NetiaSpot + TL-WA854RE brak internetu

Jako że ja miałam ostatnio problem ze skonfigurowaniem tych urządzeń to załączam sposób jak to ustawić. Był kiedyś tu taki temat ale został zamknięty ale nie rozwiązano w nim do końca problemu ja znalazłam na jakimś starym forum tp linka ustawienia od nich z dokładnymi opisami jak ustawić te dwa urządzenia krok po kroku i zadziałało od razu i oba działają idealnie. W załączniku daję pdf tych ustawień jedynie w kroku 5 pdfa w wyborze operation mode dałam na ustawienia uniwersalne zamiast range extender bo ten wzmacniacz nie ma opcji wpisanej w tym poradniku bo on opisuje troszkę starszy model reszta ustawień dokładnie taka sama razem ustawieniami netia spotu jakie karzą zrobić. Jedyna różnica, że ja po wifi konfigurowałam ten wzmacniacz a nie po kablu jak piszą. Powodzenia

Wszystko jest u nas na forum i na serwerze forumowym do pobrania i zobaczenia -

WItam!
Ja mam następujący problem,sam extender ustawiłem zgodnie z instrukcją,niestety nie mogę wyłączyć dhcp w netia spot.Po prostu nie mam tej zakładki w panelu netia spota.Poradzi ktoś?

DHCP ma być wyłączone na WA-854RE

Jakiego hasła i loginu używasz logując nie na NS-a?

dhcp na extenderze mam wyłączone,
do netia spot loguję się user user
Generalnie po konfiguracji łczy się bez problemu z NS,diody pokazują połączenie,jednak internetu nie ma
Co dziwne na początku jak konfigurowałem przyciskiem wps to przez ipada łaczyły się z internetem,inne urządzenia już nie.Teraz pokazuje łączność ograniczoną

Musisz postępować zgodnie z poradnikiem i włączyć DHCP na repeaterze z bramą 192.168.1.254.
Do NS-a logujesz się:
login: admin
hasło: admin_netia

Problem rozwiązany.
Extender ustawiłem zgodnie z instrukcją oprócz wyłączenia DHCP w NS ,ustawiłem w tym zakresie

Ważne aby pule adresowe się nie nakładały na siebie. Brama 192.168.1.254 i powinno działać :slight_smile:

Mam pytanie internet działa i extendera i z nietia spota ale spocie mam wyłączony wps chciałam wyłączyć w wzmacniaczu a mam model TL-WA854RE także wps ale nie ma nigdzie funkcji. Dodam że w bliźniaczym modelu do mojego TL-WA850RE widziałąm w instrukcji że jest wps ustawienia między quik setup a profile ale w tym nie ma i przejrzałam dokłądnie wszędzie i nie widzę funkcji wyłączenia czyżby nie było wcale???

Tak, TP-Link zrezygnował we wzmacniaczach z WPS-a. Jak się okazuje tryb ten jest bardzo niebezpieczny jeżeli chodzi o nieuprawniony dostęp do sieci bezprzewodowej. Sam radzę nie używać (wyłączyć) tą funkcję.

Wygląda na to że w modelu TL-WA854RE niema WPS-a.

Właśnie dziwne jest bo jak czy w komputerze czy telefonie rozwijam listę sieci to jest moja i pisze zabezpieczenie wpa 2 potem dalej pisze protokół wps dostępny. A jak pisałam wyżej nie ma opcji wyłączenia. Dodam że na routerze także tak pisało ale jak wyłączyłam to ta informacja zniknęła ale na extenderze jak przed chwilą pisałam jest. Dlatego pisałam z zapytaniem jak wyłączyć do was ??? Na extenderze jest przycisk wps. Czy jak mam już w netia spocie wyłączony to już nie jest groźny pozostawiony włączony w wzmacniaczu?? Jak nim można by się włamać przez ten włączony wps ?? Pomysły jak to wyłączyć??