Nie mogę wzmocnić zasięgu WIFI poprzez Tl-wr1043nd OPENWRT

Kupiłem router WR1043ND v1 z zainstalowanym OPENWRT Powered by LuCI openwrt-22.03. Moim głównym zamysłem było wzmocnienie zasięgu urządzenia (Deeper), które służy do przekazywania danych do komórki. Próbowałem zrobić to poprzez most bezprzewodowy (relayd) jak i Client+AP. Przy moście telefon nie łączy się z siecią i nie rozpoznaje urządzenia (deepera), a przy Client+AP urządzenie jest rozpoznawane przez telefon ale dane nie są przekazywane prawidłowo.
Dopiero wchodzę w ten temat i ciężko mi zrozumieć niektóre opcje, proszę o pomoc.

Nie kojarzę nawet co to jest deeper ani jak działa w tym kontekście relayd, ale to co potrzebujesz zrobić nazywa się most bezprzewodowy, inaczej Client + Wireless Bridge z AP.
Poradnik na poziomie linii poleceń zrobił fajny Cezary eko.one.pl:

Da się to także fajnie wyklikać w Gargoyle. Nie wiem jak z wyklikaniem tego w LuCI dziś na tym routerze (ma dość mało RAMu jak na OpenWRT i LuCI), nie jestem na bieżąco.
Oczywiście wydajność będzie tego słaba - W idealnym przypadku prędkość routera nominalna (to był N chyba, więc 300 Mbit/s) podzielona przez dwa, dodatkowo narzut protokołu, więc realnie nie przekroczysz 70-80Mbit/s przy dobrych wiatrach - na poziomie aplikacji, o ile wszystkie urządzenia będą optymalnie gadały z maksymalnymi prędkościami. Podaję to na wszelki wypadek, żeby studzić ewentualny zapał do walki o prędkość.

Deeper to echosonda, przesyła ona dane do urządzenia za pomocą WIFI, nie zależy mi na prędkościach bo internetu tam nie ma. Próbowałem przejść na gargoyle, bo jest prostszy, ale jakim sposobem bym nie próbował to się nie udawało. Poprzez recovery router się resetował i wracał do openwrt, gdy wygrywałem obraz w Winspc, również wracał do openwrt. Nie pomagało przywracanie do oryginalnego softa jak i prosto na gargoyle. Korzystałem z obrazów z forum. Spróbuje skonfigurować to z linka.

@jakubd Zrobiłem wszystko według poradnika, ale nadal mam problem z prawidłowym przesyłaniem danych. Gdzieś na forum czytałem o problemie z wyszukiwaniem się urządzeń w takiej sieci np. udostępnianie obrazu na tv. Wiem, że przy tym urządzeniu jakąś role odgrywa adres MAC. Czy sklonowanie go w jakiś sposób pomoże ze "znajdywaniem się" urządzeń?