
   Włączony

Kod PIN punktu dostępowego:   69021718
Status:   Gotowy
Metoda Protected Setup:   
   
Uruchom   

Blokada WPS:   
Blokada WPS wyłączona   
  
Reset blokady WPS   

Bezpieczeństwo   

Metoda uwierzytelniania:   
Pre-Shared Key:    
Algorytm szyfrowania:   
   Group Key Update Interval
 Sekund
   
NETIASPOT2-9B5D30   
   Włączony

   OK

   Zastosuj

   Anuluj

I jak?

Widać że zasięg sieci jest nie najlepszy jednak połączenie jest z większą prędkością niż windows podaje bo aż 65Mbit/s.
Dane z konfiguracji wifi lepiej by byly jako screen bo nie widać tam żadnych ustawień.

Dobry ten screen, czy jeszcze coś poprawić, dodać?

Jest OK. Możesz spróbować zmienić szerokość kanału na 40MHz.
Czy komputer "Muflon" ma kartę WiFi w trybie N?